В Нацбанку очікують, що внаслідок кризи понад 10% незабезпечених споживчих кредитів, виданих банками, можуть стати непрацюючими. Про це розповіла перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова під час презентації звіту НБУ про фінансову стабільність.
Кожен десятий споживчий кредит може стати проблемним — Нацбанк
Погіршення макроумов та карантинні обмеження одразу позначилися на якості кредитного портфеля банків. «В кількох попередніх звітах ми зазначали, що нас турбують швидкі темпи зростання незабезпеченого споживчого кредитування. Ця криза наочно продемонструвала, що наші занепокоєння були більш ніж обгрунтовані», — наголосила Рожкова.
Відтак банки мають формувати вищі резерви на покриття кредитних збитків.
За словами Рожкової, погіршиться і якість кредитного портфеля юридичних осіб. «Є галузі, які прямо постраждали від введених обмежувальних заходів. Водночас вже є і вторинні ефекти через загальний економічний спад та зниження попиту населення. Тому ми розуміємо, що якість кредитного портфелю юридичних осіб також погіршиться», — зазначила перший заступник голови НБУ. Вона очікує, що близько 10% кредитів, виданих юрособам, можуть перейти в категорію непрацюючих.
Але, як наголосила Рожкова, якщо банки проведуть реструктуризацію цих кредитів, то частина з них в короткостроковій перспективі повернеться до нормального графіку обслуговування.
Роздрібне кредитування знижується
Відповідно до даних НБУ, обсяги чистого роздрібного кредитного портфеля у квітні впали вперше за минулі три роки. Основна причина – скорочення попиту на кредити з боку населення. Також на динаміку вплинуло призупинення кредитування у магазинах побутової техніки, що не працювали в період карантину.
В квітні-травні обсяг роздрібних кредитів скоротився приблизно на 5%.
Чисті кредити фізичним особам у гривні
Читайте також: З початку карантину банки скоротили кредитування втричі. Дехто і в 15 разів
В Нацбанку констатують, що попит на кредити від небанківських фінустанов впав навіть сильніше, ніж банків. Відтак наразі немає перетікання кредитування в небанківський сектор.
Водночас, як очікує НБУ, спад у сегменті навряд чи буде тривалим, адже відновлення економічної активності пожвавить кредитування.
Коментарі - 6
И причина еще другая - многим начали отказывать финансировать.
Проблемными скоро станут как минимум 50% потреб.кредитов.
Це більше стосувалося кредитів у валюті як для фіз осіб так і Ю.О.
И потому бизнесу не видать кредитов, как своих ушей?)
Уже б стоило подумать об эмиссии корп.облигаций.
Про це йдеться в оновленому прогнозі МВФ.
Згідно з даними фондами, прогнозується, що світова економіка скоротиться на 4,9% у 2020 році, що на 1,9 в.п. нижче квітневого прогнозу.