Основною причиною для останнього візиту експертів Міжнародного валютного фонду в Україну стало узгодження позицій щодо «антиколомойського» законопроекту про неповернення банків ексвласникам. Стало відомо, що змінили в тексті. Про це повідомило ЕП джерело в уряді.
Стало відомо, які поправки внесли до «антиколомойського» закону після обговорення з МВФ
Які гарантії потрібні МВФ
«МВФ хотів максимум гарантій, що банки не повернуться власникам, і кошти МВФ (опосередковано) не потраплять до рук олігархів, коли держава заплатить більшу компенсацію за незаконну націоналізацію», — розповідає співрозмовник ЕП в уряді, який брав участь у переговорах.
Згодом, 24 березня, уряд зареєстрував компромісну версію проекту закону.
Читайте також: Приватбанк зобов'язали виплатити понад $200 мільйонів офшорам Суркісів
Які зміни внесли у проект закону
Як зазначають співрозмовники ЕП в уряді і Нацбанку, робота над законопроектом зводилася до того, щоб очистити його від зайвого. В окремих випадках, які регулюють відносини неплатоспроможного банку з ексакціонерами, він навіть жорсткіший за попередній проект закону.
«З документа виключені всі другорядні норми, щоб текст не був занадто великим. Істотно переглянули питання судових процедур і порядку відшкодування збитків. Зараз у проекті більше процедурних гарантій, що банки не повернуться колишнім власникам. Акціонери отримають право лише на компенсацію у грошовій формі», — пояснило джерело в уряді.
Читайте також: Закон проти Коломойського. Як Приват захистять від попередніх власників
«Найголовніше було виписати два моменти: те, що банк не повертається у власність ексакціонерів, і компенсація можлива, якщо вона розрахована саме таким чином, а не інакше», — додав він.
Чому піддали критиці попередній законопроект
Головною підставою для критики попереднього урядового законопроекту був аргумент про антиконституційність його положень щодо розміру компенсації. Проте в новому проекті закону прогалину вдалося виправити.
«У попередній версії законопроекту йшлося про те, що відшкодовуються тільки збитки. Зараз відшкодування поширюються і на упущену вигоду, і на завдану моральну шкоду. Цим ліквідується порушення Конституції, на підставі якого законопроект міг бути оскаржений», — пояснили в уряді.
Раніше повідомлялося
- Фінальна версія проекту закону №2571 про банки наприкінці минулого тижня була узгоджена з Міжнародним валютним фондом.
- 23 березня документ затвердив Кабмін. Тепер за проект закону повинна проголосувати Верховна Рада.
- Законопроект передбачає, що власники та ексвласники банку, інтереси яких були порушені через виведення банку з ринку, можуть отримати відшкодування збитків тільки у грошовій формі.
- При цьому визнання незаконним рішення щодо виведення банку з ринку не може бути підставою для його скасування.
Так званий антиколомойський закон є основним prior action МВФ, який має виконати Україна, щоб для неї була відкрита нова трирічна програма на $5,5 млрд.
Коментарі - 40
Вдумайтесь господа в фразу «Сейчас возмещения распространяются и на упущенную выгоду и на нанесенный моральный ущерб.» И упущенная выгода это не просто от и до. Это от и до с учетом возможного развития банка.
Представьте сколько «упущенной выгоды» было у Привата за годы национализации и на какой моральный ущерб может рассчитывать Коломойский.
Ему достаточно выиграть суды и он получит компенсации.
https://www.youtube.com/watch?v=gzSiVUKbrpw
Подписывайтесь на youtube-канал «Минфина» и оставляйте комментарии и вопросы под видео.
Опять уровень ''рассмеши комика''.
Даже комикам грустно с вас)
И ничего, живут, и довольно неплохо.
А вы тут чего-то копротивляетесь)
Конечно откроют.
Да Вы агент Кремля :)
Так что, можно как на Роиссе, оборот с/х земли?)
Ватница — это, видимо, синоним «думать головой»? ;)
Поставят как обычно аренду за 1 грн в год, а остальное занесут чиновнику наличными.
Кстати, на вашей любимой РФ земля давно и совершенно свободно продается и покупается