Влада ЄС майже розробила план, згідно з яким збирається викуповувати частки в ключових європейських компаніях, щоб захистити їх від економічних наслідків коронавірусу. Про це повідомляє Reuters з посиланням на три обізнаних джерела, передає ЕП.
Коронакриза. Влада ЄС планує викуповувати акції ключових компаній — ЗМІ
Що пропонують
Наголошується, що кращим варіантом для ЄС є створення централізованої схеми «підтримки платоспроможності», яку будуть фінансувати країни-члени ЄС.
Крім того, розглядається варіант розміщення європейськими компаніями конвертованих облігацій на користь Європейського інвестиційного банку, які можуть бути конвертовані в акції.
Читайте також: Ділова активність у Європі знизилася до 36-річного мінімуму
Що думають країни ЄС
За словами джерел, країни ЄС в цілому згодні, що подібні заходи підтримки необхідні, проте між ними зберігаються протиріччя.
Зокрема, Італія і Франція хочуть, щоб в пріоритеті була допомога компаніям у країнах, які найбільше постраждали від епідемії коронавірусу і падіння економіки.
Читайте також: Рецесія історичних масштабів. У ЄС очікують на рекордне падіння ВВП
Німеччина наполягає на більшій прозорості в тому, що стосується вигоди таких заходів для найбільшої економіки Європи, на яку доводеться значна частка фінансових витрат на їх реалізацію.
Читайте також: Світова економіка скоротиться на 3,2% в цьому році — оновлений прогноз ООН
Про нову схему підтримки підприємств можуть офіційно оголосити в найближчі дні.
Раніше повідомлялося
- Європарламент вирішив прискорено розглянути питання про надання допомоги в розмірі 3 млрд євро 10 країнам-сусідам та країнам-кандидатам на членство в Євросоюзі. Майже половину цих грошей обіцяють Україні. Засідання відбудеться сьогодні, 15 травня.
- Раніше Євросоюз виділив Україні 190 млн євро для підтримки системи охорони здоров'я, малого та середнього бізнесу, а також для найбільш уразливих груп населення.
Коментарі - 15
Спекулянты раздувают рынок акций, в случае жопы акции компаний начинают сбрасывать, всё ложится на плечи налогоплательщиков.
Уже пришло время реформировать и фондовые рынки.
Такое явление как фьючерсы и свободная торговля акциями должны быть запрещены.
Фьючерс должен быть 100% исполняемым для первого покупателя.
Налог на повторную перепродажу акция должен быть более 50%.
Впрочем, уход ''развитого'' фондового рынка в срочные контракты - от безысходности.
Доходность от классических ЦБ там минимальная.
Притом, что большая часть европейского производства давно выведена в КНР.
Китайцам осталось только головные офисы выкупить)
И девочка Грета будет довольна)
...я не удивлюсь, если после этого кипиша «наш» Кабмин...например, повысит стоимость зелёного кВт, а нам скажут, что это было сделано для прорыва в зелёной энергетике с рывком в сторону улучшения экологии с параллельной продолжающейся остановкой блоков АЭС. Антикризисная программа по-украински так сказать.
В Украине большинство предприятий - ПрАТ, их акции на бирже не обращаются, собственникам плевать на их цену.
А то будет ''всем хуавей'')
https://www.dw.com/ru/еврокомиссия-разрешила-временную-национализацию-предприятий-из-за-коронавируса/a-53376956
Как ''АИГ'' в 2008 году.
Не ведают они также, что самыми богатыми в XXI веке являются не государства, а частный капитал, как вещал нам аналитик ИГ Универ (https://minfin.com.ua/2020/05/12/45140672).
Ох уж эти глюпие-глюпие европейцы, ай-ай-ай.