Слідом за рекордним падінням цін на нафту, в Європі почала знижуватися оптова ціна на бензин і дизельне паливо. Хвиля докотилася навіть до українських АЗС.
Ціни на бензин в Європі впали на 30%. Що буде в Україні
Про те, скільки зараз коштує пальне в Україні, і коли чекати бензин за 16 гривень за літр, на своїй сторінці у фейсбук розповів директор консалтингової групи А-95 Сергій Куюн.
З чого складається ціна
Нафта, нафта… Де ми, а де нафта?! Ми закуповуємо не нафту, а нафтопродукти і сьогоднішній обвал котирувань на них у Європі – ось це вже цікаво. Бензин і ДТ втратили за день майже 30%. Наприклад, А-95 в Північно-Західній Європі тепер коштує $119 за тонну, а дизель – 159. Знаєте, скільки це в гривнях? 2,5 грн за літр бензину і 3,5 грн – дизпалива.
Нагадайте, скільки коштує літр води в супермаркеті? 5, 10 грн?
Не менш яскраві гримаси малює і порівняння з податками. Акциз на бензин сьогодні становить 6,3 грн/л, або в два з половиною рази вище, ніж вартість самого палива. Ще 1,75 грн/л складе ПДВ (нараховується на суму акцизу та вартості палива).
Акциз на дизпаливо становить 4,1 грн, сумарний ПДВ – 1,50 грн/л.
Скільки тепер коштує бензин
Якщо така ціна закріпиться на місяць, вартість А-95 на колонці може впасти до 16 грн за літр, ДП – 14. Напевно, треба перерахувати, в це неможливо повірити! Сльози заважають говорити...
Всупереч скепсису, ціни йдуть вниз. Фіксуємо зниження щодня у різних мережах. Ось і сьогодні деякі станції скинули до 1,5 грн за літр. Мінімалка за ДП вже нижче 18 грн, за бензином А-92 – нижче 19 грн, за «п'ятим» – нижче 19,5 грн.
Відповідають темпи і середньоєвропейському падінню з початку року. За бензином йдемо нога в ногу – 28%, за дизпаливом трохи відстаємо: зниження на 26% проти 28% на АЗС Європи.
А взагалі я не розумію, чому те, що відбувається, називають нафтовою кризою? Як на мене, то це нафтове свято! Нафтодобувачі ссали кров з споживачів останні 20 років. Чим їх бізнес відрізняється від інших, які періодично ловлять «мінуса»?
Читайте також: Україна не має можливості надавати послуги зі зберігання нафти — Укртранснафта
Їх підвела власна жадібність: вони хотіли ще більше грошей, бурили ще більше свердловин, йшли в складні регіони. В результаті сильно наростили виробництво, а тут ще й вірус підкосив споживання. Тож все нормально, багаті теж плачуть!
Коментарі - 73
- show must go on! (c)
Потому будут ценами демпинговать для клиентов.
Потенціально ще є куди падати.
— якщо ціни на нафту надовго затримаються на дуже низькому рівні, то податок на екологічність викопного палива може швидко і ефективно вирішити «проблему» рентабельності.
В зелену енергетику та електомобілі вже вкладено багато мільярдів, це теж бізнес, який має політичну підтримку, бо він екологічний. Розробка електромобілів вже вийшла на практичну стадію і економічно конкурує з бензиновими. А так як електрика сама по собі дешева, то зниження вартості бензину вже не зможе дати значних переваг. З державною підтримкою електрички переможуть неекологічні транспортні засоби.
Якщо нафтову кризу, як Ви допускаєте, влаштувало нафтове лоббі, то воно пізно спохватилося.
Я не предполагал, что нефтяное лобби до такого додумалось, по действиям в начале марта мне лично понятно, что там сидят довольно узколобые люди :) Но если так уже получилось, я думаю они догадаются воспользоваться этой ситуацией в свою пользу.
- що буде гарним стимулом для розвитку зеленої енершетики та електромобілів.
Криза - це не тільки погано (небезпека), але і добре(можливість).
Брудний дизель: євростандарти та реальність
На це працюють кремлівські пропагандисти. Але для всіх співпрацювати вигідніше, ніж ворогувати.
«Трампи» потрібні, щоб вирівняти перекоси і нагадати про ризики. Але в розвинених суспільствах «трампи» надовго не затримуються.
По Европе не надо быть пророком, чтобы увидеть приход Трампов. В Италии приходит Лега и говорит «евросоюз нас предал, наша экономика в руинах, нужно фокусироваться на своей стране». В Германии приходит AfD и говорит «хватит кормить этих нахлебников с юга, у нас и так кризис, нужно фокусироваться на своей стране». Естественный процесс, без кремлевских пропагандистов.
Популісти були і будуть завжди, але вони популярні лише коли вони в опозиції.
А коли вони приходять до реальної влади, то їм доводиться робити важкий вибір - між своїм популізмом і реальністю.
Якравий приклад - грецький Ципрас, який виграв вибори з обіцянкою послати кредиторів, але прийшовши до влади продовжив співпрацю з ними.
Трамп не все виконав, що обіцяв, прикривається обмеженістю влади.
І наш Зе доволі швидко перевзувся (що для країни дуже добре), його майстерність коміка дозволяє йому тримати обличчя.
Ципрас, кстати, неплохой пример как небольшой стране лавировать между центрами влияния в своих интересах. Пришел в преддефолтном состоянии, получил от раши деньги «на развал ЕС», в итоге добился грандиозного bailout, который и не снился другим странам.
Зе, да в общем-то и Трамп - классический пример, когда голосовали не за а против. На его месте мог быть хоть дорогой товарищ Ким, и он собрал бы те же 73%.
Але Ви самі непогано показали, що в цивілізованих країнах нічого страшного не відбувається, навіть коли до влади приходить відвертий популіст.
У нас в презах був зек і зараз комік. Країна вистояла і стала кращою.
Що може бути гірше? Тільки Медведчук, але він 100% в прольоті, бо не має такого «шарму» як Фьодрич та Голобородько :)
Пфф. То разве проблема :) Вон сегодня назначат эксперта по военному возвращению территорий. Да любой или открыто пророссийский политик или националист, каждого из которых не примет половина страны и действительно начнется гражданская война.
- наведіть приклад такого, хто реально може стати президентом України.
Якби українці були здатні на громадянську війну, то вона б уже мала статися.
Кремль дуже чекав, що Київ піде воювати проти Криму. На Донбасі стріляють лише тому, що там росіяни.
Але зараз дешева нафта підриває економіку Росії і зменшує можливості Кремля втручатися.
Абсолютно кто угодно. Был бы запрос в обществе. Раскрутить постер боя можно за три месяца при помощи пары популярных телеканалов, нам ли не знать.
> то вона б уже мала статися
Реалии жизни в ОРДЛО остудили головы самых горячих сепаратистов. Но ещё пять лет армовиры к этому могли привести. Зе был настолько аморфным «за все хорошее, против всего плохого» кандидатом, что за него (точнее против Порошенко) проголосовал весь восток. Следующий лидер может иметь куда более радикальные идеи. То же самое касается запада.
— ніячьом.
Кремлівські пропагандисти вже мінімум 15 років «крутять-розкручують», а все ніяк.
В Україні найбільш непередбачувані вибори на всьому пострадянському просторі.
хоть после одного кризиса такое было ?
Эпоха крепких хозяйственников и велких кормчих давно ушла . они не справились.
> Эпоха крепких хозяйственников и велких кормчих давно ушла
А кто, по вашему, Дональд наш Трамп? Джонсон, Моррисон (премьер Австралии), Болсонару? Так это те, кто после Трампа пришли, а есть те, кто 20 лет никуда не уходили.
и ничего из этого не делает. зато активно воюет с пресой , которая разоблачает его вранье.
Сейчас жду конца месяца, возможно еще за неделю просядет, у меня скидка от КЛО - 4 грн, может заправлюсь за 15-16 грн :)
Напомните, сколько стоит литр воды в супермаркете? 5, 10 грн?».
Цікаво, якщо пальне упало в ціні на 30%, то раніше бензин і дизель коштували відповідно 3,6 і 5 грн. І чому раніше це ніколи не порівнювали з ціною води в супермаркеті? І як із 3,6 і 5 грн при перетині кордону ціни раптом перетворювались у 25-30 грн. Чудеса та й годі.
В Украине будет договорняк.