Валютний ринок останнього дня березня виявився вдалим для гривні та Нацбанку, як і припускав «Мінфін» у своєму ранковому прогнозі. За день долар подешевшав з ранкових 27,86 / 27,93 одразу на 30 копійок — до 27,57 / 27,63.
Курс уже 27,63: що діється з доларом
А в Нацбанку вперше за досить великий проміжок часу з'явилася можливість поповнити резерви. При цьому — навіть двічі протягом дня, що безсумнівно є позитивним фактором в наш важкий час.
Міжбанк залишився повністю залежним від дій великих гравців, а вони в свою чергу — приймали рішення під впливом двох основних факторів: 1) кінця звітного періоду і 2) побоюваннях просідання курсу після вчорашніх рішень Верховної Ради по землі та по «антіколомойскому» закону.
Вже з самого початку сесії стало зрозуміло, що продавці готові оперативно «зливати» валюту на побоюваннях просідання котирувань. Покупці ж навпаки — не поспішали і вичікували оптимально низьких курсів продажу. І виявилися абсолютно правими.
Саме страхи щодо просідання котирувань змогли фактично обвалити курс долара на торгах і якби не викупи НБУ — долар подешевшав б до рівнів близьких до 27,50. Поповнюючи резерви за рахунок купівлі долара — регулятор фактично підтримав американську валюту.
Хід торгів:
Ринок повністю залежав від поведінки і курсових завдань великих гравців. Але й дрібні клієнти через фактор закінчення місяця — сьогодні також періодично все ж таки вносили свою лепту у формування тренду по курсу під час сесіі.
Стартував міжбанк по долару з позначки 27,86 / 27,93 гривні, що з самого початку було вже істотно нижче вчорашнього закриття 28,08 / 28,13. Попит був нижчий за пропозицію, що дозволило гривні потіснити долар до 27,62 / 27,67 на 11 годину, а потім і до 27,57 / 27,61 на 12:00.
Бачачи активне падіння попиту на валюту — продавці знервовано очікували Нацбанк з надією на його викуп надлишків долара. Але регулятор не поспішав — і теж очікував.
Він вийшов лише тоді, коли курс просів до рівнів близько 27,58 гривень за долар і купив до $ 50 млн. Як тільки НБУ пішов з ринку — долар знову почав падати до мети у 27,50.
Але тут вже заметушилися великі покупці, які вирішили користуючись ситуацією — підкупити валюту про запас. Нацбанк теж ще раз вийшов на торги і виставив рівень купівлі 27,52.
За цією ціною деякі продавці йому ще частково допродали валюти, але основна їх частина вже стала шукати більш щедрих покупців. І знайшла їх в особі великих імпортерів.
На обід курс вже підтягнувся до позначки 27,60 / 27,65 гривень за долар, а після нього — на поодиноких угодах його навіть підняли до рівня 27,72 / 27,77 гривень за рахунок запізнілих дрібних клієнтів, яким конче треба було закрити свої угоди на перше число.Як тільки ці покупці закрили свої операції — долар знову просів вже до 27,57 / 27,63 на момент завершення сесії.
Головні події 31 березня на міжбанку:
1) Долар з ранкових 27,86 / 27,93 гривень просів до 27,57 / 27,63 на кінець торгів;
2) НБУ як мінімум двічі виходив сьогодні на міжбанк з інтервенціями з купівлі долара по 27,58 гривень і нижче, а потім — і по 27,52. Купив за спостереженнями учасників ринку від $ 55 млн до $ 85 млн;
3) Довідковий курс Нацбанку на 12:00 зафіксовано на рівні 27,6286 гривні, а офіційний на 1 квітня склав 27,6289 гривень за долар.
Стежте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 38
А в наступні дні повільний рух вгору, до наступного позитиву - виділення першого траншу від МВФ. Або ж, якщо знову що-небудь нахомутають в інформаційному просторі (наприклад, стане зрозуміло, що антиколомойський закон до другого читання дійде дуже не скоро), то може й стрибнути.
конечно на фактах
Живые деньги были от заробитчан. Теперь - шиш, в половину меньше в обозримом будущем.
или
Глухий сказав: «Послухаємо!», сліпий сказав: «Побачимо!»
Такой прогноз давал еще неделю назад, все в силе. Сейчас склоняюсь к пробитию сопротивления и лонгам. Кому интересно глянуть на разметку, смотрите по ссылке в профиле.
Конкурс на лучшего вангователя :)
QGC - вверх
Fuzzy - вниз, 15
Viktor Andriyenko - вниз, 20
Cudzik - вверх 25
W33 - вниз 10
zyrandol - нагло вверх
Как Антиколомойский закон, который только прошел первое чтение мог реально повлиять на расклады?
Манипуляция...
Денег то МВФ не дал, и как деньги МВФ помогают экономике, только как очередная «подушка», за которую прийдется платить?
Как по мне, рынок выдохся с точки зрения потребности в валюте, это стало ощущаться как неделю: импортеры кто мог закупился, а продать не может; ждуны слиться выше 28,20 не смогли в конце месяца сдержаться, так как платить по счетам контрагентам и банкам, плюс на носу выплаты ЗП, у кого еще люди работают.
Мое мнение - это спекуляции истории на действия в ВР, где до сих пор не принят обновленный Бюджет.