Уряд України не планує виходити на ринки боргового капіталу в цьому році, а всі запозичення плануються покрити за рахунок джерел міжнародних організацій з низькою процентною ставкою. Про це сказав міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв'ю Reuters, пише The page.
Уряд не планує виходити на зовнішні ринки боргового капіталу в цьому році — Марченко
«З огляду, що інша частина зобов'язань за зовнішнім суверенним боргом повинна бути виплачена офіційним кредиторам, ми плануємо реалізувати наш план запозичень, отримуючи фінансування від наших міжнародних партнерів», — сказав Марченко.
Читайте також: Мінфін знову не проводитиме аукціон з розміщення ОВДП
Скільки хочуть запозичити
Згідно з бюджетом 2020 року, Україна планує більш $9 млрд зовнішніх запозичень при обслуговуванні існуючого зовнішнього боргу близько $6,2 млрд.
«Існує угода з МВФ про те, що в цьому році кошти за новою програмою підуть до бюджету, а не в резерви центрального банку, як це було раніше», — сказав Марченко.
Читайте також: ОВДП і валютний кеш: все, що потрібно інвестору, аби пересидіти кризу
Для здійснення виплат за зовнішніми боргами держбюджет отримає $3,5 млрд від МВФ, $1 млрд від Світового банку і 1,7 млрд євро від Європейської комісії.
Останній включає 500 млн євро в рамках існуючої програми і 1,2 млрд з нового пакету. Сукупні надходження і складають необхідні $6,2 млрд.
Читайте також: Нерезиденти вивели з українських ОВДП майже 8 мільярдів
Перший великий платіж Україну очікує уже в кінці травня. Слід погасити єврооблігації в розмірі $1 млрд, випущені під гарантії уряду США.
Передісторія
Обмеження в зв'язку з коронавірусом на бізнес і пересування людей приведуть до скорочення економіки України на 5,6% в цьому році вперше з 2015 року.
Уряд президента Володимира Зеленського намагається отримати новий кредитний пакет МВФ на $8 млрд, за умови, якщо Верховна Рада прийме банківський закон.
Читайте також: Нацбанк не планує купувати ОВДП в свій портфель (відео)
Коментарі - 24
Не тому що не хочуть а тому що не можуть залучити…
То есть, это не действия правительства привели к падению курса в конце 2019, а действия банков и иностранцев.
Историю о том, что из-за действий правительства укрепляется гривна сочинили для того чтобы сбить профессиональное правительство Гончарука и установить олигархическое правительство, что и произошло в марте. А полезные идиоты, ватные борцы с олигархами, верили и разносили это вранье.
https://minfin.com.ua/blogs/bonv/132487/
.... а включит печатный станок.
Это одна из альтернатив финансирования бюджетного дефицита и погашения ранее взятых долгов. Кроме МВФ и дефолта других вариантов нет, потому как финансирование от наших «международных партнеров», закроет разве что только недовыполнение по доходам (падение поступлений НДС с импорта и прочих таможенных сборов, а также падение НДФЛ из за уменьшения, в следствии карантина, фонда оплаты труда занятых работников).
ЕС вон ''коронабонды'' выпустить не может, а тут мы таки с еврооблигациями?)