За останній місяць карантину збільшилась кількість українців, які не мають заощаджень — з 39% до 47%. 51% опитаних заявили про зменшення рівня прибутку сім'ї у цілому. Про це свідчать результати проєкту Rubicon — дослідження, проведеного компанією Research & Branding Group, передає ЕП.
Карантин триває: у 51% українських сімей зменшилися доходи (опитування)
Результати опитування
Більшість опитаних констатують, що нинішня ситуація негативно вплинула на фінансове становище їхньої родини. Зокрема, 13% відчувають труднощі із вчасною сплатою рахунків за ЖКГ, мобільний зв'язок тощо.
Читайте також: Майже кожен другий скоротить витрати і намагатиметься зберегти роботу
Щодо тривалості обмежувальних заходів, то більшість українців (76%) підтримують рішення про продовження карантину до 11 травня. Водночас не готові до більш тривалих обмежень 42% українців.
Читайте також: Карантин з користю. Хто найбільше заробляє на ізоляції
Що кажуть читачі «Мінфіну»
- Майже чверть опитаних читачів «Мінфіну» мають достатньо заощаджень, щоб протриматись в карантині півроку і більше. Такі результати опитування, яке ми проводили 2 квітня.
- 42% учасників опитування підтвердило, що вони продовжують працювати, отримувати зарплату і тому можуть не турбуватися про заощадження.
- Майже чверть – 24% вважають, що їхні заощадження дозволять жити в ізоляції півроку і більше. У сукупності стільки ж – 24% — читачів розраховують протягнути від 1 до 3 місяців, не маючи стабільного джерела доходу.
- Зовсім не готових до кризи виявилося не так багато: 6% опитаних вважає, що фінансові запаси вичерпаються за 1-2 тижні, а 4% визнає, що не має ні роботи, ні заощаджень і вже змушені жити в борг.
Читайте також: Карантин. Настрої бізнесу різко погіршилися (опитування)
Раніше повідомлялося
- Якщо обмежувальні заходи триватимуть довго, багатьом малим компаніям доведеться істотно скорочувати витрати, реорганізовувати бізнес, шукати інвесторів або повністю згортати свою діяльність. Про це раніше заявили в Європейській бізнес-асоціації.
Отримати кредит до зарплати
Проєкт Rubicon — це CATI-опитування ролінгового формату. Опитування проводилось з 28 березня по 24 квітня. У ньому взяли участь 5620 респондентів.
Коментарі - 7
Про це йдеться в доповіді Організації Об'єднаних Націй (ООН).
У доповіді говориться, що найбільше від кризової ситуації постраждають малі та середні підприємства, фермери, самозайняті громадяни, біженці та мігранти.
«Криза, викликана пандемією COVID-19, занурює світову економіку в рецесію з історичними рівнями безробіття та бідності», - йдеться в доповіді.
https://ukranews.com/news/698953-deklaratsii-v-ukraine-podat-i-zaplatit-18-naloga-dolzhny-vse-ukraintsy
мало,ждем 73%
1. Нет денег.
2. Совсем нет денег.
3. Надо доллары менять.
Судя по статье, мы еще на 1й стадии)