Бюджетний комітет затвердив проект змін до Державного бюджету України на 2020 рік. Про це написав народний депутат Олексій Гончаренко в телеграм-каналі.
Бюджетний комітет затвердив проект змін до держбюджету-2020
Що змінилося в бюджеті
-
Зменшено фонд на боротьбу з COVID-19 на 2 млрд грн, і тепер він пропонується у розмірі 64,9 млрд грн;
-
Відновлена дотація аграріям у розмірі 4 млрд грн (Кабмін пропонував 2,5 млрд грн);
Читайте також: МВФ чекає від України змін до бюджету та «антиколомойського» закону
-
Додані 100 млн на будівництво аеропорту Дніпра (Кабмін пропонував 0);
-
Додано 21 млн грн на Український інститут при Міністерстві закордонних справ України;
-
Додані 15 млн на національний парк «Софіївка».
Раніше повідомлялося
-
Кабмін запропонував новий варіант держбюджету на 2020 рік, яким передбачено зменшення фінансування АПК і збільшення витрат на культуру та антикорупційні органи.
-
30 березня Рада не підтримала і відправила на доопрацювання в профільний комітет законопроект Кабміну №3279 про зміни до держбюджету-2020.
Читайте також: «Слуги народу» передадуть держфінансування партії в Стабілізаційний фонд
-
Напередодні прем'єр-міністр Шмигаль повідомляв, що уряд зменшив Фонд боротьби з COVID-19, раніше відомий як Стабілізаційний фонд, з 124,2 млрд до 97,1 мільярда гривень.
-
Обґрунтували це тим, що необхідно збільшити видатки на пенсійне забезпечення з 172,6 мільярда гривень до 192,3 мільярда.
-
Нагадаємо, що спочатку в Фонд планували закласти майже 200 млрд грн.
Коментарі - 10
https://ua.112.ua/mnenie/v-biudzhet-ne-zakladaly-pohashennia-kredytiv-z-choho-ukraina-bude-platyty-borhy-532353.html
«Ми розуміємо ажіотаж щодо законопроєкту щодо банків, більше 16 тисяч правок є яскравим тому свідченням. Однак, сподіваємось, що народні обранці все ж активізуються, аби зробити вирішальний крок до співпраці з МВФ», - зазначила виконавча директорка Анна Дерев'янко, йдеться у пресрелізі організації.
Вони заявляють, що без підтримки МВФ та інших міжнародних організацій з бюджетними розривами доведеться справлятись дуже болючими методами.
"Без підтримки МВФ, девальвація гривні може сягнути 45-65% від поточного рівня, до 50-80 грн/дол, для стабілізації курсу необхідно буде вводити жорсткі валютні обмеження, які поглиблять кризові явища. Знецінення гривні призведе до зростання інфляції до 20-50% та падіння реальних доходів населення принаймні на 30%", - йдеться у повідомленні.
ЕВА зазначає, що провідні експерти прогнозують у випадку продовження карантину на декілька місяців, та за наявності програми МВФ, ВВП України у 2020-му році впаде на 9%, а курс гривні може сягнути 35 грн/дол.