Міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що без співпраці з Міжнародним валютним фондом дефолту в Україні не буде, проте буде дуже складно. Про це він розповів в ефірі програми «Свобода слова», передає ЕП.
Дефолту не буде навіть без співпраці з МВФ — міністр фінансів
Що говорить міністр
Також, за словами міністра, на сьогодні немає умов для проведення реструктуризації державного боргу.
«Немає необхідних умов для проведення реструктуризації. Боргове навантаження абсолютно контрольоване. Ми прекрасно розуміємо, що зараз відбувається. У нас на завершальній стадії переговори з Міжнародним валютним фондом, ми очікуємо кредитну підтримку Світового банку, Європейської комісії», — зазначив він.
Читайте також: Зеленський: Україна веде переговори про реструктуризацію зовнішніх боргів
Якщо в Україні будуть обмежені можливості по зовнішніх запозиченнях, то уряд буде змушений робити інші радикальні кроки.
Читайте також: МВФ може додатково виділити $5 мільярдів на покриття дефіциту держбюджету України
«Цей бюджет непростий. Якщо у нас будуть обмежені можливості запозичень, ми будемо робити інші радикальні кроки. Сьогодні ми сподіваємося на те, що парламент проявить добру волю і ухвалить необхідні закони», — сказав Марченко.
Читайте також: Бюджетний комітет затвердив проєкт змін до держбюджету-2020
Раніше повідомлялося
-
МВФ очікує на остаточне ухвалення українським парламентом законодавства про реструктуризацію банків, а також внесення змін до держбюджету-2020 у зв'язку з поширенням коронавірусу. Про це заявив постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман.
-
Як заявив 27 березня президент Зеленський, влада домовилися з керівництвом МВФ, що після ухвалення парламентом законів про банківському регулюванні і запуску ринку землі Україна протягом приблизно 15 днів отримає від МВФ перший транш у розмірі $1,75-2 млрд.
-
31 березня Рада прийняла закон про обіг земель сільськогосподарського призначення і схвалила в першому читанні законопроект про банківському регулюванні. До другого читання депутати внесли понад 16 000 поправок. Коли їх будуть розглядати — поки не відомо.
Читайте також: Без кредиту МВФ долар злетить — прогноз експертів
-
Раніше повідомлялося, що МВФ може збільшити розмір допомоги Україні з $5,5 млрд до $8 млрд у разі прийняття парламентом нового законопроекту щодо банків-банкрутів та закону про ринок землі.
-
13 березня Україна виплатила МВФ $409,6 млн за програмою розширеного фінансування EFF. Чергові платежі перед МВФ заплановано на кінець квітня і початок травня.
Читайте також: Які поправки внесли до «антиколомойського» закону після обговорення з МВФ
-
Україна і МВФ досягли домовленості щодо нової трирічної програми розширеного фінансування в обсязі $5,5 млрд у грудні 2019 року.
Коментарі - 44
Про какой год ожидания ты говоришь?
господа порохоботы подумайте за своих детей
https://minfin.com.ua/blogs/bonv/132487/
«Ми розуміємо ажіотаж щодо законопроєкту щодо банків, більше 16 тисяч правок є яскравим тому свідченням. Однак, сподіваємось, що народні обранці все ж активізуються, аби зробити вирішальний крок до співпраці з МВФ», - зазначила виконавча директорка Анна Дерев'янко, йдеться у пресрелізі організації.
Вони заявляють, що без підтримки МВФ та інших міжнародних організацій з бюджетними розривами доведеться справлятись дуже болючими методами.
«Без підтримки МВФ, девальвація гривні може сягнути 45-65% від поточного рівня, до 50-80 грн/дол, для стабілізації курсу необхідно буде вводити жорсткі валютні обмеження, які поглиблять кризові явища. Знецінення гривні призведе до зростання інфляції до 20-50% та падіння реальних доходів населення принаймні на 30%», - йдеться у повідомленні.
ЕВА зазначає, що провідні експерти прогнозують у випадку продовження карантину на декілька місяців, та за наявності програми МВФ, ВВП України у 2020-му році впаде на 9%, а курс гривні може сягнути 35 грн/дол.
https://ua.112.ua/mnenie/v-biudzhet-ne-zakladaly-pohashennia-kredytiv-z-choho-ukraina-bude-platyty-borhy-532353.html
Про це у себе на фейсбуці у неділю, 12 квітня 2020 року, написав відомий український громадський діяч, дисидент, психіатр та правозахисник Семен Глузман.
«Без ненависті, з сумом дивлюся на кадрові уподобання президента. Не тільки в парламенті, не тільки в міністерствах, СБУ тощо. З сумом спостерігаю, як давно загрузлі в корупції генерали визначають спрямованість роботи нашої спеціальної служби. Як дрібні, липкі пройдисвіти вперто вибудовують ницу систему охорони здоров'я в моїй країні», - поділився своїми враженнями Глузман.
Саме це, а не коронавірус чи війна з Росією, на його думку, й найбільше нині загрожує Україні.
Інакше попереду слід чекати як особистої трагедії Зеленського, так і чергового потрясіння для держави.
«Попереду трагедія. Його, Володимира Олександровича особиста трагедія з подальшим визнанням історією його неспроможності. Так буде, на жаль. Зрозуміло, історія назве імена всіх його попередників, які визначили цей скорботний шлях України. Але це і наша трагедія. Прикра, гірка, але сьогодні ще відворотна», - впевнений Глузман.