Банківські картки в доларах або євро зараз не в новинку. А ось картки в польських злотих пропонує всього 4 українських банки: Кредобанк, ПУМБ, Ідея Банк і monobank.
Картки в польських злотих: хто пропонує і в чому їх «фішка»
Які умови обіцяють фінустанови власникам таких карток та наскільки вигідно користуватися ними, дізнавався «Мінфін».
Як оформити картку в злотих
Банкіри запевняють, що картка в польській валюті — незамінна річ для тих, хто працює чи навчається в Польщі, має там близьких родичів або ж просто часто подорожує.
«Найзручніший варіант для українців у Польщі - оформити рахунок „Прості засади“ в польському Getin Bank (маючи при собі тільки закордонний паспорт або „карту побиту“) та з нього зараховувати кошти на рахунок в Ідея Банку, попередньо оформивши в ньому Card Blanche Transfer. Обидва банки входять до однієї групи Getin Holding S.A. та забезпечують можливість заробітчанам здійснювати грошові перекази в Україну швидко та вигідно, — зазначив Володимир Малий, директор з розвитку бізнесу Ідея Банку. — Наша картка Card Blanche Transfer — гнучкий та вигідний інструмент. Це буквально наче з рук в руки. На сьогодні цією пропозицією скористалося вже понад 20 тис. українців».
Конвертація коштів за «польським» рахунком із польських злотих в гривню здійснюється по вигідному курсу. Зарахування відбувається на наступний робочий день, на відміну від звичайних SWIFT-переказів, де процедура триває від 2 до 5 днів.
фото: poputno.info
У банку ПУМБ можна безкоштовно відкрити рахунок в польських злотих. Додатково до нього банк випускає дві іменні (за бажанням) «всеКарти» — на базі Mastercard World Debit чи Visa Rewards.
Навіщо дві картки? Наприклад, одну з них батьки можуть дати дитині, яка навчається або працює за кордоном, а іншу залишити собі. Місячний ліміт допоможе контролювати витрати за карткою, при цьому доступ до грошей матимуть обидва власники.
Monobank безкоштовно видає тільки віртуальні картки у польських злотих. Якщо забажаєте отримати пластикову, доведеться заплатити 150 грн. Однак доставка картки Новою Поштою буде безкоштовною.
У Кредобанку безкоштовно оформити «польську» картку можна лише онлайн. Якщо робити це у відділенні, то послуга обійдеться у 100 грн.
Ідея Банк пропонує випуск «польської» картки за 50 грн. До пакету послуг входять два рахунки: у злотих та гривнях. Щомісячне обслуговування неактивного рахунку теж коштуватиме 50 грн. Під «неактивним» банк розуміє, що за рахунком не здійснювалося жодної операції протягом 180 календарних днів.
«Якщо активно користуватися карткою, обслуговування безкоштовне. Для цього потрібно мати залишок на рахунку понад тисячу гривень або розраховуватися карткою на суму понад тисячу гривень, здійснювати більше однієї покупки в магазинах щомісяця», — розповів Володимир Малий.
До речі, за обслуговування додаткової другої картки ПУМБ теж бере 50 грн на рік.
Читайте також: Дитячі картки та депозити: що українські банки пропонують маленьким клієнтам
Чи вдасться обійтися без зайвих витрат
Розрахунки за товари та послуги гривневими картками за кордоном часто бувають невигідними через подвійну конвертацію. При розрахунках у Польші, спочатку банки обмінюють гривні на євро, а вже потім — на злоті. Тому щоразу доводиться сплачувати зайві відсотки.
До того ж, українську валюту можна обміняти на злотий лише за тим курсом, який діє на момент оплати, що не завжди вигідно. А поповнення картки в обмінниках тягне за собою нові комісії.
Банкіри наголошують, що картка в польських злотих дозволить вільно розпоряджатися фінансами та знімати готівку за кордоном без зайвих конвертацій та витрат. Водночас, вона спрощує переказ грошей своїм рідним з-за кордону.
Є вільні гроші? Нехай працюють. Відкривай депозит з додатковим бонусом від «Мінфіну» до 1,25% річних
Однак не треба вважати, що комісії повністю відсутні. За щось все ж доведеться заплатити.
До безкоштовних послуг, як правило, належить доступ до грошей завдяки інтернет-банкінгу, виписка та смс-інформування про рух коштів, оплата товарів і послуг в торговельних мережах та інтернет-магазинах, а також поповнення поточних рахунків готівкою або у безготівковій формі.
Головна перевага карток в польській валюті - будь-які кошти, що надходять на рахунок, як в гривнях, так і в польських злотих, зараховуються без жодних комісій.
У monobank власникам картки у PLN обіцяють безоплатні комунальні та телеком-послуги, бюджетні платежі та оплату штрафів за порушення ПДР. За поповнення мобільного теж не потрібно платити додатково за умови, що за місяць ви здійснюєте до 50 платежів (або не більше суми 10 тис. грн). Якщо перевищили ліміт — 3 грн за кожен платіж.
Натомість з переказами грошей не все так однозначно.
За умовами картки Złotówka від Кредобанку, який першим вийшов на ринок з такою послугою, можна без комісій здійснювати перекази на рахунки тільки в межах банку.
Поповнення рахунку іншого банку буде коштувати 1−1,5%, залежно від тарифного пакету. Окрім того, встановлюється ліміт: мінімальна сума — $15−25, максимальна — $100−150.
На рахунок Złotówka можна переказати кошти через відділення PKO Bank Polski SA. Якщо ви маєте рахунок у цьому польському банку, то комісія при сумі переказу до 5 тис. злотих складе 10 злотих, якщо сума більше — 60 злотих.
фото: migrant.biz.ua
У випадку переказу коштів без рахунку в PKO Bank Polski SA доведеться заплатити вдвічі більше: при сумі операції до 5 тис. злотих — 20 злотих, понад 5 тис. — 0,25% (мінімальна комісія 60, а максимальна — 200 злотих).
За умовами «всеКарти» від ПУМБу, переказати гроші клієнту даного банку можна без комісії. А переказ на користь клієнта іншого банку обійдеться у 0,5% (мінімальна сума в еквіваленті $10, максимальна — $500). І це при тому, що аналогічна послуга в мобільному додатку «ПУМБ Оnline» цілком безкоштовна.
Поповнення картки чи рахунку будь-якого українського банку завдяки картці у злотих від Ідея Банку коштуватиме 1% (мінімум 5−15 грн, залежно від фінустанови). При переказах, здійснених через інтернет-банкінг, діє така ж комісія.
«Завдяки Card Blanche Transfer діє спрощена процедура відкриття рахунку в Польщі. Для відкриття рахунку в польському GetinBank достатньо мати закордонний паспорт або „Карту побиту“ та ІПН», — додав директор з розвитку бізнесу Ідея Банку Володимир Малий.
Клієнти monobank мають право робити перекази на картки чи поточні рахунки будь-яких українських банків безкоштовно.
Читайте також: Які банки були найстійкіші в розпал карантину і кому криза не страшна
Скільки доведеться заплатити за готівку
Якщо бажаєте зняти готівку з картки в польській валюті, будьте готові платити комісію за такі послуги. Питання тільки в тому, де така комісія буде меншою.
* комісія за переказ грошей на рахунки інших банків, в межах свого банку комісій, як правило, немає
** можлива комісія за зняття готівки в даному банку на території України
Клієнтам ПУМБу за готівку, отриману в касах чи банкоматах інших банків за межами країни, доведеться заплатити 1,5% + $4 в еквіваленті. На території України: в банкоматах інших банків — безкоштовно, в касах — 1,5% від суми.
Якщо ви перебуваєте в Україні та маєте при собі картку в злотих ПУМБу, то отримати готівку в банкоматі банку можна без комісій, у відділенні це можна робити щомісяця лише двічі — на суму до 500 тис. грн в еквіваленті. Якщо потрібно зняти більше, доведеться заплатити 1,5%. Аналогічна комісія за зняття готівки у касі ПУМБу без картки.
Видача готівки у відділеннях Ідея Банку без використання Card Blanche Transfer обійдеться у 1% від суми + 5 грн — у гривні, у 4% + 5 злотих — в іноземній валюті. Для тих, хто має пластикову картку в злотих Ідея Банку, комісія за готівку в банкоматі чи касі будь-якого банку складе 1%. При знятті готівки за кордоном — 1,5% + 30 грн.
Monobank пропонує отримати готівкові кошти з комісією 0,9% від суми зняття (безкоштовно — у разі виплати депозитних коштів у валюті у відділенні Універсал Банку). Натомість за кордоном готівка за «польською» карткою monobank обійдеться у 2% від суми зняття.
Власники Złotówka від Кредобанку можуть безкоштовно знімати готівку через банкомати всіх українських банків. В касах Кредобанку також немає жодних комісій. Однак за умови, що кошти надійшли на картку з депозитних рахунків або готівкою.
Якщо бажаєте отримати з картки безготівкові надходження, буде комісія 1,5% від суми (мінімум 20 грн). За зняття готівки в касах інших банків з використанням POS-терміналів також доведеться заплатити 1,5% від суми.
За кордоном клієнти Кредобанку мають право отримати готівку без комісій, але лише через банкомати PKO Bank Polski SA. В мережі інших банків (через банкомати та каси з використанням POS-терміналів) — 2% від суми операції + 50 грн / 2 долара чи євро / 5 злотих.
Світлана Тартасюк
Коментарі - 30
А не тройная конвертация в пшекостанские тугрики.
Сами новость опубликовали:
https://minfin.com.ua/ua/2019/12/22/40139747/
Главное правило журналиста — перепроверять инфу.
Но это ж лень.
По существу статьи — бесполезные карты.
Если вы не польский мойщик туалетов.
Или не ребенок полького мойщика туалетов.
Который тренькает родительские деньги, заработанные тяжким, грязным и унизительным трудом на бесполезную учебу в пшецких г… вузах (в которые сами пшеки поступать не хотят).
В сухом остатке. Во первых — журналист не при чем. Упоминание о собственниках — прямая речь представителя банка. Во-вторых, до тех пор, пока НБУ не дал официальную информацию о смене собственников банка, никакие пресс-релизы и новости в СМИ не считаются https://bank.gov.ua/ua/supervision/institutions/19390819
Это очень хорошо, что вы защищаете от критики подчиненных.
Но по существу статья плоха, смотрите ниже разбор Biталiя .
Он приходит к совершенно правильному выводу - карты в злотых по сути не нужны.
Комиссии и курс конвертации уничтожают их иллюзорное ''удобство''.
На ''минфине'' в последнее время сильно снизилось качество публикуемых материалов.
Особенно это касается коротких новостей.
Кажется, их публикуют, даже не проверив орфографию.
С этим надо что-то делать.
Насчет ''Идея банка'', собственник сменился, но НБУ настолько занят, что не подписал какую-то архиважную бумажку, и не обновил информацию на сайте.
И получается, банк еще принадлежит ''Гетин холдинг''?
А если существует судебный спор относительно национализации ''Приватбанка'', не стоит ли тогда считать, что пока нет окончательного решения, он тоже принадлежит бывшему собственнику?
Ведь он все еще может выиграть суд.
По этой логике?
http://finbalance.com.ua/news/dragon-capital-i-svitek-ne-stanut-vlasnikami-ideya-banku-uhoda-z-polyakami-zirvalasya
Чи її відсутність?)
Можна порадити пошукать мої коментарі щодо любителів одягу, утепленого ватою.
Але ж це ''СЛОЖНА!!!11''
«Самый удобный вариант для украинцев в Польше – оформить счет «Простые основы» в польском Getin Bank (имея при себе только заграничный паспорт или «карту побыту») и с него зачислять средства на счет в Идея Банке, предварительно оформив в нем Card Blanche Transfer.
Невыгодный курс обмена.
В обменках курс покупки наличного злотого 6,55-6,6, TransferWise 6,58, TransferGo 6,42, Paysend 6,6.
Идея-банк предлагает 6,4. И это ещё хороший курс, раньше был хуже.
Ну и с учётом описанной далее абонплаты - не знаю зачем вообще эта карта нужна, ведь её надо обязательно каждый месяц использовать как украинскую карту: она не для злотых, а для гривен полученных из злотых.
В банке ПУМБ можно бесплатно открыть счет в польских злотых.
Единственный, на мой взгляд, полезный продукт так как карту можно пополнять не только по курсу банка, но и наличными купленными в обменке по более выгодному курсу. Но банк имеет странное поведение - при списании суммы в злотых списывается не та сумма которая была реально затребована, а какак-то другая. А потом через сутки она ещё и пересчитывается в большую сторону. Хотя разница и велика, но это всё равно портит впечатление от банка.
В monobank владельцам карты в PLN обещают бесплатные коммунальные и телеком-услуги, бюджетные платежи и оплату штрафов за нарушение ПДД
Какой бред. Даже не знаю стоит ли комментировать. Данная карта это просто какая-то стратегическая ошибка Монобанка и они не спешат её исправлять.
Но только две карты из перечисленных позволяют расчитываться именно в злотых: это Монобанк и ПУМБ.
Только карту нельзя пополнить никак кроме как SWIFT-переводом. Потому к 0,9% добавляем эквивалент примерно 20-25 долларов минимум.
Зачем? Ведь статья о картах в злотых.
Перемешаны карты совершенно разной направленности:
* карты ПУМБ и Монобанка расчитаны на использование в Польше для использования находящихся на них злотых
* карта Кредобанка в принципе универсальна, но если в самом начале речь об удобстве расчётов в злотых то это и надо сравнивать, а не снятие в украинских банкоматах
* Трансфер вообще не карта в злотых, это карта в гривне для получения переводов в злотых с автоматической конвертацией в гривну. Тоесть это вообще другой продукт если сравнивать с картами Монобанка и ПУМБ.
Кредобанк на сайті уточнює, що отримати гроші в касі можна безкоштовно, якщо вони надійшли на картку з депозитних рахунків або готівкою.
Якщо клієнт бажає зняти з картки безготівкові надходження, доведеться заплатити 1,5% від суми (мінімум 20 грн).
чего ? они намекают что кто-то обычный перевод по 5 дней зачисляет ?
Польские банки даже обычный SEPA-перевод могут сутки проводить.
вернее идет-то он минут 10... остальное время - обработка
Если ты турист и скряга то конечно можно открыть карту ПУМБ-а, пополнить её наличными купленными в обменке и сэкономить за поездку в Закопане 2000*(6.85-6.67) = 360 гривен. Но с учётом того что на поездки в банк за картой и в обменку ты спалишь бензина гривен на 100-150 - выгода уже не так очевидна. Ну и да, это ж надо ещё иметь под рукой такую обменку, а не ту что продает злотый по 6,90. А где-то на переферии обменок со злотым вообще нет.
Единственный частный случай когда карта в злотых имеет смысл это школьник/студент учащийся в Польше и живущий за счёт денег родителей, которые они кладут ему на карту. Тут уже вопрос не столько в выгодности пополнения дешевым злотым, сколько в удобстве пополнения карты тут в Украине в то время когда сама карта находится где-то в Польше. Хотя опять же любое карточное решение будет дешевле пересылки денег SWIFT-ом на счёт в польском банке.
Банально - комиссии везде и за все.
А количество таких карточных продуктов показывает реальную ''популярность'' таких карт.
Ведь наши мойщики туалетов все больше наличыми пользуются.
А польские банки открывают нашим рыцарям швабры и веника долларовые-евровые счета, с которых можно делать переводы в Украину.
Зачем тогда мучится дурью с картами в злотых?
а как должно быть ? должны быть бесплатные услуги ? только у банков , или у всех ?
ну и да , у вас какая-то ненависть к полякам , или к украинцам , которые там работают ?
Не помню такой истерии по поводу заробитчан , когда в 2000-2010 году пол-страны работало в россии и каждая вторая проститутка в москве была из донецка... Или это было почетно ?
Как уже писала выше, услуга непопулярна, соответственно мало предложений и нет конкуренции.
А раз так, можно устанавливать самые грабительские комиссии, выбирать-то не из чего.
У меня был обратный опыт с картой ''Вам деньги'' от ''ВТБ Украина''.
Они были не такими жадными, как ''Кредобанк''.
Да, и что?
Имею право не любить пшекостанцев, и эти чувства взаимны.
Небольшая поправочка - из Луганска.
По условиям «всеКарты» от ПУМБа, перевести деньги клиенту данного банка можно без комиссии.
Зачем пересылать деньги с карты в злотых на карту в гривне, какой в этом смысл? Карту нельзя пополнить из Польши, как к примеру Трансфер Идеи. Пополнить её можно только тут, купив злотые за деньги у банка или обменки с последующим внесением через кассу банка. Так зачем купленные за гривны злотые превращать обратно в гривные на чужом счету?
Ну и самое главное: переслать деньги на чужую карту банк не даст.
1. А-ля карта родственника заробитчанина. Карта с прокси-счётом в польском банке что позволяет переслать на неё злотые через Elixir, с обязательной возможностью снятия злотых в кассе украинского банка, пусть даже с небольшой комиссией в 1-2% — всё равно это будет выгоднее чем пересылать деньги другими способами ну или минимум будет конкурировать с другими способами передачи денег в Украину. Таких карт можно сказать нет, есть похожие решения от Кредобанка и Идеи, но с некоторыми минусами.
2. Карта польского студента и возможно экономного туриста поехавшего в Польшу: возможность пополнения карты наличным злотым, желательно снятие в польских банкоматах (пусть не во всех, хотя бы в некоторых сетях) без комиссии, отсутствие комиссии за расчёты в торговой сети. Частично такие возможности есть у карты ПУМБ. Для полноценного использования этим картам тоже нужна интеграция с Elixir чтобы студент на месте мог оплатить какие-то расходы (жилье, оплата обучения, покупки, пополнение счёта польского телефона) не прибегая к услугам банкомата и карты/счёта польского банка.