У Національному банку вважають, що економіка України находиться в значно кращому стані, ніж п’ять, десять чи п'ятнадцять років тому. Про це повідомляє пресслужба НБУ у фейсбуці.
Економіка наразі є далеко від стану «ухандоханої» — НБУ
Регулятор про стан економіки
«Реформатори економіку „ухандохали“. Таку страшилку ви неодмінно вже чули. Проте впадати у відчай не варто. Економіка наразі є далеко від стану „ухандоханої“. Більше того, вона знаходиться в значно кращому стані, ніж п’ять, десять чи п'ятнадцять років тому», — йдеться у повідомленні.
Фактори стабільності економіки
- низький рівень інфляції
«Послідовна монетарна політика НБУ дала змогу знизити інфляцію до цілі в 5%. Підтримання інфляції на цьому рівні є вкрай важливим для стійкого економічного зростання», — повідомляють у регулятора.
Читайте також: У НБУ пояснили, чому банки поки не можуть здешевити іпотеку до 10% річних
- зменшення вартості кредитних ресурсів
«Постійні стрибки інфляції у минулі роки були перепоною для низьких ставок у економіці і доступних кредитів. Зараз ситуація змінюється», — йдеться у повідомленні.
- зростання галузей торгівлі, транспорту, будівництва, сектору послуг, зокрема й IT та рекордний врожай у аграрному секторі. Також у НБУ наголошують, що спад промисловості у минулому році не є ознакою кризи — падіння відбулося через падіння світового попиту та цін на товарних ринках унаслідок активізації торговельних війн.
Читайтте також: Що заважає банкам видавати дешеві кредити
- зниження співвідношення державного боргу до ВВП з більш ніж 80% до близько 50%, а відсоткових ставки за державним боргом вдвічі – до 9-10%
«Звісно, 3,5-4% економічного зростання, які прогнозує НБУ в наступні роки, – це досить консервативний сценарій. Цього замало. Водночас у разі проведення структурних реформ, спрямованих на подальше поліпшення бізнес-клімату, ми матимемо значно більші темпи зростання, які дадуть змогу наздоганяти сусідів з ЄС за рівнем добробуту громадян»,- резюмують у НБУ.
Читайте також: Ставки за іпотекою до вересня повинні впасти до 10% — Зеленський
Коментарі - 50
Осенью бабки возле трассы картошку продавали дороже доллара за кг (по 25 грн). Попустило только когда импортную завезли, теперь по 10 грн в супермаркете.
Да, потому что в прошлом году урожай плохой был, а в позапрошлом отличный, а так как томаты или продал или выкинул, то цена и двигается так.
И по картошке так.
Во-вторых, овощеводы это отдельная каста, те кто выращивают пшеницу/кукурузу/подсолнечник почти не выращивают овощи. Неинтересно им. Так что никто ничего не компенсировал.
В-третьих, дело не в НБУ, не в Правительстве, а в том, что наша «бубочка» вместо того, чтобы начать с МВФ договариваться занимается неизвестно чем и Минфин вынужден как-то дырки закрывать в бюджете, через ОВГЗ, а НБУ не может это все выкупать, потому как инфляция и печать денег не супергуд. И «бубочка» с монобольшинством и профаном премьером не спешат оптимистичекий бюджет секвестировать. А надо, но рейтинги падают, да и с Беней из-за ссориться не хочется.
Кроме того, чтобы вернуть 27 нужно станок включить, печатный. Это тоже плохо.
Кроме того, там нет кнопки курс 27, разогнав его до 27, можно потом и не остановить. Все сложнее, чем вам кажется.
«Включить станок» плохо под выдачу кредита (правительству например). Ничего плохого в том, чтобы напечатать нужное кол-во гривен под обмен на твердую валюту - нет. Все эти гривны вернутся обратно к нацбанку, когда придет время возвращать валюту.
«нет кнопки» - это бред. просто выкупается все предложение по 27 и курс за 1 день становится 27. а вот если «жалея собачку купировать ей хвост не весь сразу, а по сантиметру» - тогда действительно можно создать девальвационные ожидания, которые будут давить на курс. Все проще, чем вам кажется.
Никакого повышения курса в долг нет!
НБУ выкупил в 2019 году 7,9 млрд. долл. в резервы, а вот ОВГЗ во владении иностранцев выросли всего на 113,3 млрд. грн. или на 4,5-4,8 млрд. долл. (смотря по какому курсу считать.
То есть НБУ выкупил в 1,64-1,75 раза больше чем зашло. Где рост в долг?
25302 (резервы на конец 2019, млн долл)
20820 (резервы на конец 2018)
25302 — 20820 = 4483 или примерно 105-110 млрд гривен в зависимости от того, когда именно покупали. Т.е. в резервы попали исключительно долги. Причем даже не все.
Параллельно, к НБУ обращался Минфин, за продаже долларов конкретно Минфину, конкретно на погашение долгов, не на какой рынок деньги не попадали.
Так в долг или не в долг ревальвировала гривна?
Бюджетное?
Те кредиты ФОПам, которые ФОПы брать не хотят?
И вы все-равно продолжите упершись в новые ворота искать персонал на свою отсталую мотивацию?
Монетарно-курсовая удавка во время стагнации. Ставки раньше нужно было снижать и не давать расти гривне. А то как бы не при делах. Боролись только с инфляцией, игнорируя побочные эффекты. Это все равно как останавливать пострадавшему кровотечение, пережимая жгутом горло.
Вы начало 1990х помните, до какого номинала купюр тогда достимулировались?
Не переживайте за наших офшорщиков, они раз без премии за девальвацию оказались, вот и ноют.
Так в 1991-95 как раз ''разумно'' достимулировались.
В 2015 году инфляция была 43%, что-то не увидела взрывоподобного увеличения количества рабочих мест.
Вы наверно и ''за'' целебную девальвацию?
Как она на рост экспорта повлияла?)
Хм, НБУ и безработица?
А какую безработицу учитывать, официальную или реальную?
Это при 25-30% экономики в тени?
Ну произойдет девальвация раз в 5.
Офшорщики конечно будут от радости шампанское открывать)
По покупательной способности выйдет то же, что сейчас, или меньше.
Насчет ''экономику врятували'' — в ЕС уже больше 10 лет дефляция.
Из которой нет выхода.
''затискання інфляції ухандоханій економіці це смерть'' — 2015 год?
Не, не слышали.
А Верховна Рада, Кабмин и «Слуга Народа» отвечать за это не хотят? Имея все рычаги.
Они блин даже рынок земли принять не могут и легализировать игровой бизнес. Ракетную программы в оборон заказ не записали, а потом записали так, что производители отказываются по этой схеме работать.
Якщо така політика триватиме далі, то виробництво, експорт не зростатиме. І через півроку, рік може статися обвал гривні, каже економіст.
"Раніше тримали курс, а зараз за рахунок спекулянтів він посилюється. Неприродній, штучний фактор, коли спекулянтів допустили на внутрішній ринок.
Ніде у світі не знайдете, де ставка рефінансування у три-чотири рази вища за рівень інфляції. А в Україні ставка 11%, а інфляція — 3%.
Девальвація гривні відбудеться, як тільки прилетить «чорний лебідь». Подія, яка підштовхне спекулянтів і ті почнуть тікати з ринку, продавати ОВДП, купувати валюту, на неї буде попит. Тоді може виникнути турбулентність.
«Чорним лебедем» може стати будь-яка подія. Як, наприклад, у Китаї коронавірус. А у нас, наприклад, це може бути загострення на Донбасі чи суд прийме рішення на користь «Привату», - говорить Олександр Савченко.
«Про який імпорті може бути мова, якщо країни, з яких ми імпортуємо, не пускають нас на свої ринки. Тому спочатку наше вугілля, наші шахтарі, наша електроенергія. Якщо якась марка в нас не добувається, тільки тоді ми можемо починати обговорювати питання імпорту цієї конкретної марки. Поки немає місця імпорту в нашій вугільній галузі», – сказав він.
Президент додав, що цей «термінова задача» профільному міністру.
Коли Геруса притягнуть до відповідальності за зраду національних інтересів України? Балаболи. Непрофани і нелохи.