Верхня палата американського Конгресу — Сенат - схвалив законопроєкт, який може позбавити китайські компанії можливості розміщувати свої акції на біржах США. Сенатори ухвалили документ одноголосно. Про це пише Дзеркало тижня.
Китайські компанії можуть пропасти з бірж США — ЗМІ
Що вимагає законопроєкт
Законопроєкт стосується проблеми захисту інвесторів, яка зберігається протягом багатьох років, але опинилася в центрі уваги влади на тлі загострення протиріч між США і Китаєм.
Китайські компанії, такі як Alibaba Group Holding Ltd. і Baidu Inc., у сукупності залучили десятки мільярдів доларів коштом лістингу на американських біржах.
Головна проблема полягає в небажанні Китаю надати американським регуляторам доступ до документів, що стосуються аудиторської перевірки, пише газета The Wall Street Journal.
Читайте також: США виключили Китай зі списку країн, що маніпулюють валютою
Компанії, чиї акції торгуються на біржах в США, повинні проходити перевірку, здійснювану аудиторами, яких інспектує Рада з нагляду за бухгалтерською звітністю публічних компаній (Public Company Accounting Oversight Board, PCAOB).
Нова міра зобов'яже Комісію з цінних паперів і бірж (SEC) США забороняти торги акціями компаній, які не проходили аудиторську перевірку PCAOB за останні три роки. Компанії зобов'яжуть розкривати інформацію про те, чи належать вони іноземному уряду або контролюються ним.
Читайте також: США і Китай домовилися про перемир'я в торговельній війні
«Всі ми хочемо, щоб Китай грав за правилами», — сказав один з авторів законопроєкту сенатор-республіканець Джон Кеннеді, виступаючи в Сенаті.
PCAOB та SEC довгий час намагалися домовитися з Китаєм з приводу доступу до аудиторських документів, але ці спроби не увінчалися успіхом. Регулятори не хотіли проводити делістинг акцій китайських компаній з бірж.
Для вступу в законну силу ініціативу повинна взяти нижня палата Конгресу – Палата представників і потім її повинен підписати президент Дональд Трамп.
Коментарі - 34
Туда же перейдут инвесторы в них.
Это как если бы вы пришли к застройщику желая купить квартиру, а он вам отказался показать документы на земельный участок мотивируя секретностью и происками Госдепа США.
И кстати роль арбитра это очень много. Все хотят судиться в Лондоне, а не в Пекине, Москве, Киеве или еще где. То же самое с американскими биржами - объемы торгов там огромные потому что миноритарные вкладчики больше верят в защиту себя и своих вложений именно в той юрисдикции. Если начать потакать всяким хитроумным товарищам - то можете увидеть, чем это заканчивается на примере фондового рынка Украины и его текущего состояния.
Компания ушла в отказ, однако 2-го апреля 2020-го года заявила, что проведена внутренняя проверка и оказалось (внезапно), что Операционный директор действительно нафальсифицировал отчетности на $310 млн. Тогда китайская власть тоже «расчехлилась», начали обещать проверки, но пока наказаний нет.
Тем временем инвестиционный банк Goldman Sachs сообщил, что глава совета директоров Luckin Coffee как-то по совпадению забил обслуживать свой долг в $500 млн и будут начаты процедуры по аресту имущества этого господина и взысканию средств.
Итого мошенничество подтверждено, 12 мая COO и CEO уволены со своих постов.
А так, конечно, в сравнении с Гитлером и Брейвик - ну такое.
Если говорить без подколов, то я, как инвестор, рассматриваю китайские компании себе в портфель - рынок у них огромный и темпы роста до последнего времени были хорошие. Но только при листинге на американской или европейских биржах и как раз по причине их комплаенс процедур. Если Трамп додавит китайцев до ухода в Гонконг, то пожелаю им счастья. Но я надеюсь на компромисс. Так как открою вам страшную тайну - SEC и PCAOB наезжают не на китайские компании, а, внезапно, на китайских аудиторов типа Ernst & Young Hua Ming LLP, которые проморгали упомянутую Luckin Coffee. Если ситуация будет иметь продолжение, то в новостях, надеюсь, будет широко освещаться.
Это не считаю прецизионщиков-ботоводов, и опять таки: тех. меры не доступны для наказаний.
Ну или классика: https://qz.com/1675811/how-an-undercover-fbi-sting-busted-a-multimillion-dollar-stock-fraud/
Когда денежку получают агенты, а потом дурачка включают, мол не знаю откуда, вроде чистые были :D
Ну или Q-10 для alphabet с полноценной проверкой последний раз были в 2014, с тех пор там на слово верят, и когда всплывают вопросы по этому поводу- их топят, простенько. Есть ещё множество таких примеров. Потому, очень странно со стороны sec наезжать на китайские конторы, не наехав на свои, не находите?
Ну я даже в чём-то с вами согласен: китайцев аудирует, например, E&Y. Вы же не будете возражать, что спецслужбы наверняка внедрили или вербанули сотрудников в их китайской дочке и все интересующие данные неофициально у них есть.
Просто разведданные к суду не подошьешь.
Так что данная разборка немного не о том, хотя глобально противостояние сверхдержав вполне себе имеет место.
Однокурсник Путіна Швець: Росія входить у чорну діру, і зняття санкцій – для неї життєво важливі речі. Україні потрібно це використовувати…
Більше читайте тут: https://gordonua.com/ukr/news/war/-odnokursnik-putina-shvets-rosija-vhodit-v-chornu-diru-i-znjattja-sanktsij-dlja-neji-zhittjevo-vazhliva-rich-ukrajini-potribno-tse-vikoristovuvati-1501181.html
Може все ж дочекаєшся результатів? Хоча можеш подивитись скільки Китай втратив ВВП.. Інфа доступна.
Там говорят, ппс по КНР в первом квартале о5 растёт. Чем вообще занимаются в США? айайай
Звісно економіка Китаю знизилася.. А тепер 2 серія.
Аналогічна ситуація спостерігається в спільних підприємствах з участю іноземного капіталу, іноземних і приватних підприємств.
За підсумками першого кварталу року прибуток вийшов на рівень 781,45 млрд юанів, (102,8 млрд), що на 36,7% нижче, ніж у першому кварталі 2019 року.
Представник ДСУ зазначив, що ситуація з прибутком не викликає оптимізму. Його низькі показники пояснюються тим, що ринок ще не повністю відновився після епідемії коронавірусу, яка стала серйозним випробуванням для китайської економіки.
І де ти недолуге побачило погрози?
Про це повідомляє Reuters.
Офіційний індекс менеджерів із закупівель для виробничого сектора Китаю знизився до 50,8 у квітні з 52 в березні, але залишився вище нейтральної позначки в 50 пунктів, що відокремлює зростання від спаду, повідомило Національне бюро статистики.
Аналітики, опитані Reuters, очікували, що індекс PMI становитиме 51 пункт.
При цьому субіндекс експортних замовлень найбільшого в світі експортера впав до 33,5 у квітні з 46,4 у березні, а замовлення для деяких заводів були скасовані після відновлення їх роботи, сказав Чжао Цинге, старший фахівець із статистики в НБС.
«Дослідження показало, що до 57,7% опитаних заводів повідомили про нестачу замовлень. Деякі сказали, що попит на ринку слабкий, продаж продукції затруднений, і буде потрібно час, щоб замовлення знову повернулися», - сказав Чжао.
Це призвело до уповільнення темпів зростання виробництва в квітні.