Кабмін затвердив порядок функціонування єдиного рахунку для сплати податків і зборів, ЄСВ та інших платежів, які контролюються Податковою службою. Цей рахунок запроваджується з 1 січня 2021 року. Відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні 29 квітня.
29 квітня 2020, 15:43
Єдиний рахунок для сплати податків. У Кабміні розповіли, як це буде працювати
Як функціонуватиме єдиний рахунок
- Для платників, які користуватимуться єдиним рахунком, обов’язок зі сплати податків і зборів вважатиметься виконаним з моменту внесення коштів на єдиний рахунок.
- Усі платежі (ЄСВ, Пенсійний фонд і тд) можна вносити однією сумою.
- Єдиний рахунок будуть відкривати в Казначействі на ім’я ДПС.
- ДПС щодня формує реєстри платників податків і надсилає Казначейству. Казначейство на основі отриманих реєстрів розподіляє кошти між бюджетами і фондами.
- Платники податків зможуть в електронному кабінеті ознайомитися з реєстром, який сформувало ДПС за його платежем та самостійно визначити напрям використання коштів, які вони помилково або надміру сплатили.
Читайте також: Податкова розповіла, як сплачувати податки під час карантину
Як перейти на єдиний рахунок
Щоб перейти на єдиний рахунок для сплати податків, клієнт має повідомити ДПС в електронній формі через електронний кабінет. Нововведення запрацюють з 1 січня 2021 року.
Читайте також: Новий бюджет передбачає 143 мільярди недонадходження від податків
Нагадаємо
- 16 квітня президент Зеленський підписав закон №559-IX про єдиний рахунок для сплати податків. Цей закон має спростити сплату податкових платежів та сприятиме зменшенню кількості помилково або надміру сплачених грошових зобов’язань.
- Ухвалені зміни забезпечують створення єдиного рахунку для сплати податків і зборів, передбачених Податковим кодексом, крім ПДВ та акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового, а також митних платежів, єдиного соціального внеску. Усі податки сплачуватимуться через Електронний кабінет платника податків.
Джерело:
Мінфін
Коментарі - 13
Только потом надо будет отдельно зайти в налоговый кабинет и там сделать три «платежки».
"Налогоплательщики смогут в электронном кабинете ознакомиться с реестром, который сформировала ГНС по его платежу, и самостоятельно определить направление использования средств, которые он ошибочно или излишне уплатил."
И думаю что не только ФОП-ы третьей группы но и обычные бизнесы на общей схеме будут делать то же самое поскольку им надо явно указывать куда и какие суммы перечислять.
Единственный кто возможно выиграет от этого — ФОП-ы 1 и 2 группы с фиксированными суммами налогов и ЕСВ.
Я вроде с самого начала говорю ровно то же, не?
В апреле я заплатил налоги первого квартала: ЕСВ и чуть позже ЕН. Чем мне поможет единый счет? Ну сделаю я одну банковскую проводку, потом все равно заходить и делить суммы.
Если раньше вы сами назначение платежа и реквизиты вбивали для каждого налога, то сейчас это будет делать за вас ГНС
Очень сомнительное преимущество еще и с шансом получить штраф.
Потом платите 300 грн на этот единый счет.
Экономия аж на одну платежку. С учетом того что оплата налога обычно забита в шаблон или просто копируется из предыдущей с заменой суммы - экономия просто копеечная. При том что мне все равно надо подсчитать обе суммы налогов самому. Я не вижу тут какого-либо улучшения: как уже писал часть работы с клиент-банком переносится в налоговый кабинет.
Реальным упрощением был бы один, неизменяемый под каждый чих, номер для уплаты налогов. Всё, больше ничего улучшать не надо, смешивать два платежа в одном без возможности указать разбивку в назначении - это не улучшение, это усложнение.