На цьому тижні очікується незначне зростання курсу долара до гривні. Долар на міжбанку може торгуватися через тиждень поблизу 27,2 грн, а готівковий долар у банках може торгуватися близько 27,1/27,4 грн. Про це заявив старший аналітик Альпарі Вадим Іосуб.
Що буде з курсом долара. Очікування аналітиків
Ситуація на валютному ринку
За минулий тиждень курс долара до гривні на різних сегментах валютного ринку змінився незначно і різноспрямовано.
Так, з минулого понеділка офіційний курс долара США, встановлений НБУ, знизився з 27,20 грн до 27,14 грн (-0,2%).
Читайте також: Другий місяць на карантині: що буде з доларом
Попит/пропозиція долара на міжбанку, за даними компанії «Укрділінг», за цей же час зросли з 27,06/27,09 до 27,12/27,14 (+0,2%).
Середні курси купівлі/продажу готівкового долара в банках за тиждень змінилися з 27,03/27,40 до 27,06/27,40 (+0,1%/--).
При цьому спред між середнім продажем і середньою покупкою скоротився з 1,4% до 1,2% за рахунок зростання курсу покупки і незмінного курсу продажу.
Читайте також: Україну очікує падіння ВВП і курс 30-35 грн/$. Прогноз Dragon Capital
В очікуванні укладення нової угоди з МВФ курс долара практично завмер на відмітках трохи вище 27 грн.
Різноспрямовані і незначні коливання поблизу цього рівня свідчать про те, що курс знайшов свою тимчасову рівновагу на поточних рівнях, і значно зрушити його в ту або іншу сторону може лише поява нової негативної або позитивної інформації.
Читайте також: Обмінний курс гривні стабілізувався. Найближчим часом стрибків не буде — НБУ
Раніше повідомлялося
Кабінет міністрівпогіршив прогноз інфляції, зарплати і валового внутрішнього продукту у раніше опублікованому макроекономічному прогнозі на 2020 рік.
Читайте також: Кабмін підготував бюджет надзвичайної ситуації: Курс долара 29,5 грн/$, рівень безробіття — 9,4%
Коментарі - 14
Министерство финансов составил список слов, которые запрещено употреблять чиновникам во время публичных дисскусиях на тему госдолга и экономической ситуации в Украине. Об этом сообщают «Українські Новини» со ссылкой на рекомендации Минфина чиновникам, которын оказались в распоряжении агентства.
Так, министерство запретило употреблять чиновниками такие формулировки как «дефолт», «технический дефолт», «реструктуризация», «репрофайлинг», «отмена национализации Приватбанка», «компромисс с бывшими владельцами Приватбанка» и подобные.
В комментариях на экономические темы рекомендовано использовать лишь официальную информацию, размещенную на официальных информационных ресурсах.
Любые комментарии по поводу выпуска суверенных еврооблигаций возможно давать лишь по согласованию с Министерством финансов, советниками этого ведомства и юристами. Рекомендовано никому не советовать покупать государственные ценные бумаги и давать прогнозы по их стоимости.
Отмечается, что комментарии по вопросам государственного долга для иностранных и украинских СМИ не должны отличаться.
«Невыполнение рекомендаций и разглашение информации, может иметь серьезные последствия, включая распродажу инвесторами долговых ценных бумаг, увеличение стоимости заимствований и ухудшение суверенного рейтинга страны. Каждая коммуникация на тему госдолга и экономических перспектив Украины - это основа для принятия инвестиционного решения инвесторами, которые держат долговые обязательства Украину на сумму более 25 млрд долларов», - говорится в документе.
Минфин выпустил рекомендации для чиновников (документ)
.
Колебания 5-10 не есть рост или падение. Экономика в изоляции не только внутри, но и внешне из-за карантина в мире.
Потому курс и стоит.