Аукціону з розміщення ОВДП 10 березня 2020 року не буде. Про це йдеться у повідомленні Мінфіну.
Мінфін скасував аукціон з ОВДП через нестабільну ситуацію
Мінфін традиційно розміщує ОВДП лише по вівторках.
Чому відмінили аукціон
«Міністерство фінансів у зв’язку з високою волатильністю на глобальних ринках капіталу та за результатами проведених консультацій з первинними дилерами повідомляє про те, що 10 березня 2020 року аукціони з розміщення ОВДП не проводитимуться», — повідомили в Мінфіні.
Читайте також: Нерезиденти не поспішають купувати українські ОВДП через кризу на світових ринках
Йдеться про волатильність на світових ринках через загрозу пандемії коронавірусу, через яку вже припинився приплив коштів нерезидентів в українські ОВДП.
«Подальші аукціони будуть здійснюватись відповідно до графіка з врахуванням кон'юнктури ринку», — обіцяють в Мінфіні.
Передісторія
Міністерство фінансів на аукціоні з розміщення ОВДП 3 березня 2020 року залучило до держбюджету 6,6 мільярда гривень. Інвесторам, зокрема, запропонували держоблігації в євро.
Раніше повідомлялося
-
На аукціоні 25 лютого Мінфін продав ОВДП на 1,6 млрд грн.
-
За даними Мінфіну, частка нерезидентів вперше перевищила 15% від загального обсягу випущених ОВДП. На 1 лютого обсяг держоблігацій у власності нерезидентів становив 124,9 млрд грн.
-
Мінфін продовжить пропонувати «короткі» облігації для побудови кривої дохідності. Про це повідомив урядовий уповноважений з питань управління держборгом Юрій Буца.
-
У 2020 році Мінфін має намір залучити 242 млрд гривень на внутрішньому ринку і 119 млрд гривень в еквіваленті.
Коментарі - 52
Интересно на сколько выстрелит курс? 35, а потом коррекция?
Про це в інтерв'ю журналу «Країна» говорить економіст Олексій Кущ.
«Промисловість демотивована. Бізнес заморожує потужності. Зміцнення гривні вдарило по підприємствах, які орієнтуються на експорт. Це невеликий та середній бізнес зі штатом 100-200 людей: деревообробка, меблева промисловість, виготовлення запчастин, текстильна справа», - пояснює експерт.
За його словами, у грудні в Україні була навіть дефляція споживчих цін – вперше за роки незалежності, у населення просто немає грошей.
«Люди стають менш платоспроможні. Завтра бізнес почне економити на створенні робочих місць та заробітній платі, а також на капіталовкладеннях. Страждатиме торгівля - єдина ниточка, на якій висить ріст нашого ВВП», - додає економіст.
У нас батон 13грн/0,46дол ( на конец 2018, курс 28 ) С тех пор кто нибудь видел чтобы цена хлеба падала?
Сейчас батон стоит те же 13грн./ 0,52 дол ( курс 25, рост на 13% - это чистая инфляция в долларах) Это адекватно?
На конец 2019 года бакс должен быть 28+28*(4-2)*100= 28,56
4 - инфляция в гривне
2- инфляция в баксах
НО !!! Здесь упущение, т.к. если сделать бакс по 28,56, то батон подорожает ( инфляция будет больше, и формулу придется пересчитать)
Если кто-то надеется что хлеб подешевеет, ну какую статью собственник должен сократить? качество зерна? оплату ЗП для роботяг? Себя обделить? с какой радости?
И еще, если вы не понимаете, что такое инфляция. Что вы здесь забыли?
1) відмова продовження політики набирання боргів через ОВДП
2) проблеми бюджету будуть вирішуватись за рахунок внутрішніх резервів, а також заливанням економіки свіжонадрукованими грошима. При цьому якийсь час вдасться погратись у «ось тепер точно кінець епохи бідності», будуть підняті пенсії, можливо зарплати.
3) Рейтинг слуг зростатиме і вийде на пік якраз під вибори восени. Постараються під це діло провести вибори не лише місцеві, але й набрати нову ВР з конституційною більшістю.
Іншими словами, буде ВЕСЕЛО. Але недовго...
Таке враження, що у нашого нового президента чітко вимальовуються консультанти в Кремлі. Очевидно, наші керманичі сподіваються, що слід лише взяти усю владу у руки, як в РФ, і тоді ніяке невдоволення народу не страшне - можна все підм'яти під себе і усім заткнути рота. Чергові граблі попереду. Видно забули, що консультації Кремля не допомогли ні Кучмі з Януковичем у 2004, ні Януковичу у 2013-2014.
Кто не успел тот опоздал.
А так все хорошо начиналось, люди в долларах богаче становились, а щас итак никакие зарплати, умножать на ноль:)
Я лично этого и ждал со вторника, только НБУ в четверг выкупая весь излишек помешал, чтобы в пятницу ещё укрепилось и потом смело вверх.
Ну что, пристегте ремни, будут и повышения пенсий и бюджет, за счёт более слабой гривны. Выхода реального пока нету, все остальное домыслы и быстро не даст наполнение бюджета.
А в умовах імовірної світової кризи — серйозна загроза для економіки України. Дефолт?
На 10марта не жду роста курса поскольку за выходные экспорт работал, а вот ндс им дали 0,2млрд грн. Также вторичный рынок овгз не работал потому ситибанк не имеет много грн, скорей всего начнет со среды.
Также та наличка что население сдало пойдет в банки и межбанк. Хотя 7марта заметил народ покупал валюту, в 2 обменки мне отказали.
1) Поради провідних світових агентств утримуватися від вкладання в Україну. Звучало не від одного агентства.
2) Новий Уряд. Вже першими популістськими заявами про «основна задача - збільшення пенсій» (Мінсоцполітики), плюс «воду Криму» тощо відразу підриває віру в стабільне майбутнє. Плюс відсутність економічного блоку Уряду як такого явно не надихає бізнес.
3) Світові ринки. Розрив угоди ОПЕК+, обвал нафти, обвал ринків услід за цим. Обвал курсу рубля і багатьох інших валют до долара.
І тут ми такі класні на білому коні з найміцнішою валютою світу... Ви вірите, що ми вже перестали бути країною третьго світу в фінансовому плані? І що реагуватимемо на паніку на світових ринках інакше, ніж в 2008?
4) Тренд готівкового ринку бачили? Ще 2 дні тому готівковий/чорний ринок за звичкою не вірив у тривалий тренд на девальвацію. Курс на МБ йшов вгору, а готівковий продаж відставав на 10-20 коп. А сьогодні: в Alfabank можна онлайн купити долар по 25,1, а на чорному ринку вже приймають по 25,1-25,4, а продають по 25,8. Совпадєніє?
А те, що там ПДВ виплатили мало, чи у Сітібанка гривні немає, то все фігня. Ці фактори працюють в нормальній ситуації. А в умовах паніки і гривня у банків знайдеться (щоб купити долари просто так, «на засол»), і доларів ніхто пропонувати на продаж не буде.
Новости с Китая хорошие - нет новых случаем коронавируса в течении 3 дней, закрыт последний временный госпиталь. Экономика восстанавливается, а эпидемия в ЕС - нам только на руку, так как конкурентов меньше на продаже товаров в КИтай (метал и еда).
Если НБУ удержит курс и развернет его обратно - не плохо так заработает НБУ и экспортеры в частности на Китае
Active cases — 17510/Critical cases — 4794 по состоянию на 10 марта. Ога самое время госпитали закрывать.