З 16 568 поправок, які були подані до законопроєкту про банки — «антиколомойського закону» — наполягла на своєму тільки одна депутатка. Про це повідомив заступник голови парламентського комітету з питань фінансової, податкової та митної політики Ярослав Железняк у фейсбуці.
З 16 тисяч поправок до «антиколомойського» закону їх автори наполягли тільки на одній
Скільки поправок фіналізували
«З авторів всіх 16 586 правок у визначений строк подав позицію за наполяганням на своїх поправках тільки… один народний депутат. Пані Гриб щодо своєї однієї правки. Всі інші забули або не наполягали», — написав Железняк.
«Таким чином, фінальна таблиця вийде у 72 рази меншою за оригінал і буде містити приблизно 230 поправок», — додав депутат.
Читайте також: Депутати запросили МВФ приєднатися до фінального обговорення «антиколомойського закону»
Нагадаємо, 30 квітня в Раді відбулося голосування за спецпроцедурою розгляду «антиколомойського закону». Згідно з цією процедурою кожна фракція або позафракційний депутат мали можливість подати правки, на яких наполягають, протягом двох календарних днів.
Чому цей законопроект важливий
Прийняття «антиколомойського» законопроєкту є головною умовою отримання Україною нової програми МВФ. Якщо проект закону буде прийнятий, Україна може розраховувати на перший транш від МВФ вже в кінці травня.
Законопроєкт передбачає, що власники та ексвласники банку, інтереси яких були порушені через виведення банку з ринку, можуть отримати відшкодування шкоди тільки у грошовій формі.
Читайте також: Бюджет надзвичайної ситуації враховує майбутнє фінансування від МВФ — Марченко
Також у законі зазначено, що визнання незаконним рішення щодо виведення банку з ринку не може бути підставою для його скасування.
Нагадаємо
- Фінальна версія проекту закону №2571-д в кінці березня була погоджена з МВФ. 30 березня Рада прийняла законопроєкт у першому читанні.
- Після цього депутати подали до нього 16 335 правок. За словами депутата Железняка, понад 13 тисяч поправок внесли депутати «Слуги народу».
- Мінфін очікує, що до кінця 2020 року МВФ перерахує Україні два транші на загальну суму $3,5 млрд у рамках нової кредитної програми EFF.
Коментарі - 23
Максимум, это было достоянием нескольких ученых китайцев.
к НБУ с просьбой о национализации Приватбанка.
Правда через пару лет озвучил другую версию — что его Порошенко и Гонтарева под пытками заставили подписать.
Возможно под такими же пытками Коломойского заставляли подписывать договор о персональных гарантиях по кредитам рефинансирования НБУ для Привата.
С другой стороны общеизвестно, что бумага всё стерпит — вот и подписывал, зная что ничего из рефинанса возвращать не будет да и от просьбы о национализации тоже откажется…
Всё как у взрослых пацанов — ведь они всегда хозяева своих слов — слово дал, слово забрал…
Всё по чесноку…
вокруг Привата.
Выгоду от национализации Привата получили все 22,706 миллиона сегодняшних вкладчиков Привата, которые держат в Привате 211 млрд гривен (в пересчёте) на депозитных, текущих и карточных счетах.
К тому же 60% все банковских транзакций в Украине проходит именно через Приват.
Да и 20 тысяч банкоматов вместе ПТКС плюс к ним 180 тысяч банковских платёжных терминалов - это всего-лишь самая большая сеть в Украине...
И да, многим банкирам Приват стоит поперёк дороги к их неминуемому успеху...
«отличная штука, в разрезе того, сколько средств было вытянуто из бюджета.»
Это реальная действительность.
Государство спасло Приват от ликвидации и влило в него 155 млрд гривен.
За 2018 год Приват заработал 11,67 млрд грн чистой прибыли, большая часть ушла в бюджет.
За 2019 год Приват заработал 27,427 млрд грн чистой прибыли, большая часть ушла в бюджет.
Только за два года Приват вернул в бюджет в виде налога на прибыль
минимум 20% из вложенных в него средств.
Приватбанк в текущей экономической ситуации вернёт вложенные в него миллиарды за 10 лет.
Насколько мне известно, за всё время существования банковской системы Украины ещё ни один иностранный инвестор не смог «отбить» свои вложения в банковскую систему Украины, но почему-то все называют этот процесс инвестициями.
На примере Привата, я вижу реальную инвестицию государства с полной окупаемостью сроком примерно в 10 лет, но кому-то такие инвестиции очень не нравятся либо уровень их финансовой грамотности оставляет желать лучшего…