Для того, щоб отримати кредитні канікули, необхідно буде звернутися в банк. При цьому відповідну заяву можна подати онлайн. Автоматично кредитні канікули надаватися не будуть. Про це сьогодні на прес-брифінгу повідомила заступник голови Національного банку України Катерина Рожкова.
Рожкова: автоматично кредитні канікули не застосовуватимуться (як відтермінувати кредит)
Вона також повідомила, що НБУ звернувся до банків з проханням не знімати кредитне ліміти для населення і підприємств.
Читайте також: Ощадбанк відправив малий бізнес на «кредитні канікули»
Сьогодні Нацбанк надав банкам наступні рекомендації щодо роботи з позичальниками під час карантину:
Які кредити підлягають реструктуризації?
Кредити, які справно обслуговувалися позичальниками до 1 березня 2020 року.
Хто може претендувати на кредитні канікули?
Пільговий режим по кредиту можуть отримати громадяни і бізнес, які мають фінансові труднощі через карантин. Всі, хто повністю або частково втратив дохід і роботу. Від бізнесу банк повинен отримати підтвердження фактів тимчасового зниження доходів або припинення роботи.
Читайте також: Приватбанк запровадив «кредитні канікули» підприємцям та бізнесу
Як виглядає реструктуризація?
НБУ запропонував банкам кілька варіантів. Наприклад, позичальника можуть звільнити від сплати тіла кредиту на час карантину з відповідним подовженням кредиту. Також може бути запропонована капіталізація процентних платежів. Все залежить від конкретної ситуації, конкретного позичальника і домовленостей з банком.
Чи припиняють банки нараховувати відсотки?
Банки продовжать нараховувати відсотки, адже паралельно вони нараховують відсотки за депозитами своїм клієнтам. Однак оплатити їх можна після завершення карантину. Сьогодні заборонено накладати штрафи та пені за несвоєчасне обслуговування споживчого кредиту.
Чи може банк підвищувати ставки по кредитах в рамках реструктуризації?
Ні. Через реструктуризацію не повинна підвищуватися ефективна ставка і погіршуватися інші умови кредиту. Також банки не повинні вимагати комісій за проведення реструктуризації.
Коментарі - 6