25 лютого 2020, 17:57 Читать на русском

НБУ створить платформу для перевірки власників бізнесу

Національний банк і ряд держорганізацій домовилися розвивати механізм перевірки інформації про кінцевих власників бізнесу. Для цього уклали меморандум на три роки, йдеться в повідомленні НБУ.

Національний банк і ряд держорганізацій домовилися розвивати механізм перевірки інформації про кінцевих власників бізнесу.
Фото: persona.pumb.ua

Цілі співпраці

Нацбанк разом з держорганами та громадськими організаціями створять механізм перевірки достовірності інформації про кінцевих бенефіціарних власників бізнесу.

Це допоможе протидіяти корупції, відмиванню коштів, шахрайству, ухиленню від сплати податків та інших злочинів, пов'язаних з фіктивною діяльністю компаній.

Читайте також: Власників бізнесу будуть сповіщати про зміни в реєстрації компанії

Як це працюватиме

Буде створена Транснаціональна електронна лабораторія (ТеЛАБ). Це офіційна платформа для комунікації і тестування інноваційних технологій між урядовими структурами, громадськими організаціями, бізнесом та експертами на міжнародному рівні. Працювати ТеЛАБ буде на основі електронного офісу.

Які організації будуть співпрацювати

Крім Національного банку, такі зобов'язання взяли на себе також Міністерство юстиції, Міністерство цифровий трансформації, Держфінмоніторинг, ДП «Національні інформаційні системи».

Серед партнерів від громадського сектору — громадська організація «Трансперенсі Інтернешнл Україна», громадська організація «Разом проти корупції», Open Up Ukraine, YouControl, Міжнародний фонд «Відродження», OpenOwnership, Innovating Governance Association (Австрія).

Що відомо

  • Щорічно в Україні відбувається близько 400 рейдерських захоплень, і найбільше — в Києві. 22 липня президент підписав указ про протидію рейдерству.
  • В Україні планують створити систему, яка буде попереджати громадян про захоплення їх нерухомості або бізнесу.

Коментарі - 1

+
+30
Игорь Коляда
Игорь Коляда
25 лютого 2020, 18:31
#
Нацбанк вместе с госорганами и общественными организациями создадут механизм проверки достоверности информации о конечных бенефициарных владельцах бизнеса.

Вместо заморочек с е-гривной ,лучше бы  НБУ вместе с госорганами использовали технологию «блокчейн» для регистрации прав собственности.
Больше бы толку было,чем от е-гривны.


Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися
 
Реклама