Як ми й попереджали в ранковому прогнозі — п'ятниця пройшла досить складно на валютному ринку.
Чому долар вже по 26,90: що відбувається з валютою
За день курс долара виріс з 26,73 / 26,76 до 26,86 / 26,90 гривень і ближче до вечора відчувався певна нестача пропозиції. Цьому є і об'єктивні, й суб'єктивні причини.
По-перше — попит на валюту поступово зростає за рахунок послаблення карантину з 22 травня. Бізнес (у кого ще залишилися ресурси) поспішає закрити свої валютні операції на побоюваннях зростання курсу через збільшення ділової активності після 22-го числа. На фоні зростання цін на енергоносії та зростання попиту на них (запускається громадський транспорт, збільшується логістика і т.д.) — імпортери стали більше купувати валюти під розрахунки за дизпаливо та бензин. А експортери вже усі в очікуванні відшкодувань ПДВ та не поспішають особливо продавати валюту. Це створює перекіс по попиту і пропозиції на міжбанку та працює проти гривні.
По-друге — поступово оживає готівковий ринок і знову стала привабливою гра між готівковим та безготівковими курсами. Купившись ще недавно «дешевим» доларом під час карантину — спекулянти тепер активно заробляють на цьому і основне для них — обсяг реального попиту на валюту з боку населення. Він поки не дуже великий — відчуваються ознаки браку гривні у громадян в період карантину, скорочення зарплат та зростання числа людей, відправлених у відпустку за власний рахунок. Але попит теж зростає за останні пару днів.
По-третє — попереду робота міжбанку по долару на ТОМі (у понеділок в США вихідний — День Пам'яті) і багато хто з клієнтів віддав перевагу сьогодні закрити свої розрахунки в доларі, щоб вже «не зависати» з ними до наступного вівторка. Це додало ситуативного попиту на міжбанку в другій половині дня на вже малооб'ємному пятничному ринку і дозволило спекулянтам «розігріти» курс ближче до кінця сесії.
Дивіться також: Курс валют, бюджет, ВВП: чого очікувати
НБУ сьогодні знову вважав за краще не втручатися в ситуацію, даючи міжбанку самому знаходити компроміс по курсу.
Хід торгів:
З самого ранку попит перевищував пропозицію і курс на 11 годину з ранкових 26,73 / 26,76 виріс до 26,75 / 26,77 гривень за долар. Потім по черзі то кількість покупців, то продавців — формувала попит і пропозицію на ринку зі збереженням курсу в межах 26,75 / 26,77 вже майже до 14 годин.
Після обіду частина покупців з тих, хто вирішив по долару не працювати на ТОМі у понеділок — або перенесли свої заявки вже відразу на вівторок, або вже купували валюту за діючим курсом. І спекулянти, скориставшись ситуацією, «розігріли» котирування до 26,765 / 26,79 на 15:00 і до 26,86 / 26,90 на кінець сесії.
НБУ не виходив сьогодні на ринок.
Головні події 22 травня на міжбанку:
1) Долар з ранкових 26,73 / 26,76 гривень виріс на кінець дня до 26,86 / 26,90;
2) НБУ не виходив сьогодні на ринок;
3) Довідковий курс Нацбанку на 12:00 зафіксований на рівні 26,7473 гривень, а офіційний на 25 травня встановлено на позначці 26,7556 гривень за долар.
Стежте за цікавими і ексклюзивними матеріалами про вплив пандемії на економіку в телеграм-каналі «Економіка і коронавірус».
Коментарі - 48
«Ситибанк дважды выходил с покупкой доллара, нерезиденды бегут из укр бумаг»
Его активность по пятницам ожидаема, закрывают неделю, вычищают всю гривну со счетов.
Куди дінеться ефект від мінус 17% промвиробництва? Куди дінеться ефект від схеми емісія-рефінансування-ОВДП-проїдання? Може ще червень-липень гривня так-сяк протримається. А далі... казки тільки в серіалах від 95-го Кварталу бувають.
Тоді, тим більше, і близько не було схеми з рефінансом, тобто, по суті, фінансування Уряду з НБУ через видачу банкам рефінансу під заставу тих же ОВДП.
Зараз я веду мову про повну ду.пу в економіці (залишимо в стороні аналіз причин цього, їх багато), вирішення цих проблем за допомогою незабезпеченої емісії, яка піде не на розвиток, а на проїдання, і, як результат - прогнозовану інфляцію і девальвацію. Що не так?
На за минулого Харанта на всіх форумах Липецька фабрика фігурувала, за теперішнього — Квартал. Пропоную змінити цей мем на Лігу сміху або Розсміши коміка
НБУ виходитиме з продажами валюти лише для збиття можливої паніки. І так до курсу 29 як мінімум.
p.s. «Попадут» за сильно сказано.
Жадность и желание НБУ покупать дешевый доллар у население играет ключевую роль
НБУ лише може не заважати ринку при появі серйозних покупців валюти потихеньку коригуватись в бік планового курсу .
власть загоняет готовится к девалу, также нерезы просят девал иначе «навыход»
эффект может быть неоднозначный, да и ждать стабильного 27 не стоит.
Источники валюты на практике: аграрии (след сброс с июля), металлурги (когда как), нефтегаз (принудительные продажи), заробитчане (не раньше осени).
Источники гривны: депсертификаты нбу, население (эмиссия), овгз от погашений и с вторички, овгз короткие первичка (рефинанс).
Также товарисчь Кухарук говорит о стабильном ревале в июне, он не учитывает что сезонности нет, люди уже сидели в отпусках 2 месяца, потому на след месяцы стоит ожидать увеличения активности, особенно импорта.
:
живя в карантине увидели что такое мертвый импорт и нулевой спрос на валюту
:
нерезы не ждут лучшего курса и спешат выйти уже сейчас
:
в случае девала нерезы могут заходить в овгз что обвалит курс