У четвер, 2 квітня, бізнес вже ввійде у відносно звичний ритм роботи після початку нового звітного періоду. Хоча карантин і повністю змінив активність основної частини клієнтів, що відбивається на обсягах міжбанку.
Обвал долара або все таки девальвація гривні: що в реальності зараз відбувається з курсом
Знизилася майже до мінімуму питома вага невеликих клієнтів (малого та середнього бізнесу), а основну скрипку зараз грають: 1) великі металурги (хоча вони теж просіли); 2) аграрії (тут трохи краще з обсягами реалізації); 3) нерезиденти (вони зараз після погашень облігацій або навіть по довгограючим паперам — їх розпродають та виходять поступово з українського ринку); 4) сам Нацбанк (він періодично виходить на торги з інтервенціями для згладжування курсових коливань або з аукціонами з продажу готівкового долара з метою поповнення кас банків). До речі, Нацбанк проведе аукціон на близько $ 280 млн для підкріплення кас банків найближчим часом.
За рахунок карантину і звуження всього валютного ринку дуже добре себе почувають спекулянти. Вони і сьогодні продовжать працювати як у форматі «в дві сторони», так і по можливості — будуть намагатися качати курс протягом сесії в моменти виходу на торги великих покупців та продавців.
Дефолт відміняється? МВФ отримав своє: ринок землі та Приват. Як реагує курс та економіка (відео)
Але попит на валюту з боку реального сектора знижується — позначається як падіння ділової активності, так і різноспрямовані очікування бізнесу в частині наслідків прийняття закону про землю і «антіколомойского». Хоча обидва з них вже активно намагаються заблокувати, зірвати друге читання і т.д. Тому частина бізнесменів очікує досить швидкого заходу нових грошей від МВФ (що на їхню думку підтримає гривню на ринку), а частина побоюється зриву цього процесу і очікує подальшої девальвації нацвалюти. Так вони не мають згоди у своїх прогнозах розвитку подій найближчим часом — і поводяться на міжбанку відповідно.
Думка «Мінфіну» — закони остаточно ухвалять, хоча політичні торги все ще тривають. Гроші МВФ зайдуть частинами і перший транш — не раніше кінця квітня- середини травня. До цього моменту ключове — нова редакція бюджету (відправлений на доопрацювання) і розмір дири в доходах держави за цей час. Крім цього — дуже важливий термін карантину. Україна практично не готова до «довгого» ступору економіки і його можливе продовження після 24 квітня (а чутки про це ходять активні) — істотно підірве і так кволі показники нашого бюджету і ВВП по всьому 2020 року. Та відіб'ється і на наступних двох-трьох роках теж.
За прогнозом «Мінфіну» сьогодні обсяги операцій на валютному ринку складуть $ 240- 380 млн при здійсненні від 490 до 680 угод при коридорі по долару у межах 27,50-27,85 гривень.
При необхідності ми побачимо на ринку Нацбанк з черговою інтервенцією по згладжуванню курсових стрибків.
Котирування готівкового валютного ринку:
Курс в банках на 10 ранку: прийом 27,20-27,60 і продаж 27,75-28,20 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 27,30-27,60 гривень та продаж 27,73-27,90.
Стежте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 42
Полумертвая экономика дает гривне передышку, это влияние особенно начало чувствоваться более 1,5 недели. Импортеры в большей мере почти ничего не продают, большинство закрыты. Малый бизнес давно закрыт. Потому после того как «сбежали» нерезы и закупились Импортеры ранее, мало кто влияет на рынок. До 10-го числа будет вывод дивидендов, и то не понятно — могут оставить деньги, так как внутри Украины этим компаниям может понадобиться фин.подушка. И тут спешить не стоит. При этом экспортеры так и другие компании будут по немного сливать для деятельности в апреле и выплаты ЗП в первых числах.
Потому пока для гривны комфортные условия, плюс законы принятые ВР психологически помогают, но на деле они пока «0». Дыру в Бюджете помог заполнить НБУ перечислив 43 млрд.грн. Потому это даст немного уверенности КабМину с его программами и финансированию. Бюджет так и не принят. При низком курс, я имею ввиду 27,5 и ниже прийдеться опять занимать, чтобы профинансировать программы, так как денег будет приходить мало, на фоне падения экономики из-за Мир.кризиса.
У нас пока нету единого вектора по курсу, это пугает и вносит неясность.
Доллар будет пытаться двигаться к 27,50, а Евро к 30,05. Выход НБУ может немного поменять расклад, он может пылесосить.
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/128154/
П
ФРС вливает в экономику США 2 трлн. долларов.
Трамп анонсировал ещё 2 трлн. долларов.
Доллара на рынке будет более чем достаточно, это и давит на курс.
на сколько я знаю, в прошлом году мы ничего не печатали.
это прямо противоречило бы укреплению нац валюты.
Скоріше за все сьогодні діє кілька факторів:
1) 27,5 +/- близький до балансного курсу, який відповідає економічним реаліям без коронавірусу, але й без штучного «надування щок» за рахунок ОВДП
2) ринок трохи заспокоївся після ажіотажу і увійшов у стан, коли знову почали діяти економічні чинники
3) економічні чинники, у тому числі, спровоковані коронавірусом і карантином (хоча не тільки), повинні тягнути курс потрохи вгору
4) але, діє ефект випаленого поля: після масового ажіотажу елементарно немає запасу гривні.
Звідси, прогноз на майбутнє: якщо цей відносний спокій триватиме й далі (без гучних провокативних дій влади, при наявності траншів МВФ), то курс ще трішки потупцює на місці, може опуститься десь до 27, а далі, в більш віддаленій перспективі, піде потихеньку вгору (маю на увазі курс долара, гривня, відповідно, вниз).
Але все можуть змінити наші можновладці і їхні цілком можливі танці з бубнами навколо прийнятих законів. Тоді можливі чергові крупні стрибки вгору.
Такой прогноз давал еще неделю назад, все в силе. Сейчас склоняюсь к пробитию сопротивления и лонгам. Кому интересно глянуть на разметку, смотрите по ссылке в профиле.
и 2) когда вы сравниваете котировки и их проседание/рост — вам надо смотреть с чем вы что сравниваете. Они пишут в сравнении утро к вечеру (начало — закрытие сессии), а вы берете закрытие прошлого дня и сравниваете его с закрытием следующего дня. При описании торговой сессии — корректнее сравнение за день (т.е. за сессию, а не закрытие к закрытию, так как стартуют торги обычно не с уровня закрытия предыдущего дня). Это тоже так к слову. Так что ваши замечания «о писаках и их компентенции» вы можете смело отнести больше к себе, а не к ним.
это вы из какого пальца высосали, знаток вы наш?!
в какой паралельной вселенной регламентирован процент по термину «коррекция»?!
P.S. для такого супер крутого специалиста как вы — крайне рекомендую зайти на гугл, найти по запросу «коррекция — фондовый рынок», открыть первых 3 ссылки которые ведут на: википедию, форекс и биржу, и прочитать, что такое коррекция, и с удивлением для себя онаружить, что НЕТУ никакой фиксированной величины, которая бы была заложена в термин «коррекция».
вы иногда такую ересь приносите, которая не в какие ворота…
P.P.S. как трейдер со стажем, скажу, что НЕТУ и НИКОГДА НЕБЫЛО точной цифры, которая называлась бы коррекцией.
а после снятия карантина резкий слив хривны до 35 ;)… так как долго терпеть вредно для здоровья!
Надеюсь никого не обидел? Лучший курс для слива был 28.5 17марта и до Пасхи его точно не будет, население будет сливать сбережения!