Верховна Рада прийняла закон про внесення технічних змін до Кодексу щодо процедур банкрутства, який набув чинності 21 жовтня 2019 року. Про це повідомляє Уніан.
У Кодекс за процедурами банкрутства внесли зміни
Мета законопроекту
У пояснювальній записці до документа йдеться, що головні цілі законопроекту:
- усунути недоліки Кодексу України за процедурами банкрутства;
- не допускати відкриття проваджень у справах про банкрутство органів державної влади, органів місцевого самоврядування, бюджетних установ і організацій з метою недопущення порушення норм Конституції України.
Читайте також: У Раді створили комісію по захисту прав інвесторів
Прийняття законопроекту дозволить господарським судам відкривати провадження у справах про банкрутство встановлені Кодексом процесуальні строки, що буде стимулювати інвестиційну і кредитну сфери економіки України.
Читайте також: Почати з чистого аркуша. Що принесе новий кодекс про банкрутство
Що передбачає Кодекс
Його метою є підвищення ефективності процедур банкрутства, рівня захищеності прав кредиторів, удосконалення процедури продажу майна боржника на аукціоні, підвищення рівня виконання контрактів і судових рішень.
Ключові зміни для громадян: розширюються права кредиторів, менше підстав для оскарження проміжних судових актів, а головне — вводиться банкрутство фізосіб.
Читайте також: Банкрутство фізосіб. Кому і навіщо це потрібно
Нагадаємо
- 18 жовтня 2018 року Рада прийняла Кодекс України за процедурами банкрутства, який впроваджує в країні інститут банкрутства фізичних осіб.
- 21 жовтня 2019 року Кодекс за процедурами банкрутства був введений в дію.
Коментарі