Сьогодні челендж #залишаюсьвдома підтримав Анатолій Мірошниченко (професор, доктор юридичних наук, викладач на кафедрі земельного та аграрного права КНУ ім. Т. Шевченка, старший партнер у EUCON Legal Group).
Відкритий ринок землі: зрада чи перемога (відео)
Головні теми
Експерт відповість на болючі питання стосовно ринку землі, а саме:
-
Чи добре, що закон ухвалено хоча б в такій редакції, чи краще було б взагалі не ухвалювати його і сподіватись на зміни за кілька років
-
Наскільки обґрунтовані застереження, що у разі відкриття ринку землі одночасно і для фізичних і для юридичних осіб дрібні фермери не змогли б конкурувати з холдингами і всю землю купили б великі компанії
-
Обмеження на придбання 10 тис. га землі «в одні руки» в українських реаліях це мало чи навпаки надто багато
-
Який мінімальний обсяг землі має бути у фермера для того щоб його робота була рентабельною
-
Закон не дозволяє продаж землі, що знаходиться в державній і комунальній власності. Скільки зараз в Україні такої землі? Як регулюється її оренда, скільки на цьому заробляє держава і місцеві громади?
Коментарі - 7
А земля для кого? Чому так поспішно приймали цей закон і підкуповували депутатів — якщо все для народу?
Може з законів та судів розпочнемо спочатку а потім — землі? Чи зелебоби прийшли на один термін все розграбувати і чухнути з країни?
Як пише «Європейська правда», про це в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна» розповів посол ЄС в Україні Матті Маасікас.
«У серці цього є одне питання. Якщо я не помиляюся, $15 млрд з грошей українських платників податків було спрямовано останніми роками на врегулювання банківського сектора для латання дірок у банківському секторі. Хочеться бути впевненим, що ця ситуація не виникне більше ніколи, й буде ухвалено закон про врегулювання банківського сектора», - сказав Маасікас.
«Але також хтось може запитати, якщо таку кількість грошей платників податків було спрямовано в банківський сектор, чи не хоче уряд, Центральний банк вимагати повернення цих зниклих у банках грошей, дипломатично висловлюючись», - додав він.
Маасікас також зазначив, що від ухвалення цього закону залежить передання 500 млн євро для державного бюджету України відповідно до програми макрофінансової допомоги у вигляді позики з низькими відсотками.
«І в цьому плані пов'язаний з МВФ, і навіть більше пов'язаний з Україною, українським суспільством, закон про врегулювання банківського сектора є життєво важливою перевіркою», - пояснив дипломат.