Понеділок пройшов на валютному ринку досить динамічно і майже за сценарієм минулої п'ятниці. Нудьгувати ні клієнтам, ні банкам з НБУ — сьогодні не довелося.
Долар по 27,65: зрада чи перемога
Як і 20 березня стартували торги відразу зі значного зростання котирувань до 27,70 / 28,095 гривень за долар, що було істотно вище закриття п'ятниці 27,45 / 27,55.
Це викликало деякий шок у потенційних покупців, а продавці насправді не знали як взагалі скласти ціну на валюту і ставили на всякий випадок по максимуму.
Проте реально частина покупців «повелася» на таку поведінку продавців і почала поступово укладати угоди. Продавці підбадьорилися та почали задирати котирування ще вище.
НБУ вирішив дещо розрядити ситуацію і підзаробити на людях зі слабкими нервами, а заодно і все ж таки приструнити знахабнілих продавців. Регулятор короткочасно вийшов з продажем долара у межах від 28,13 до 28,15 гривень та закрив за спостереженнями учасників торгів угод на 20-30 млн доларів. Це дещо остудило ринок і на 11 годину котирування знаходилися у межах 28,08 / 28,13 гривень, а на 12:00 — 28,10 / 28,16.
Читайте також: Чого чекати від долара цього тижня
До обіду і після нього долар знаходився на позначці 28,13 / 28, 18 гривень, а НБУ вже не втручався в те, що відбувається. Покупці та продавці поступово знаходили компроміс по курсу та через деякий час з'ясувалося, що «задорого» ніхто валюту брати не хоче. Позначався дефіцит гривні у всіх учасників ринку.
Тому після 14 годин курс поступово почав просідати — гривня потрібна була продавцям валюти для своїх господарських операцій і вони стали все більше поступливими по курсу. Результат — 28,01 / 28,07 гривень за долар на 15-ту годину, 27,74 / 27,80 — на 16:00 і 27,58 / 27,65 на кінець сесії.
Фактично повторився сценарій завершення минулого тижня. З початку торгів — відразу великий розігрів курсу з продажами по ньому валюти Нацбанком на піку котирувань, потім — їх поступовий відкат з досить швидким темпом зниження курсу до кінця сесії на поодиноких угодах.
Головні події 23 березня на міжбанку:
1) Долар з ранкових 27,70 / 28,095 гривень просів до 27,58 / 27,65 на момент завершення сесії;
2) НБУ виходив на торги з продажем на піку попиту і продав за спостереженнями учасників ринку близько $ 20-30 млн по 28,13 — 28,15 гривень;
3) Довідковий курс Нацбанку на 12:00 зафіксовано на рівні 28,1333 гривні, а офіційний на 24 березня склав 28,1126 гривень за долар.
Стежте за цікавими й ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 27
• Часть ушла на погашение кредитов рефинансирования, которые банки брали у НБУ в последние две недели.
• Часть отправили на пополнение «подушки безопасности», что поддерживать высокую ликвидность банков на случай повышенного спроса со стороны гривневых вкладчиков, а также ухудшения платежей по текущим кредитам (бизнес и населения уже задерживает платежи по кредитам).
• Часть стала уходить на покупку ОВГЗ у иностранных держателей.
• Часть ушла на короткие нацбанковские сертификаты — overnight.
«Короткие сертификаты НБУ — это своего рода подстраховка, если потребуется больше ликвидности. Но в тоже время — это »заряженный пистолет«, который в любой момент может выстрелить по валютному рынку и курсу гривны. Регулярная покупка у Нацбанка краткосрочных сертификатов — это идеальный вариант. Деньги можно вернуть на следующий день, но зарабатывать по ходу. Кстати, НБУ отменил сегодня 14-дневные сертификаты, и предложил недельные. При этом подросли доходности по ОВГЗ, аж до 25% годовых. Что сделало их привлекательнее в глазах покупателей, ведь на кредитовании столько сейчас не заработать, а риски минимальные. При этом если понадобятся деньги, то в любой момент можно взять в Нацбанке рефинансирование под залог ОВГЗ. Потому бумагами стали больше интересоваться»
Большинство производит только сотрясения воздуха,
а не товары, работы и услуги.
НБУ уже могёт продать 1 ярд баксов утром по 27, к закрытию скупится по 8.
Обменкам и ломбардам запрещено работать...
Только кассы банков или чёрный рынок...