Верховна Рада на засіданні 13 травня ухвалила закон про банки — так званий «антиколомойський закон». Тепер жодних великих перешкод для співпраці з МВФ у країни немає. А це означає, що Україна отримає гроші від МВФ. Таку думку висловив аналітик ІГ «Універ» Михайло Федоров.
Закон про банки ухвалено. Як це вплине на курс долара й переговори з МВФ — аналітик
Перспективи співпраці з кредиторами
На думку аналітика, завдяки ухваленому закону про банки макроекономічна стабільність країни буде збережена.
Іноземні інвестори будуть купувати ОВДП України, за рахунок чого прибутковість по них і вартість обслуговування державного боргу будуть знижуватися.
Читайте також: Україна виконала всі умови для отримання макрофіну ЄС. Але транш поки не дадуть
Крім цього, Україна отримає гроші від ЄС і Світового банку. Завдяки цьому країна зможе профінансувати свій дефіцит бюджету, і з державними фінансами все буде добре, принаймні в близькому майбутньому, вважає аналітик.
Читайте також: Україна розраховує на $10 мільярдів підтримки від міжнародних партнерів у 2020 році
Що буде з курсом
Завдяки всім цим чинникам курс гривні вже найближчим часом зможе зміцнитися до позначки 25 грн/$.
Далі динаміка курсу гривні може повторити свою динаміку в 2019 році, коли гривня зміцнилася з курсу 28 грн/$ у січні 2019 року до 23,2 грн/$ у грудні 2019 року.
Читайте також: Україна може отримати перший транш МВФ у розмірі $1,75 мільярда до кінця травня
Рівень 25 грн/$ — це мета в перспективі кількох місяців. Відтак гривня, найімовірніше, продовжить своє зростання.
Аналітик вважає, що в консервативному варіанті до кінця року курс може досягти позначки 24 грн/$. У базовому варіанті гривня досягне рівня 23 грн/$, а в оптимістичному варіанті до кінця року курс може досягти позначки 21 грн/$.
Нагадаємо
- 13 травня ВР прийняла «антиколомойський» закон про вдосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності. «За» законопроект № 2571-д проголосувало 270 депутатів.
- Прийняття цього закону було останньою вимогою МВФ для надання програми EFF.
- Проте минулого тижня МВФ вирішив змінити програму співпраці з Україною. В межах нового формату stand by наша країна отримає менше грошей і співпраця розрахована на коротший строк.
Коментарі - 102
По поводу напечатанных денег то это мелочи. В экономике количество денег это агрегат М2 а не денежная база. и этот М2 1,5 трлн. от того что напечатают 60 млрд. мало что измениься. ну будет база 450 вместо 400. А М2 1 550 а не 1500.
А почему так, потому что обычно печатный станок увеличивает денежную базу - она дает ликвиднсоть за счет чего растет кредит и растет пропорционально агрегат М2. В Украине рост кредита в нынешнее время будет счастьем. Но этот кредит не растет толком. Поэтому денежная масса тоже особо нерастет.
Про це в інтерв'ю Українським Новинам розповів партнер інвестиційної компанії Millstone&Co. Михайло Жернов.
«Курс буде »плавати«. 30 грн/дол - оптимістичний сценарій, про песимістичний говорити не буду. НБУ має запаси, щоб стабілізувати ситуацію. За останні 6 років Нацбанк добре почистив і відрегулював банківську систему. Просидіти на карантині місяць – не показник. Десь до осені ми реально побачимо більш-менш реальну картину того, що відбувається», - сказав він.
Як повідомляли Українські Новини, експерти прогнозують ще тиждень стабільності курсу. Економісти кажуть, що наступного тижня залишається останній сприятливий шанс для придбання валюти як засобу накопичення.
Аналітики банку очікують, що курс гривні в кінці II кварталу 2020 року може ослабнути до 29,5 грн/$, але зміцнитися до 29 грн/$ в третьому та четвертому кварталах. А в I кварталі 2021 року знову повернутися до 29,5 грн/$.
Соответственно, чем крепче гривна, тем дешевле сырье = ниже себестоимость продукции = ниже цена продажи. При этом зп сотрудников вполне может расти в грн, т.к. растут продажи и больше маржа
если вырастет — то я больше заработаю — тоже как по мне отличный повод) Поэтому бутылку вина откроем в любом случаи.
Но в отличии от многих, благосостояние людей я ставлю выше своих интеерсов и уж тем более «псевдобизнеса» купи-продай или тех кто «выжимает» из совкового наследия все соки, вместо оптимизации. И когда эта когорта потеряет все деньги и поймет, что на валюте ненужно в моей стране зарабатывать и эти «бизнесены» уйдут с рынка оставив место для молодого поколения новой генерации — тогда и будет хорошо
Да для проммышленности которая эксплуатировала дешевый труд это не гуд. Но если НБУ не начнет все скупать в резервы то гривна будет расти.
Импорт подавлен тк карантин - плюс топливо дешевое.
Еда в цене не падала с экспортом все тип топ
Самый большой минус будет по поступлениям от заробитчан. Но и тут не все так плохо. Кормилец в Польше будет кормить жену и детей в Украине и менять валюту из по матраса.
«лучший президент за всю историю» «страна расцветет» и все такое...
недолго музыка играла...
У цілому в ІІ кварталі показники номінальних та реальних наявних доходів населення погіршаться”, — сказано в звіті.
Нагадаємо, за прогнозом НБУ, у другому кварталі цього року економіка України, як прогнозується, скоротиться на 11% в річному вимірі, безробіття зросте до близько 12% у сезонно скоригованому вимірі, а зростання зарплат призупиниться.
Что для бюджета покрытие минуса - для платежного баланса будет чистым плюсом. И к этому никто не готов и в это никто не верит и потому это как снег на голову упадет!!!
- Це злодій, якого посадили придумувати закони для держави.
Так и представляю конвульсивные метания американцев, скупающих гривну в связи с долларовой эмиссией. Ну, если продолжить вашу логику
да , размеры экономик разные. Ну так и размер эмиссии у них - в 2000 раз больше.
и как это списать на короновирус ? они же не зелебобы , которые чудят что хотят..
Транші зачекають. МВФ нікуди не спішить.. Там не дураки сидять..
ну и ладно. Меня и этот миропорядок устраивает :)
а купили бы тогда...
А сейчас на счетах опять до 200млрд грн будет на вечер пятницы со свежим рефинансом.
И по мне не население ни мелкий бизнес не имеет доступ к этому топливу под покупку доллара