Вівторок обіцяє бути найцікавішим днем на валютному ринку цього тижня. Основні «мотиватори» для формування курсового тренда в порівнянні з понеділком не змінилися, але ступінь їх впливу перерозподілилася:
Коронавірус, ОВДП, валютна лихоманка у світі: що буде з гривнею
1) Аукціон Мінфіну України з розміщення ОВДП. Причому за вчора відбулися істотні для учасників ринку зміни в його проведенні. Раніше за всіма видами запропонованих ОВДП не було оголошено обсяг розміщення, що говорило про те, що Мінфін готовий «торгуватися» з інвесторами по прибутковості цих паперів.
Вчора чиновники переграли умови розміщення. Тепер пропонуються облігації на 70 та 511 днів на суми по 500 млн гривень, на 679 днів — на 1 млрд гривень. І лише на семирічні папери (на 2646 днів) залишилися пропозиція без обмеження по сумі.
Це повністю міняє розклад для потенційних інвесторів і саме інтрига за сьогоднішнім аукціоном і обсягами розміщення на ньому облігацій та прибутковості по ним — найсуттєвіший фактор при курсоутворенні у вівторок на міжбанку.
Якщо інвестори і Мінфін України «зійдуться» по прибутковості облігацій — пропозиція валюти 25 і 26 лютого збільшиться і це спрацює на користь зміцнення гривні.
Якщо не домовляться — тиск на гривню посилиться, тому що держава повинна розрахуватися з експортерами за відшкодуванням ПДВ;
2) Отримання компаніями — експортерами основних обсягів відшкодувань ПДВ. Одержувачі такого відшкодування будуть не поспішати з продажем валютної виручки поки у них є гривня від держави, що знизить обсяги пропозиції на торгах. По факту — це спрацює проти нацвалюти;
3) Цінові та валютні ралі на міжнародних ринках у зв'язку з коронавірусом. Як ми попереджали ще у вчорашньому ранковому прогнозі — міжнародні фінансові та сировинні ринки у лихоманці. Паніка в ЄС і в світі серйозна.
І багато інвесторів йдуть в цій ситуації у долар і золото, що призводить до «американських гірок» за ціною золота (на ранок в момент написання статті тройська унція коштує 1650 доларів), а по євро за вчора коливання були 1,081 до 1,086 долара за євро.
Сьогодні на момент написання статті співвідношення євро до долара знаходилося на позначці 1,08630. Обвалився через падіння цін на нафту з рубль нижче 65 рублів за долар. Так що світові ринки істотно лихоманить і це опосередковано відбивається й курсі гривні щодо цих валют.
Готівковий ринок залишається зараз заручником поведінки міжбанку і своєї гри не веде, тільки коригуючи цінники обмінників в залежності від ситуації на торгах. А ліквідність в банках майже не змінилася. На коррахунках фінустанов на ранок 25 лютого перебувало 67,034 млрд гривень, чого достатньо для виконання всіх вимог Нацбанку щодо резервування на коррахунках банків у НБУ.
Дивіться валютні прогнози від Олексія Козирєва на youtube
За прогнозами «Мінфіну» 25 лютого обсяги операцій на торгах складуть до $ 250 млн при укладанні до 630 угод.
Спекулянти знову працюватимуть у форматі «в дві сторони», але знову намагатимуться покачати курс протягом дня, підлаштовуючись під дії великих учасників ринка.
Нацбанк при надлишку пропозиції валюти (якщо успішно пройде аукціон з розміщення ОВДП) — намагатиметься по максимуму скупити долар в резерви. За фактом в цьому випадку, його цінники будуть диктувати міжбанку курс по дню.
Котирування готівкового валютного ринку:
Курс в банках на 10 ранку: прийом 24,20-24,42 і продаж 24,45-24,60 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 24,20-24,38 гривень та продаж 24,39- 24,45.
Стежте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 78
Налоги большей частью уплатили в бюджет, прибавка 12млрд, потому вся надежда на овгз. Других крупных источников валюты не видно.
А пока можете делать ставки на аукцион исходя из спроса на такой же месяц назад:
Выберите дату 28.01
https://bank.gov.ua/markets/ovdp-table
Если они согласны на 12% то семилетки могут выстрелить
То ли ставки не устраивают то ли знают они что-то. Посмотрим чем сегодняшний закончится.
После дефолта будет обновление экономики, а не постепенная стагнация как сейчас - доллар падает, а цены растут.
существенно и за последнее время.
Если хочешь мой прогноз краткосрочный - гривна будет топтаться в диапазоне 24.50-24.70, потому что избытка валюты не будет.
На месяц - угадать невозможно, потому что зависит от 1) НБУ - как будет реагировать на рост курса; 2) Минфина - повысит ли ставки по ОВГЗ; 3) ситуации с коронавирусом в Украине.
В любом случае падения до 22-23 не будет.
Я за 27 в перспективі!
Истерика нарида вокруг санжар соразмерна только с его тупостью и непониманием элементарных вещей.
В Украине наверняка уже заражены коронавирусом сотни или даже тысячи людей.
Потому что в январе поток туристов шел вообще бесконтрольно, да и сейчас «контроль» чисто для галочки, измерение температуры не гарантирует того, что человек не является носителем вируса.
Кроме того, в Украине ежедневно умирают десятки человек от пневмонии (пруф https://24tv.ua/health/pnevmoniya_2020_ukrayina_skilki_pomerlo_vid_pnevmoniyi_v_ukrayini_n1263268) и никто не выясняет не было ли там изначально там коронавируса — потому что тестов нет.
Поэтому заболевшие не «появятся» — их просто когда-нибудь наконец «обнаружат». Если начнется настоящая серьезная эпидемия.
Понятно, что у нарида память короткая. Но есть люди, которые помнят больше двух цифр.
Де можна інфу почерпнути?))))))