Зміни до держбюджету на 2020 рік розраховані на період протидії епідемії коронавірусу. Після завершення карантину бюджет треба буде знову переглядати. Про це заявив журналістам голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія, передає Інтерфакс-Україна.
Цей бюджет умовно на 2-3 місяці. У президента обіцяють новий перегляд після карантину
Що обіцяють у президентській фракції
«Всі розуміють, що цей бюджет умовно на 2-3 місяці, на період дії карантину. Він точно буде переголосований і переглянутий. У разі погіршення ситуації — буде реальний антикризовий бюджет. Це означає, що будемо урізати дуже багато інших речей, якщо так буде потрібно для країни».
Читайте також: Рада підтримала «антикризові» зміни до бюджету-2020. Дефіцит бюджету збільшили утричі
Арахамія запевнив, якщо економіка країни відновиться після пандемії, то бюджет буде переглянутий у бік збільшення витрат на необхідні галузі.
Зокрема, голова фракції висловив надію, що як мінімум 30-40% повернуться назад в бюджет у вигляді тих статей, з яких їх взяли.
Нагадаємо
13 квітня Верховна Рада прийняла закон про зміни до держбюджету на 2020 рік, пов'язані із створенням фонду протидії коронавірусу. «За» законопроект № 3279-д проголосували 249 депутатів.
Згідно з документом державні доходи на 2020 рік зменшаться на 119,74 мільярда гривень. Це 11% всіх доходів, які раніше очікували отримати, у вигляді податків, так і в вигляді прибутку держкомпаній.
Дефіцит бюджету збільшили більш ніж утричі — з 96,27 мільярда гривень до 298,4 мільярда гривень.
Читайте також: Новий бюджет передбачає 143 мільярди недонадходження від податків
Видатки бюджету зростуть на 82,39 мільярда гривень, з яких 64,67 мільярда гривень складе спеціальний фонд протидії коронавірусу. Разом з тим левова частка державних витрат у бюджеті скоротиться.
У Кабміні очікують падіння ВВП на 4,8% і номінальний ВВП на рівні 3 трлн 985 млрд грн.
Інфляція на кінець року (грудень до грудня) — 11,6% (раніше 5,6%)
Рівень безробіття зросте до 9,4%, а середньомісячна зарплата (брутто) складе 10,7 тис. грн (-4,5% з урахуванням інфляції).
Очікується зниження експорту товарів і послуг на 5,5% порівняно з 2019 роком (до $59,9 млрд), імпорту — на 10% (до $88,3 млрд). Дефіцит торгового балансу — $8,3 млрд.
Що ще змінили в бюджеті
-
Зменшено фонд на боротьбу з COVID-19 на 2 млрд грн — в результаті в нього закладуть 64,9 млрд грн.
-
Відновлена дотація аграріям у розмірі 4 млрд грн. Кабмін пропонував 2,5 млрд грн.
-
Фінансування правоохоронних органів у новому бюджеті скоротили, але витрати на МВС збільшили.
Читайте також: Зміни до держбюджету. Фінансування регіонів скоротять на 11 мільярдів
-
Фінансування проекту «Велике будівництво доріг» не скоротили. У цілому за 2020 планується побудувати понад 6 тис. км доріг державного та місцевого значення.
Коментарі - 9