Швеція і Хорватія — найближче до можливого приєднання до єврозони, оскільки відповідають майже всім критеріям. Але загалом країни, що не входять в єврозону, не готові до запровадження єдиної валюти. Про це йдеться у звіті Європейської комісії про економічної конвергенції 2020 року, повідомляє «Європейська правда».
Країни ЄС, які не входять в єврозону, не готові до введення єдиної валюти (звіт)
Висновки звіту
Звіт охоплює сім держав-членів, що не входять в зону євро, які юридично дотримуються намірів переходу на євро: Болгарія, Чехія, Хорватія, Угорщина, Польща, Румунія і Швеція.
Звіт ґрунтується на критерії конвергенції, які іноді називають «Маастрихтськими критеріями».
Читайте також: ВВП єврозони рекордно обвалився в I кварталі 2020 року
Вони охоплюють стабільність цін, здорові державні фінанси, стабільність обмінного курсу і конвергенцію довгострокових процентних ставок. Також розглядають питання про сумісність національного законодавства з правилами Економічного і валютного союзу.
Читайте також: Рішення ЄЦБ підтримав апетит до більш ризикових валют. Курс євро підскочив
Звіт містить такі висновки:
- Хорватія та Швеція відповідають критерію стабільності цін;
- Болгарія, Чехія, Хорватія, Угорщина, Польща і Швеція відповідають критерію державних фінансів;
- Болгарія, Чехія, Хорватія, Угорщина, Польща і Швеція відповідають критерію довгострокової процентної ставки.
Читайте також: Єврогрупа створила фонд порятунку країн єврозони. Кредити почнуть видавати найближчим часом
Жодна з держав-членів не відповідає критерію обмінного курсу, оскільки жодна з них не є членом Механізму обмінного курсу (ERM II). Для приєднання до зони євро потрібно як мінімум два роки участі в механізмі без серйозної напруженості.
«Хоча Хорватія та Швеція відповідають всім критеріям економічної конвергенції, вони не відповідають критерію обмінного курсу з вищевказаної причини», — йдеться у звіті.
Раніше повідомлялося
- 5 червня Європейський центробанк оголосив про нові антикризові заходи. Обсяги надзвичайної програми купівлі облігацій збільшені на 600 млрд євро. до 1,35 трлн євро. А це означає, що економіка єврозони отримає потужний додатковий стимул.
Коментарі - 5