Мінфін - Курси валют України

Встановити
6 травня 2020, 11:59

Українці сплачуватимуть податки з допомоги по частковому безробіттю

Сума допомоги по частковому безробіттю оподатковується податком на доходи фізичних осіб та військовим збором на загальних підставах. Про це йдеться в загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДПС, категорія 103.2.

Сума допомоги по частковому безробіттю оподатковується податком на доходи фізичних осіб та військовим збором на загальних підставах.
Фото: agropolit.com

«Сума допомоги по частковому безробіттю на період здійснення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) оподатковується податком на доходи фізичних осіб та військовим збором на загальних підставах», — йдеться у відповіді ДПС.

Що відомо пронадання допомоги

Допомога по частковому безробіттю на період карантину надається територіальним органом центрального органу виконавчої влади.

Сума допомоги по частковому безробіттю на період карантину надається роботодавцям із числа суб'єктів малого та середнього підприємництва на строк зупинення (скорочення) діяльності, а також протягом 30 календарних днів після завершення карантину.

Читайте також: Уряд виділив шість мільярдів на допомогу по безробіттю

Умови

Допомога по частковому безробіттю на період карантину надається у разі сплати роботодавцем єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування протягом шести місяців, що передують даті зупинення діяльності.

Куди звертатися

Для отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину роботодавець звертається до територіального органу центрального органу виконавчої влади та подає документи.

Читайте також: Скільки зараз платять безробітним і як отримати державну допомогу

Хто має право на допомогу

Право на допомогу по частковому безробіттю на період карантину мають застраховані особи, з якими роботодавцем оформлено трудові відносини (крім осіб, які отримують пенсію).

Розмір допомоги

Допомога по частковому безробіттю на період карантину встановлюється за кожну годину, на яку працівникові було скорочено передбачену законодавством тривалість робочого часу, із розрахунку двох третин тарифної ставки (окладу), встановленої працівникові відповідного розряду.

Розмір допомоги визначається виходячи з фінансових можливостей Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття і не може перевищувати розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом.

Читайте також: Що робити, якщо вас звільнили без згоди під час карантину

Нагадаємо

  • Станом на 4 травня 2020 року кількість зареєстрованих безробітних у країні на 48% більше у порівнянні з минулорічним показником на цю ж дату.

  • На порталі онлайн-держпослуг «Дія» тепер можна зареєструватися як безробітний і оформити призначення виплати допомоги по безробіттю.

  • Розмір виплат для осіб, які отримують мінімальну допомогу по безробіттю без урахування заробітної плати та страхового стажу, на період карантину підвищили з 650 грн до 1000 грн.

  • Уряд встановив допомогу по частковому безробіттю на період карантину в розмірі двох третин окладу, але не більше мінімальної зарплати. Нагадаємо, зараз вона становить 4723 грн.

  • Громадяни, які були звільнені з останнього місця роботи у період карантину за власним бажанням, отримуватимуть допомогу по безробіттю з першого дня отримання статусу безробітного.

Коментарі - 8

+
+39
bonv
bonv
6 травня 2020, 12:10
#
Тьфу, блін… Все для людей…
+
0
5503
5503
6 травня 2020, 12:11
#
Народу ВСЕ в смысле налогов...... Избранным минимум налогов....
+
+21
Все буде Україна
Все буде Україна
6 травня 2020, 12:13
#
Жесть, шо тiльки фашисти не придумають!!!
+
+73
bonv
bonv
6 травня 2020, 12:21
#
Обдерти народ як липку - зе-ініціативи.
+
+39
GrugoriyHoland
GrugoriyHoland
6 травня 2020, 13:27
#
Еще раз - всё в лучших традициях Яценюка -обложить пенсии налогом, Сразу видно кто руководит страной ( исполнительной властью), обложить социальную помощь налогом  ( фонд которой пополняется налогами ) Ну и «изюминка» напомню всем, что в нашей стране  ( при самой «злочинной владе» ) был принят Закон «Про зайнятість населення» (Редакція від 18.04.2020, підстава - 553-IX и по дате принятия - 04 07 2013 года) И в этом «Законе» есть ст 47, которую даже «мудрейший» Яценюк не смог отменить! Все это последствия управления «реформаторами» только не ясно что страшнее для нас -«крепкий хозяйственник» или «реформатор».
+
+65
Maleficarum
Maleficarum
6 травня 2020, 13:38
#
Это  цветочки  Если   МВФ    в  эропутешествие  пошлёт  власть  прогуляться  то  будет  вообще  жесть  по   налоговым  сборам   Гарантированно  продразвёрстка      будет.  И продналог Миркую-  что осенью- зимой  в  полицейских  управах  массовыми    станут   принятые  заявления  граждан   на  предмет  «  Шли  из  супермаркета   Налетели  какие  то  типы  дали  по   кумполу  отобрали  сумки  с  продуктами....»
+
0
bonv
bonv
6 травня 2020, 13:39
#
Верховна Рада виділила додаткові майже 0,5 млрд грн на ДФС та підпорядковану їй податкову міліцію, ліквідацію якої міністр фінансів Сергій Марченко нещодавно обіцяв завершити.
Про це йдеться в сюжеті програми «Схеми».
Таким чином бюджет на створення Бюро фінансових розслідувань у 450 млн грн перейшов Державній фіскальній службі, що ліквідується та в складі якої залишилася тільки податкова міліція, під час перегляду держбюджету на 2020 рік.
Тепер бюджет ДФС, яка начебто перебуває в стані ліквідації, становить майже 1 млрд грн.
+
0
Andrey M
Andrey M
6 травня 2020, 15:31
#
Ліквідація теж грошей стоїть, як кажуть — «на коня» треба кармани набити:)
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися