Лідер КНДР Кім Чен Ин вимагає великих коштів від представників північнокорейської еліти для боротьби з економічними загрозами, що виникли через коронавірус і санкції. Про це повідомляє Forbes з посиланням на Financial Times.
Кім Чен Ин вимагає в північнокорейських багатіїв грошей для порятунку економіки
Випуск держоблігацій
Про гостроту економічних проблем в країні свідчить інформація про те, що Північна Корея вперше з 2003 року планує випустити державні облігації, пише FT.
Що кажуть експерти
Мета випуску облігацій полягає в залученні іноземної валюти від забезпечених північнокорейців для фінансування 60% бюджету країни, сказали опитані газетою експерти.
Раптовий випуск такого обсягу боргових зобов'язань – це важлива подія, заявив виданню експерт з КНДР з Віденського університету Пітер Уорд.
Читайте також: КНДР з допомогою хакерів викрала близько 2 мільярдів доларів — ЗМІ
«Мені здається, це перша реальна ознака того, що вони зіткнулися з дуже значними фінансовими проблемами через санкції і вірус», – підкреслив він.
Уорд додав, що жодних гарантій виплат по облігаціях покупці не отримають, а також заявив, що влада Північної Кореї в минулому була «некомпетентна» в питанні інвестицій.
Пхеньян використовує «різні способи» примушування людей до передачі іноземної валюти владі, заявив FT співробітник американського аналітичного центру Foreign Policy Research Institute Бенджамін Сілберстейн.
«Представники бізнесу та взагалі будь-які люди, які заробляють значні кошти, повинні передати «добровільні» відрахування державі, щоб продемонструвати відданість лідеру. Це, звичайно, просто здирництво під іншим ім'ям», – заявив він.
Fitch прогнозує зниження ВВП Північної Кореї в цьому році на 6%, відзначає FT. Аналітики агентства підкреслюють, що Пхеньян стикається з дедалі більшими труднощами, намагаючись підтримати економічну активність в країні. Вони також вказують, що джерела фінансування в КНДР вичерпалися.
«Немає сумнівів у тому, що COVID-19 посилив ефекти від величезного обсягу економічних санкцій, які діють щодо Північної Кореї», – підкреслили аналітики.
Стежте за цікавими та ексклюзивними матеріалами про вплив пандемії на економіку в телеграм-каналі«Економіка та коронавірус».
Коментарі - 8
а если серьезно, то они уже давно стали на рельсы рыночной экономики, правда со своим северокорейским уклоном