Мінекономіки проінформувало щодо ключових питань, які стосуються втрати роботи, отримання фінансової допомоги або допомоги у пошуку нової роботи.
Що потрібно знати, якщо ви втратили роботу і хочете отримувати допомогу (інструктаж)
Що змінилося в порядку реєстрації безробітних в період карантину
Протягом карантину Урядом запроваджено низку законодавчих змін, які значно спростили умови реєстрації в службі зайнятості та отримання допомоги по безробіттю на цей період.
По-перше, забезпечено можливість подання заяв про надання статусу безробітного та допомоги по безробіттю дистанційно, тобто на електронну пошту центру зайнятості або через онлайн-портал державних послуг «Дія».
Читайте також: Скільки зараз платять безробітним і як отримати державну допомогу
По-друге, підвищено з 650 до 1000 грн мінімальний розмір допомоги по безробіттю на період карантину та протягом 30 днів після його завершення.
По-третє, зареєстрованим у службі зайнятості безробітним допомога призначається з першого дня набуття статусу, навіть тим, хто був звільнений у період карантину за власним бажанням (до карантину звільненим за власним бажанням допомога виплачувалася з 91 дня набуття статусу).
По-четверте, роботодавці з малого та середнього бізнесу, які зупинили чи скоротили свою діяльність під час карантину, можуть отримати допомогу по частковому безробіттю для покриття витрат на зарплату робітникам, яким було скорочено робочий час.
Читайте також: Що робити, якщо вас звільнили без згоди під час карантину
У який період після звільнення з роботи можна зареєструватися в службі зайнятості
Чинним законодавством не встановлено граничних термінів реєстрації громадянина в державній службі зайнятості після звільнення з роботи. Але для того, щоб отримувати допомогу з урахуванням заробітної плати за останнім місцем роботи, зареєструватися треба протягом 6 місяців після звільнення.
Як можна зателефонувати на «гарячі лінії» обласних центрів зайнятості
У разі виникнення питань, пов’язаних із наданням послуг з працевлаштування у період карантину, телефонуйте, будь ласка, за номером «гарячої лінії» вашого регіону.
Номери телефонів обласних центрів зайнятості
Також ви можете зателефонувати на «гарячу лінію» державної служби зайнятості 0 800 50 99 66.
Читайте також: Вірус безробіття: як бізнес вирішує питання з працівниками
Раніше повідомлялося
-
На порталі онлайн-держпослуг «Дія» тепер можна зареєструватися як безробітний і оформити призначення виплати допомоги по безробіттю.
-
За місяць карантину кількість безробітних в Україні зросла на 1-1,3 млн і становить 2,5-2,8 мільйонів осіб, за даними ТПП.
-
Розмір виплат для осіб, які отримують мінімальну допомогу по безробіттю без урахування заробітної плати та страхового стажу, на період карантину підвищили з 650 грн до 1000 грн.
-
Уряд встановив допомогу по частковому безробіттю на період карантину в розмірі двох третин окладу, але не більше мінімальної зарплати. Нагадаємо, зараз вона становить 4723 грн.
-
Громадяни, які були звільнені з останнього місця роботи у період карантину за власним бажанням, отримуватимуть допомогу по безробіттю з першого дня отримання статусу безробітного.
Коментарі