Мінекономіки запустило портал для підтримки підприємців, діяльність яких постраждала через запровадження карантину. Наразі портал доступний за посиланням.
В Україні запустили портал для підтримки бізнесу на період карантину
Що є на порталі
На урядовому сайті зібрано всі чинні обмеження, запроваджені в Україні на період карантину, а також перелік заходів щодо державної підтримки бізнесу.
Також там міститься роз’яснення до ухвалених Радою законів щодо підтримки бізнесу та щодо змін до програми доступних кредитів під 5-7-9% річних.
Читайте також: Доступні кредити 5-7-9%. Кабмін збільшив максимальну суму позики
«Цей портал дозволить підприємцям, перш за все, отримувати виключно офіційну інформацію, вже зібрану в єдиному місці. Ми будемо оновлювати її та повідомляти про всі зміни, які запроваджуватимуться для малого та середнього бізнесу», — прокоментував заступник міністра розвитку економіки Дмитро Романович.
Читайте також: Кредитні канікули для бізнесу. У НБУ розповіли, як це буде на практиці
Які пільги отримає бізнес на час карантину
17 березня депутати підтримали закон №3220 про підтримку бізнесу у звязку з карантином. Закони запроваджують для бізнесу такі заходи:
- звільнення від штрафів за порушення податкового законодавства у період з 1 березня по 30 квітня 2020 року;
- звільнення від оподаткування єдиним соціальним внеском всіх ФОПів за березень та квітень 2020 року, за несплату ЄСВ за цей період не штрафуватимуть;
- мораторій на перевірки бізнесу з 18 березня по 31 травня 2020 року;
- продовження терміну подання річної декларації про майновий стан (подається громадянами, зокрема держслужбовцями) до 1 липня 2020 року;
- податкові канікули з плати за землю (місцевий податок) з 1 березня по 30 квітня 2020 року;
- виключення нежитлову нерухомість з бази оподаткування податком на нерухоме майно протягом 1 березня — 30 квітня 2020 року.
Читайте також: Кредитні канікули і готівка в карантин. Повний список заходів, які ввів НБУ на банківському ринку на час карантину
Раніше повідомлялося
- 23 березня президент Зеленський доручив Національному банку, Міністерству фінансів і Міністерству розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства підготувати до кінця поточного тижня програму кредитних канікул для бізнесу.
- 17 березня Рада на позачерговому засіданні прийняла закон про пом'якшення ряду вимог податкового законодавства з метою підтримати платників податків на час боротьби з поширенням в Україні коронавірусної інфекції.
- 11 березня Кабмін запровадив в Україні карантин з 12 березня по 3 квітня.
Читайте також: Шість важливих питань про сплату ЄСВ ФОПами під час карантину
Коментарі - 4
Одні популісти…
Про це написав на своїй сторінці Facebook економіст Володимир Компанієць.
«Грошей немає, але ви тримайтеся. У березні цього року 21 робочий день, за 14 робочих днів цього місяця в державний бюджет надійшло 53 млрд грн – 53,8% від плану», – написав він.
Компанієць також порівняв бюджетні надходження в цьому році з аналогічним періодом – березнем 2019 року.
Згідно, наведеним цифрам, в середньому, бюджет виконаний на половину:
-митниця зібрала 17,2 мільярда гривень (56,9% від плану), в минулому році в березні – 19,2 мільярда гривень.
-податкова зібрала 27,6 мільярда гривень (50,6% від плану), в минулому році – 25,8 мільярда гривень.
-місцеві бюджети зібрали 14,6 мільярда гривень (58,5% від плану), в минулому році – 12,8 мільярда гривень.
-ЄСВ зібрали 17,6 мільярда гривень, в минулому році – 14,9 мільярда
Повна ж**а а вони портали відкривають щоб показати які обмеження ще є для бізнесу.. Ну-ну..
«Введення карантину боляче вдарило по українській економіці, - повідомив РБК-Україна кандидат економічних наук Олександр Хмелевський. - Майже половина підприємств зупинила свою роботу. Частина працівників повернулася додому. Падають ціни на продукцію українських експортерів. Усе це призводить до скорочення валютних надходжень в Україну. Натомість нерезиденти розпродають українські активи та виводять кошти за кордон. Українські банки вже відчувають дефіцит готівкової іноземної валюти. Тому гривня продовжуватиме і далі знижуватися. Першого психологічного рівня в 30 гривень за долар може бути досягнуто вже у квітні. При цьому зростання курсу гривні поки що очікувати не варто».
Негативні наслідки карантину для економіки країни визнали й у президентській адміністрації. Як заявила заступник глави Офісу президента України Юлія Ковалів, за оптимістичного сценарію розвитку подій із коронавірусом падіння української економіки становитиме 5% ВВП, за підсумками 2020 року. Однак, за її словами, поки що складно робити якісь довгострокові прогнози, бо ситуація нестабільна і змінюється щодня. Варто нагадати, що в Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України падіння ВВП в січні поточного року оцінили в 0,5%, і це перше падіння за 49 місяців.