У НБУ виступили проти ідеї емісії гривні для того, щоб покрити дефіцит держбюджету. Про це повідомив заступник голови Нацбанку Дмитро Сологуб у відеозверненні, розміщеному у фейсбуці.
Шлях в нікуди. У НБУ не підтримують ідею емісії гривні для покриття дефіциту бюджету
Що кажуть в НБУ
«Національний банк проти того, аби знову випускати з пляшки «джина інфляції та девальвації». Адже через емісію гривня стрімко знеціниться, а ціни стрімко зростуть. Це шлях в нікуди», — повідомив Сологуб.
Відео: Чи загрожує Україні дефолт, і що буде, якщо НБУ запустить друкарський верстат
У Нацбанку вважають, що емісія (випуск) гривні призведе до інфляції, яка найболючіше вдарить по доходах малозабезпечених українців, яких держава, навпаки, має захищати.
Профінансувати дефіцит у Нацбанку пропонують за допомогою зовнішніх позик, зокрема у МВФ.
Читайте також: Дві умови. МВФ може збільшити розмір допомоги Україні до $8 мільярдів
«Наша країна має позитивний досвід співпраці з міжнародними партнерами. Зараз ми знаходимося на фінальному етапі перемовин з МВФ та іншими донорами. Ця співпраця забезпечить притік валюти в Україну. Кошти покриють дефіцит бюджету», — повідомили у Нацбанку.
Читайте також: Дефолту не буде навіть без співпраці з МВФ — міністр фінансів
Нагадаємо
-
МВФ очікує на остаточне ухвалення українським парламентом законодавства про реструктуризацію банків, а також внесення змін до держбюджету-2020 у зв'язку з поширенням коронавірусу. Про це заявив постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман.
- Зміни до держбюджету Рада ухвалила сьогодні, 13 квітня.
- 31 березня Рада прийняла закон про обіг земель сільськогосподарського призначення і схвалила в першому читанні законопроект про банківське регулювання. До другого читання депутати внесли понад 16 000 поправок. Коли їх будуть розглядати — поки не відомо.
Читайте також: Помилок 90-х уникатимуть. Нацбанк не фінансуватиме бюджет
Коментарі - 44
Раньше все сваливали на «попередників». И украинцы за годы поняли, что наверное их разводят.
Теперь появилось оправдание своей неспособности вывести Украину с экономического кризиса и закончить войну — ВИРУС.
Лучшего оправдания просто быть не может. Янукович и Порошенко грустят глядя на то, как Зеленскому повезло.
Якщо не враховувати нещодавно обіцяне міністром охорони здоров'я Максимом Степановим підвищення розміру заробітньої плати, то до початку епідемії коронавірусу в Україні працівники невідкладної медичної допомоги міста Києва отримували щомісяця в середньому 8 тис., що за курсом Національного банку станом на 12 квітня 2020 року (27,20 грн за $1) дорівнює $295
Про це лікар Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф міста Києва Оксана Сисак заявила в етері програми «Pro здоров'я» з Іриною Коваль, яка 11 квітня вийшла в етері Еспресо.TV.
«У лікаря, який тільки приходить з університету, з інтернатури, у нього ставка може бути 3 тис. грн ($111 — ред.), але завдяки тому що ми ще маємо надбавку за небезпеку на дорозі, то в середньому лікар, який працює від 5 до 10 років — ще є за стаж медичний, за не перервану роботу — то деякі вже 6 тис. грн ($221 — ред.) чистими отримують на руки, деякі — 8 тис. грн ($295 — ред.). Якщо до Дня медичного працівника можуть дадуть премію, це буває не так часто, то можна отримати і 9 тис.грн ($332 — ред.)», — розповіла вона.
«Але, в середньому зарплата — 8 тис. грн ($295 — ред.)», — наголосила лікарка.
Хотя как не крутите - во всем виноваты «попередники».
Хотя у нынешней власти есть на кого свалить все проблемы - вирус.
Скільки ставиш грошей на нижче 26,3 на 01,06,2020?
на 01.06 курс будет ниже 26.3, идет?
Вангую курс 32-35 за $.
Все кто кричит о искуственном укреплении грн, да если бы не НБУ сидели бы мы с курсом 10-12 грн. Так что скажите спасибо «промоскальская секта 30»