Валютний ринок понеділка змусив похвилюватися усіх учасників торгів, але в цілому — закінчився досить позитивно для гривні.
Долар по 26,81: хто і що сьогодні рятувало гривню на міжбанку
Після зльоту котирувань в середині дня — на кінець сесії ми повернулися практично до ранкових котирувань долара 26,78 / 26,81.
Основними «винуватцями» такого активного ринку в середині дня стали:
1) Нерезиденти, які активно купували валюту через СІТІбанк за рахунок гривні від попередніх погашень ОВДП;
2) Держбанки — за фактом вони сьогодні знову замінили інтервенції Нацбанку по продажу долара, щоб згладжувати курсові коливання. Подібне вони робили і в кінці минулого тижня. І за рахунок своїх продажів фактично стримували зростання котирувань. Виділявся Укргазбанк, який і продавав основні клієнтські обсяги валюти;
3) Нафтогаз і його дочірні компанії — з огляду на характер продажів, їх стратегію та обсяги — дилери, та й весь міжбанк, швидко «вирахували» власника валюти, що продавалася держбанками.
Після зльоту котирувань на початку сесії — стало зрозуміло, що курс прагне до мети у 26,90 та вище на кінець дня. Але вже у середини сесії держбанки практично зрівняли попит і пропозицію за рахунок своєї пропозиції, а СІТІбанк досить швидко закрив свої обсяги купівлі валюти під нерезидентів.
Як тільки СІТІбанк пішов — попит почав перевищувати пропозицію і котирування просіли до ранкових рівнів. НБУ на ринок сьогодні не виходив. Витрачати резерви у моменти зростання курсу — регулятор бажання не мав. А викуповувати під самий вечір йому було особливо нічого.
ВІДЕО: Коронакриза і зниження курсу: Що буде з цінами на нерухомість в 2020 (відео)
Хід торгів:
Як і минулої п'ятниці — попит хвилями перевищував пропозицію протягом сесії, що періодично відбивалося зростанням котирувань.
З ранкових 26,78 / 26,81 долар на 11 годину зріс до 26,785 / 26,82 гривень, а на 12:00 — до 26,84 / 26,86. Основну частину попиту становили нерезидентські заявки. І виходи СІТІбанку з купівлями — провокували зростання курсу. Але вже з 11 години держбанки поступово продавали валюту (ймовірно Нафтогазу) на піку котирувань.
Ближче до обіду покупці і продавці вийшли на відносно компромісний варіант по курсу 26,845 / 26, 865 і він протримався вже практично до 14 години.
Потім покупців стало явно не вистачати, а пропозиція все ще була присутня. І до 15-ї години долар просів до 26,795 / 26,825 гривень, а потім поступово ринок вийшов на котирування 26,78 / 26,81 на кінець сесії.
НБУ в торгах участі не брав, надаючи держбанкам можливість продавати дорого клієнтську валюту.
Головні події 15 червня на міжбанку:
1) Після зльоту котирувань у середині дня до 26,845 / 26,865 — вони досить швидко відкотилися назад. І в цілому, за понеділок курс залишився на ранкових рівнях 26,78 / 26,81 гривень;
2) НБУ на торги сьогодні не виходив;
3) Довідковий курс Нацбанку на 12:00 зафіксовано на рівні 26,8487 гривень, а офіційний на 16 червня встановлений на позначці 26,844 гривень за долар.
Стежте за цікавими й ексклюзивними матеріалами про вплив пандемії на економіку в телеграм-каналі «Економіка і коронавірус».
Коментарі - 25
Обычно схема такая: реализация овгз на вторичке в течении недели, конвертация всей гривны в пятницу. Теперь в пятницу смогли реализовать 700млн грн овгз, очевидно их доходность около 10%, что выгодно и быстрей сбрасывать без потерь. НБУ своей игрой с доходностью и дешевыми кредитами способствует быстрейшему выходу «нерезов».
все это многократно указывает на сговор «нерезов» и нбу, ранее писали что те им инсайды дают когда лучше конвертироваться, похоже в этом нет скрытого смысла, все очевидно, уже 99.5 млрд грн портфель нерезов.
Остается угадать какая часть в этом портфеле конкретно «нерезов», тех что с офшоров лили выведенный капитал
Лера и Оксана и пр
https://youtu.be/Z3wwKu-42Ng
Подписывайтесь на youtube-канал «Минфина» и комментируйте под видео ;)