У п'ятницю євро підскочив до тримісячного максимуму після того, як Європейський центробанк розширив програму стимулювання сильніше, ніж очікувалося, щоб підтримати економіку, яка переживає найгірший економічний спад з часів Другої світової війни. Про це пише Thomson Reuters.
Рішення ЄЦБ підтримало апетит до більш ризикових валют. Курс євро підскочив
Рішення ЄЦБ підтримало апетит до більш ризикованих валют, піднявши австралійський долар до п'ятимісячного максимуму, а британський фунт вище пікових значень за останні два місяці.
Зміни на валютному ринку
Євро зріс на 0,3% до $1,1383, найвищого рівня майже за три місяці. За тиждень єдина валюта виросла на 2,4% і готова закінчити третій тиждень зростанням.
Читайте також: Як антикризові заходи ЄЦБ вплинуть на курс євро і українські євробонди
«Дії Комісії ЄС та ЄЦБ дозволили знизити ризики, пов'язані з економічними перспективами в єврозоні», — сказав співголова департаменту глобальної валютної торгівлі в Goldman Sachs в Нью-Йорку Зак Пандл.
«Головна проблема Європи — її неповна архітектура фіскальної політики. Тим не менше, європейські інститути вносять істотні зміни, щоб виправити ці недоліки. Це включає купівлі облігацій ЄЦБ, а також пропозицію фонду відновлення ЄС, яке, як ми думаємо, буде мати велике значення для поліпшення координації фіскальної політики в зоні євро», — додав він.
По відношенню до ієни єдина валюта торгувалася на рівні 124,43, що є 13-місячним максимумом.
Що стосується швейцарського франка євро досяг п'ятимісячного максимуму 1,08645.
Індекс долара опустився на 96.510.
Читайте також: Курс долара і євро: чому ринок буде лихоманити
Долар США зміцнився до 109,33 ієни, досягши максимуму за два місяці.
Австралійський долар на валютному ринку виріс на 0,70% до $0,6993, ненадовго піднявшись вище $0,70 вперше з початку січня.
Гонконгський долар зріс до 7,7500/$, вперше з 21 травня.
Нагадаємо
4 червня Європейський центральний банк (ЄЦБ) за підсумками засідання в четвер ухвалив рішення збільшити обсяг екстреної програми викупу активів Pandemic Emergency Purchase Programme (PEPP) на 600 млрд євро.
Коментарі - 1