Відсутність попиту на продовольчі товари, який є наслідком пандемії коронавірусу, призвела до різкого зменшення цін на них. Про це заявили представники Продовольчої і сільськогосподарської організацій ООН, пише dt.ua.
Світові ціни на продукти харчування падають. Причина — коронавірус
Причина зниження цін
«Ослаблення попиту і падіння цін на нафту через глобальну пандемію знижують міжнародні ціни на основні продовольчі товари. Зниження цін переважно обумовлюється тенденціями попиту, а не пропозиції. На тенденції попиту впливають все більш кепські економічні перспективи», — сказав старший економіст FAO Абдолреза Аббассіан.
Відомо, що середнє значення Індексу продовольчих цін FAO склало в березні 172, 2 пункту, що на 4,3 пункту нижче, ніж було в лютому.
Цінопад
За інформацією FAO, найбільше падіння відзначається в індексі цін на цукор, який знизився на 19,1%в порівнянні з попереднім місяцем.
Індекс цін на рослинні олії FAO за місяць знизився на 12%. Причиною цього стало падіння цін на пальмову олію, пов'язане з різким скороченням цін на сирі мінеральні масла і зростанням невизначеності щодо наслідків пандемії для ринків рослинних олій у світі. Цієї ж тенденції дотримуються і ціни на соєву та рапсову олії.
Читайте також: Дороге життя: що в Україні найбільше подорожчає у 2020 році
За останній місяцьціни на нафту впали більш ніж удвічі, і це чинить серйозний вплив на біопаливо, яке є важливим джерелом попиту на ринках цукру і рослинних олій, — зазначив аналітик FAO Пітер Тенес.
Індекс цін на молочну продукцію впав на 3% через зниження котирувань і глобальний попит на імпорт знежиреного та незбираного сухого молока.
Індекс цін на зернові в березні знизився на 1,9% в порівнянні з лютим і практично повернувся на свій рівень березня 2019 року.
Індекс цін на м'ясо впав на 0,6% через зниження міжнародних котирувань на баранину і яловичину. У той же час, зросли котирування на свинину через сплеск світового попиту, а також труднощі у роботі переробних потужностей через обмеження на переміщення робітників.
Український урожай
Надзвичайна ситуація введена через пандемію коронавіруса, серйозно не вплине на українські врожаї, тому що аграрії встигли провести всі основні закупівлі до спалаху захворювання.
Але може вплинути на роботу господарств вже після посівної – дефіцит імпортованих матеріалів принесе українським виробникам проблеми вже влітку.
Коментарі - 14
А переможники — конечно лохи. Они не понимают что платить 400 долларов за тонну бензина гораздо прикольнее чем 100.
Зато Бацка красава — предложил рашке купить у нее 2 миллиона тонн нефти по 4 доллара за баррель. Путин от такой наглости получил апоплексический удар и ушел на больничный…
https://www.dw.com/ru/%D0%B1%D0%B5%D0%BB%D0%B0%D1%80%D1%83%D1%81%D1%8C-%D0%B7%D0%B0%D0%BA%D1%83%D0%BF%D0%B8%D1%82-%D1%83-%D1%80%D0%BE%D1%81%D1%81%D0%B8%D0%B8-2-%D0%BC%D0%BB%D0%BD-%D1%82%D0%BE%D0%BD%D0%BD-%D0%BD%D0%B5%D1%84%D1%82%D0%B8-%D0%BF%D0%BE-4-%D0%B4%D0%BE%D0%BB%D0%BB%D0%B0%D1%80%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%B1%D0%B0%D1%80%D1%80%D0%B5%D0%BB%D1%8C/a-52989574
А Бацька действительно красава. Шесть лет умело пользуется кризисами на пользу своей стране. Стоит поучиться.
Бацка понял как разговаривать с рашкой - обещать мир и срепы и требовать за обешания реальное бабло. Но у нас так не получится. Да и у него уже не получится - рашка быстро нищает.
на поддержание текущего состояния «ни войны ни мира» на Донбассе много денег не надо, тем более там не с одной стороны это подогревается.
> обещать мир и срепы и требовать за обешания реальное бабло. Но у нас так не получится
при Кучме получалось. последний президент, который действовал в интересах своей страны.
при кучме рашка была бедной и поэтому не такой агрессивной. Как только начала богатеть — начался кризис на Тузле, газовые войны, ультиматумы…
5 лет при нефти 20 долларов — и вы увидите чудо.
Бацка балансирует на грани фола. В 2014-2015 году ему показали возможность создания Витебской народной республики. Есть даже инфо о стрельбе по лесам и отрядах «ополченцев». — и он притих. Сейчас опять осмелел.
То, что тебе нравится кучма, лишь говорит из какой точки ты в срезе общества, о твоем образовании, не более.