Зміна кінцевого власника української «дочки» російського Сбербанку, всупереч вимогам закону, відбулася без погодження з українським регулятором. Про це повідомляє пресслужба Національного банку.
Кінцевий власник Сбербанку змінився. НБУ заявляє про порушення законодавства
Що відомо про зміну власника
23 квітня 2020 року Національному банку стало відомо, що Центральний банк РФ продав 50% + 1 акцій «Сбєрбанку Росії» Міністерству фінансів РФ. Відповідно, у Сбербанку в Україні змінився кінцевий власник.
Утім, кінцевий власник порушив вимоги законодавства:
- не повідомив Національний банк за 3 місяці до набуття істотної участі в АТ «Сбербанк» про намір такого набуття;
- не погодив із Національним банком набуття істотної участі в банку;
- не подав до Національного банку копію договору (правочину), на підставі якого відбувся перехід права власності на акції.
Читайте також: НБУ оскаржив судовий програш по штрафу Сбербанку на 95 мільйонів
Як відреагував Нацбанк
Національний банк надіслав запит Міністерству фінансів РФ та «Сбєрбанку Росії» з вимогою надати пояснення та відповідні документи, а також повідомив про правові наслідки порушення українського закону.
Національний банк надасть правову оцінку та розгляне питання про застосування заходів впливу у визначеному законом порядку та строки.
Читайте також: Лондонський банк отримав рекордний штраф через Україну
Істотна участь — це пряме та/або опосередковане володіння однією особою самостійно чи спільно з іншими особами 10 і більше відсотками статутного капіталу та/або права голосу акцій, паїв юридичної особи або незалежна від формального володіння можливість значного впливу на управління чи діяльність юридичної особи.
Нагадаємо
- Раніше, у кінці 2019 року, у Сбербанку РФ заявляли, що відновлять переговори з продажу українського дочірнього банку тільки після зняття з нього санкцій в Україні. Про це заявив перший заступник голови правління Ощадбанку Лев Хасіс.
Коментарі - 12
а вообще молодцы Сбер, 7 год ка пошел а они на плаву ахахаха
при Пете не смогли, да и сейчас видимо
Ведь в Украине гос.структуры способны лишь получать з/п и премии и иногда лишь замечать нарушения Закона, а что то делать то пусть кто то.