Група депутатів ВР зареєструвала законопроєкт №3515, який змінює підхід до розрахунку прожиткового мінімуму. Про це повідомляється на сайті ВР, передає Економічна правда.
Депутати запропонували новий підхід до розрахунку прожиткового мінімуму
Що пропонують
Депутати пропонують визначати розмір прожиткового мінімуму в розрахунку на одну людину.
«Передбачається, що прожитковий мінімум повинен встановлюватися в процентному співвідношенні до середньомісячної заробітної плати в Україні за рік, що передує року формування держбюджету на наступний рік, з урахуванням прогнозного рівня інфляції поточного року», — заявили депутати.
Читайте також: Зарплати держслужбовцям будуть нараховувати по-новому
Які пропорції хочуть встановити
Законопроєкт пропонує таке процентне співвідношення розміру прожиткового мінімуму до середньомісячної заробітної плати (не менше):
- у 2021 році — 40%;
- в 2022 році — 41%;
- в 2023 році — 42%;
- у 2024 році — 43%;
- у 2025 році — 44%;
- в 2026 році — 45%;
- в 2027 році — 46%;
- в 2028 році — 47%;
- в 2029 році — 48%;
- у 2030 році — 49%;
- у 2031 році — 50%.
Читайте також: Понад 80% пенсіонерів отримують менше фактичного прожиткового мінімуму — Минсоц
«Якщо фактичний розмір прожиткового мінімуму протягом 3 місяців перевищує більше ніж на 10% розмір затвердженого прожиткового мінімуму, Кабмін на основі моніторингу виконання держбюджету повинен розглянути питання про підвищення розміру прожиткового мінімуму», — йдеться в документі.
Соцдопомогу малозабезпеченим пропонують рахувати, спираючись на прожитковий мінімум, який щорічно встановлюється законом про держбюджет, тобто як і зараз.
Читайте також: Минсоц «відв'яже» прожитковий мінімум від нецільових виплат
Нагадаємо
- Прожитковий мінімум в Україні з 1 січня по 30 червня для працездатних осіб становить 2027 гривень. Протягом року його планують підвищити двічі.
Коментарі - 18
Нищеброди дорвалися до влади і давай собі зарплати-премії в сотні/тисячі процентів піднімати.. Слуги народу?
Фактично не брати податків із тих, хто мало заробляє. Щоправда, така модель може працювати в умовах, коли зарплати в конвертах і неоподатковуваний дохід є радше винятком, а не правилом.
Ідею, щоб від прожиткового мінімуму не залежав розмір соціальних виплат, в Мінсоцполітики озвучили ще кілька місяців тому. Колишній міністр соцполітики в коментарі OBOZREVATEL заявив: це щонайменше незаконно. «Проблема починається, коли тихцем протягують питання відв'язування від прожиткового мінімуму соціальних виплат і заробітних плат. Це неправильно, навіть більше – незаконно. Стаття 46 Конституції України говорить, що пенсії та інші соціальні виплати, які є основним доходом, не можна виплачувати в розмірі, нижчому за прожитковий мінімум», – сказав політик.