У четвер в рубриці «Прямо по курсу» на нашому youtube-каналі обговорили з експертом Олексієм Козирєвим важливі питання валютного ринку і ситуації в Україні в умовах карантинних обмежень.
24 квітня 2020, 13:42
Економіка, безробіття і курс валют: чого чекати Україні (подкаст)
Про що говорили:
- Що чекає на економіку України в травні 2020?
- Кабмін офіційно подовжив карантин в Україні до 11 травня. Як затяжний карантин і вихід з нього вплине на бізнес?
- Прогноз курсу долара і євро на тиждень з 23.04 по 30.04.2020.
Якщо ви не встигли подивитися цей випуск, пропонуємо послухати у форматі нашого щотижневого подкасту.
Обирайте зручну платформу і переходьте за посиланням:
Джерело:
Мінфін
Коментарі - 8
Його запитали, чому уряд закладав у бюджет курс долара на рівні 29,5 гривні.
«Згадайте ситуацію початку березня. Тоді був серйозний ризик стрімкої девальвації. Зараз ситуація заспокоїлася, спекулятивний чинник прибрано, але торгівельне сальдо залишається від’ємним. Це означає, що економічно нам було би доцільно дозволяти поступову девальвацію гривні. Однак політика курсоутворення – це компетенція виключно НБУ», – сказав Марченко.
На його думку, «абсолютною цінністю монетарної політики НБУ не має бути лише інфляція».
«Важливими є і питання економічного зростання. Інакше відбувається дефляція, яку бачимо зараз, та рецесія, яка почалася в Україні задовго до карантину. Падіння промислового виробництва триває вже 9 чи 10 місяців. Таке питання актуальне не лише в Україні», – заявив Марченко.
Как отмечает автор издания, с этой проблемой столкнулись около 95% всех продовольственных банков в некоммерческой сети Feeding America. Многие из них опасаются, что если режим изоляции из-за коронавируса продолжится, то им просто не хватит средств для всех нуждающихся, число которых быстро растет.
По словам руководителя продовольственного банка в Сан-Антонио Эрика Купера, он никогда не видел таких огромных километровых очередей за продуктами — на прошлой неделе десять тысяч человек обратились за едой.
«Конца кризиса не предвидится, так же как и конца этих очередей из автомобилей», — говорит он.
«Я понимаю, что, прежде чем начать уменьшаться, очереди сначала станут длиннее. И мы должны быть готовы накормить их. И самая большая проблема заключается в том, хватит ли нам еды», — подчеркнул он, добавив, что в такой ситуации просто «надеется на чудо».
Как считают в Feeding America, вскоре еще 17,1 миллиона американцев начнут испытывать нехватку продовольствия.
Вице-президент и главный операционный директор благотворительной сети Кэти Фитцджеральд отметила, что пандемия создала «идеальный шторм» — поистине беспрецедентную ситуацию, которой не было за все 50 лет работы.
Кроме того, продовольственные организации страдают от нехватки рабочих рук и волонтеров, которые боятся подхватить инфекцию, а также от недостатка медицинских масок и перчаток.