Карантин, запроваджений урядом з 12 березня на три тижні і вже продовжений до 24 квітня, може бути знову пролонговано, але банкіри не хотіли б такого сценарію розвитку подій. Про це вони заявили в ході онлайн-трансляції, організованої Finclub.
Продовження карантину жорстко вдарить по банках і бізнесу
Що кажуть банкіри
«Будемо сподіватися, що далі травня цей карантин не триватиме. Якщо він затягнеться на червень, то банки будуть морально допомагати бізнесу, але багато що залежить від уряду. Треба уряду думати не про те, де взяти грошей, щоб прогодувати бізнес, який стоїть, а шукати можливості запустити хоча б деякі галузі, щоб пожвавити економіку», – розповів заступник голови правління Таскомбанку Сергій Бочаров.
«Вчора відбулося посилення карантинного режиму. Ходять версії, що карантин буде продовжено до 15 травня. Якщо все це буде затягуватися в травні, а може, й до 1 червня, то дії банків будуть адекватними», – пообіцяла голова правління Альфа-Банку Вікторія Михайльо.
Читайте також: Карантин посилюють. Список нових обмежень
Що довше триватиме карантин, то більшим буде удар по економіці та банках.
«Ми увійдемо в досить важку ситуацію глибокої рецесії. Будуть галузі, які будуть важко виходити з цієї кризи: і сфера обслуговування, і туризм, і ритейл частково, – підкреслює банкір. – Банки будуть переглядати свої KPI, скорочувати витрати. Ми вийдемо з цієї кризи іншими. І ті заходи, які ми впроваджуємо на час карантину, стануть постійними, прописаними в законодавстві».
Вона нагадала, що криза – це «і втрати, і можливості».
«Треба цим скористатися і створити для себе й країни нові можливості», – вважає Михайльо.
На думку Бочарова, багато що залежить від дій держави. «Головне, щоб вони не запустили верстат, якщо криза буде затягуватися», – зазначив банкір.
Заступник голови правління ПУМБ Артур Загородников вважає, що українці вже хочуть повернутися на свої робочі місця.
«Це питання хвилює багатьох. І більшість громадян, які засиділися на вимушеному карантині, готові відновити роботу в офісі з дотриманням заходів підвищеної безпеки і навіть зі скороченням зарплати», – навів банкір дані останнього опитування EBA.
Передісторія
-
25 березня Кабінет міністрів запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та продовжив карантин до 24 квітня.
-
Уряд запровадив в Україні карантин у зв’язку з поширенням коронавірусу COVID-19 спочатку на три тижні — з 12 березня по 3 квітня.
-
З 15 березня держава на два тижні закрила кордони для іноземних громадян, а з 17 березня — повністю закрито авіасполучення.
-
З 17 березня по всій Україні закрили заклади харчування, торгові центри, перукарні, розважальні заклади. Продовжують роботу: продуктові і господарські магазини, аптеки, АЗС, банки і банкомати, страхові компанії.
-
З 23 березня в Києві заборонили рух громадського транспорту, зокрема метро. Перевозять тільки медиків, рятувальників, поліцейських, комунальників, працівників продуктових магазинів та аптек, а також співробітників стратегічних підприємств.
Коментарі - 29
Про це ексміністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов повідомив у Facebook.
«Без карантину пік пандемії в Україні станеться через 2-3 місяці - в червні або липні. З карантином тільки до 24 квітня пік пандемії відтерміновується ще на 2 тижні (але рятуємо 150 людей)», - зазначив Милованов.
У своїх розрахунках КСЕ посилається на дані щодо поширення коронавірусу у деяких країнах світу, зокрема у Японії. Однак ці дані відрізняються від прогнозованого піку пандемії, наприклад, у США. Милованов пояснює це тим, що у США зараження вірусом почалося раніше і наразі ця країна перетворилася на епіцентр пандемії.
«Що потрібно робити Україні? Жорсткість карантину має посилюватись і досягти максимуму саме під час піку. Для його згладження. А зараз, на початку пандемії, навпаки, карантинні заходи мають бути відносно м'яким», - відзначив ексміністр.
Милованов прогнозує, що загалом карантин в Україні може тривати до 8 місяців, залежно від сценарію поширення коронавірусу.
«объясни каким образом часть генома этого коронавируса решила быть идентичной геному вируса ВИЧ»
Бывший советский разведчик и сокурсник президента РФ Владимира Путина по институту КГБ Юрий Швец считает, что коронавирус COVID-19 был занесен в китайских Ухань из России.
В интервью изданию «Гордон» экс-разведчик напомнил о возгорании спецобъекта «Вектор» – одного из крупнейших в мире депозитариев вирусов, в сентябре 2019 года.
«Итак, 16 сентября 2019 года на „Векторе“ раздается взрыв. 19 октября в Ухане открываются Всемирные военные игры, на которых успешно выступает команда военных из РФ. И там однозначно были представители российских спецслужб. В декабре число людей в Ухане, заболевших „пневмонией“, приобретает взрывной характер. То есть вирус начал распространяться там с ноября», – приводит хронологию событий Швец.
При этом существует два вероятных варианта, почему коронавирус был занесен именно в Китай.
Подробнее по ссылке: Как Россия занесла коронавирус в Ухань
«про использование передовых технологий, которым США позавидует»
Если вы считаете, что построенный во времена СССР и холодной войны один из крупнейших депозитариев существующих в мире вирусов — объект «Вектор» — это вершина технической мысли России, которой даже США завидует, то какого хрена на этом супер уникальном объекте произошёл взрыв, вызвавший утечку вирусной инфекции.
Где пресловутые многократные уровни защиты от биологической опасности — нет там ничего и в помине…
Взрыв на «Векторе» стал российским Чернобылем. После него очевидцы ощущали «запах дыма и нечистого воздуха». Вполне вероятно, что произошел выброс в атмосферу штаммов коронавируса и, не исключено, еще какой-то дряни, о которой мы пока не знаем и возможно никогда и не узнаем.
Объект «Вектор» является одним из крупнейших в мире депозитарием вирусов, включая штаммы оспы, птичьего гриппа и различных разновидностей гепатита. Позже оказалось, что в «Векторе» имелись и штаммы коронавируса.
Нет никаких гарантий, что Россия прекратила разработку биологического оружия.
Что ни говорите, а технологии убийства людей в России поставлены на недосягаемую высоту…
«То Вы рассказываете, что в РФ современный сортир построить не могут, то рассказываете про использование передовых технологий, которым США позавидует.»
Уважаемая Елена, я предлагаю вам не путать достижения СССР в области космонавтики, ядерной энергетики, в создании ракетно-ядерного щита и оружия массового уничтожения (ядерного, термоядерного и биологического) с существующей реальностью в стране под названием Россия.
В 1974 году был основан ВНИИ МБ, а в 1985 году он преобразован в НПО «Вектор».
Сейчас его полное наименование — Федеральное бюджетное учреждение науки «Государственный научный центр вирусологии и биотехнологии „Вектор“ или ГНЦ ВБ «Вектор» или объект «Вектор»…
Так что не надо приписывать сегодняшней России постройку в 70-х годах прошлого столетия здания под лаборатории Всесоюзного научно-исследовательского института молекулярной биологии, где учёные занимались разработкой биологического оружия на базе известных миру штаммов смертоносных вирусов в обход конвенции 1972 года.
Кстати, о происшествиях…
В апреле 1988 года руководитель лаборатории по работе с вирусом Марбург Николай Устинов заразился и скончался.
В мае 2004 года лаборант Антонина Преснякова в результате несчастного случая инфицировалась вирусом Эбола и скончалась спустя две недели интенсивного лечения.
«объясни каким образом часть генома этого коронавируса решила быть идентичной геному вируса ВИЧ. Чудеса природы? Или рутина лабораторий ?»
Не только ваши версии имеют право на своё существование…
Как вариант ответа — конечно рутина лабораторий, где общаются исключительно на русском…
Да и название этой лаборатории на Минфине уже проскакивало…
Основной мишенью вируса стал Запад.
«Якщо ми говоримо взагалі про контекст, то очевидно, що ситуація з курсом гривні та долара може залишатися стабільною, особливо, якщо ми продовжимо співпрацю з МВФ на найближчі 1,5-2 квартали. Подальша ж ситуація залежитиме від соціально-політичного та економічного стану в країні, бо я не виключаю, що ми можемо доволі легко звалитися в хаос», - сказав Кушнірук.
Економіст зазначив, що країні поступово потрібно виходити з карантинного режиму.
«Я переконаний, що з карантинного режиму потрібно виходити. Можливо не одразу, але поступово виходити. Бо очевидно, що коли у мільйонів людей не буде що їсти, то вони почнуть вдаватися до соціальних протестів і тоді це доведеться робити фактично в обвальному режимі, коли карантинні заходи прийдеться скасовувати незважаючи на те, в якій мірі вони там доцільні чи ні», - наголосив Кушнірук.
только и всего. мы это уже проходили.
Почистится мусоробизнес коиго слишком много. Освободится место для нового.
По Вашей логике, получается, самые эффективные бизнес модели у ФПГ. Рынок просто монополизируется ещё больше, ещё больше появится потенциальных гастарбайтеров.
И кто теперь вам злобный буратино?
Люди не так користуються державою, як держава людьми. І якщо хтось не в курсі. То в нас вже практично неможливо займатись бізнесом нелегально. Занадто багато безнальних розрахунків. Я налік вже кілька років не тримала у руках майже.
США: -Власникам малого бізнесу: Програма захисту зарплати розпочинається завтра — кредити для малого бізнесу мають майже 350 мільярдів доларів.
Українці: — Малий бізнес — здохни! :)
А наш нарід думає, що економіка і гроші ростуть десь у парку на банковій, і бізнес нафіг не потрібен. Тим більше малий.
Де той нарід працювати буде, якщо бізнеси нахибнуться, велика загадка ))
но сначала нужно эти средства для поддержки бизнеса где-то взять.
Где ?
ну например повысить налоги на сам бизнес. или отменить пенсии. Выбирайте.
Притензія не до держави, а до наріду, який мріє, щоб малий та середній бізнес нахибнувся. Дивитись на перший камент.
Нарід хочє на державні заводи виконувати пятілєтку. Нічого не робить, бо нема сировини і отримувати зарплатню.
Народ не знає, що можна самому щось виробляти, продавати, оцінювати свою продукцію і мати додану вартість.
Чи ви чекаєте , що народ скинеться бізнесу «на поддержание штанишек» ?