Кабінет міністрів на засіданні в середу, 29 квітня, розгляне питання щодо відкриття ринків та механізм їх безпечної роботи. Про це повідомляє прем'єр-міністр Денис Шмигаль в телеграм-каналі.
Кабмін розгляне питання про відновлення роботи продовольчих ринків
Друга спроба
Шмигаль зазначив, що питання про відкриття ринків потрібно розглянути якнайшвидше, щоб почати відкривати їх до кінця тижня.
За його словами, йдеться про понад 280 критих продовольчих ринків, які забезпечують харчами українців і дають можливість збуту продукції малим фермерам. Втім, цей перелік можуть розширити, якщо ринки зможуть забезпечити необхідні умови роботи.
Читайте також: Кличко відмовився відкривати продуктові ринки (відео)
За порушення вимог під час роботи встановлена відповідальність, наприклад, ринки можуть закрити на певний період.
Під час онлайн-наради з прем'єр-міністром президент Володимир Зеленський підтримав необхідність відкрити ринки.
«Оскільки продовольчі ринки надзвичайно важливі для виживання та харчування багатьох громадян, потрібно думати, як дати їм можливість працювати безпечно. Встановімо чіткі правила й дозвольмо їх відкрити. Треба вчитися жити й працювати у нових умовах», — сказав Зеленський.
Передісторія
-
1 квітня Міністерство охорони здоров'я дозволило владі на місцях відкрити продуктові ринки під час карантину, але наказало суворо дотримуватись певних обмежень.
-
14 квітня через системні порушення правил дозвілу на роботу частині продуктових ринків скасували.
-
25 березня Кабінет міністрів ввів режим надзвичайної ситуації на всій території України. Карантин наразі продовжили до 11 травня.
-
Уряд запровадив в Україні карантин у зв'язку з розповсюдженням коронавірусу COVID-19 спочатку на три тижні — з 12 березня по 3 квітня.
-
З 15 березня держава на два тижні закрила кордони для іноземних громадян, а з 17 березня — повністю закрито авіасполучення.
-
17 березня по всій Україні закрили заклади харчування, торгові центри, перукарні, розважальні заклади. Продовжують роботу: продуктові і господарські магазини, аптеки, АЗС, банки і банкомати, страхові компанії.
-
З 23 березня у Києві заборонили рух громадського транспорту, зокрема метро. Перевозять тільки медиків, рятувальників, поліцейських, комунальників, працівників продуктових магазинів і аптек, а також співробітників стратегічних підприємств.
Коментарі - 33
І ось Шмигаль шмигає про те що треба дозволити відкривати ринки.. І ось зеля теж починає блеяти про запуск ринків.. Дивина та й годі. Поки цій владі не даш під зад - вони рухатися не будуть. АКСІОМА!
Может всё-таки 392!
Цифры на Минфине совпадают с https://covid19.gov.ua/
Если смотреть график на ''минфине'', у нас тольао самое начало эпидемии.
Ни в коем случае нельзя открывать рынки, народ еще не все деньги вынес в «маркеты». Тем более в «маркетах» заразиться нельзя! Киевская область, «Эко» стоянка на 120 авто в 11.00 места нет! Пускают без ограничений, но в маске. да и цены нормальные — если к «вайбере» в группах капуста молодая 17 гривен, то в Эко всего 27 гр, редис 8 гр то в Эко всего 15 гривен, огурцы по 15 гр то в Эко 37 гривен. чеснок молодой по 50 гривен, ну в Эко 110 гр гр Нет рынки вообще не нужны! Зачем продавать кофе на улице, когда за тридцать гривен можно купить в «Сильпо». Ну а со стройматериалами — нам не нужны рынки, там зараза, а в «Эпицентре» цены дороже но там «заразы» нет! А частники которые раком стоят на своих участках или мелкие фермеры нам тоже не нужны! На турецких овощах можно и бюджет наполнить через таможенные сборы ну и самим заработать. А то путаются люмпены со своими огурцами под ногами, только жить мешают, да и заразу разносят. Хотите раком на поле стоять — езжайте в Польшу, только землю нашу убиваете! А некоторые и сало через «вайбер» продают, вот дожились, надо вайбер запретить, а сало с Польши или Белоруссии завозить и продавать только через «маркеты». Где то так в идеальном состоянии.
На самом деле я больше писал об отношении людей к карантину и физической возможности его соблюдать. Я не вижу, как наши люди будут его соблюдать, пока на рынках не появятся полицейские патрули, которые будут штрафовать на 17 тысяч тех, кто не умеет читать «входить по одному и в маске».
Формально, всё зависит от покупателей — если хотят заразиться либо нарваться на админштраф, пусть ходят без масок.
Видел ролик, как 13 полицейских бкгали за одним мужиком в плавках — очень хотели админпротокол составить.
Ну так 13 полицаев можно разделить на шесть групп по двое и пусть прочесывают рынок на предмет наличия масок у всех покупателей — после нескольких админпротоколов все остальные покупатели либо разбегутся либо достанут из карманов маски и оденут их.
А с продавцами ещё проще админпротокол составлять — он от своего товара никуда не убежит…
Кстати, на большинстве рынков есть пост полиции — вот пусть и занимаются делом…