У п'ятницю на валютному ринку практично не спостерігалося іноземців. І покупцями, і продавцями — були в основному місцеві компанії.
Валюта в п'ятницю: що відбувалося з ринком
Це відбивалося на характері торгів. Більшість угод пройшло у першій половині дня, а після обіду вже проходили тільки поодинокі операції.
При невеликому перевищенні пропозиції над попитом на торги виходив Нацбанк і купував долар по 24,44 гривні. Це швидко вилучило з міжбанку надлишок валюти і не дало котируванням по долару дійти до рівнів порядка 24,40 гривень та трохи нижче.
Клієнти закривали свої поточні зовнішньоекономічні зобов'язання і заборгованість перед бюджетом з податків (у кого вона ще залишилася на ранок 21 лютого). У другій половині дня на ринку вже залишилися практично одні спекулянти та особливої активності не було.
Ход торгов:
Стартували торги з 24,42 / 24,45 гривень, що було нижче вчорашнього закриття 24,445 / 24,465. Перекіс на міжбанку в частині зростання пропозиції працював на користь зміцнення гривні.
К 11 годинам при рівні 24,435 / 24,46 — пропозиція остаточно почала перевищувати попит, що повинно було би привести до просідання курсу.
Але на торгах «засвітився» Нацбанк з купівлею долара по 24,44 гривень і цим усунув потенційне падіння котирувань. За нашими спостереженнями купив близько $ 10-15 млн.
К 12:00 курс знаходився на позначці 24,44 / 24,465 гривень за долар, а ближче до обіду — зріс до 24,455 / 24,48. Вони збільшилися за рахунок того, що викуп долара Нацбанком практично зняв будь-який тиск на американську валюту.
Після обіду — на вже «тихому» ринку — долар поступово просів до 24,45 / 24,475 на момент завершення сесії.
Головні події 21 лютого на міжбанку:
1) Долар з ранкових 24,42 / 24,45 гривень трохи зріс до 24,45 / 24,475 на момент завершення сесії;
2) Нацбанк сьогодні не виходив на міжбанк у більш публічному форматі аукціону, але через Matching викуповував долар по 24,44 гривень. Придбав за нашими спостереженнями близько $ 10-15 млн;
3) Довідковий курс НБУ на 12:00 зафіксовано на рівні 24,4505 гривень, а офіційний на 24 лютого становив 24,453 гривні за долар.
Стежте за цікавими й ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 13
Есть инсайд что после правок с таможней наши компании не могут вывести наличную валюту со страны. Они думают ее сливать под рынок земли. Как он сказал: камаз налички некуда девать, деньги считают на вес.
Бакс держут специально чтоб нерезы слились дорого, нбу будет грести валюту и далее. курс будет только укрепляться. До след погашения овгз (до апреля стабильно вниз).
Видимо тут ребята правы, сильный уровень 23.2 и к нему идем неспешно.
https://http://http://kurs.com.ua/forums/topic/181-prognoz-kursa-dollara-k-grivne/?page=6940
Между прочим я просто смотрю этот форум, там многие согласны о курсе 20.
Более того Алексей Козырев такого же мнения.
Ни раз повторяю что готовьте два сценария: когда будет 20 и когда будет 30.
Важное слово «когда». Соросята очевидно себя не раз проявили в политике крепкой гривны, так почему же не продолжить и в этом году?
Лично оцениваю вероятность сего прогноза в пользу курса 20грн
60\40
По курсу 20. Може я мало розумію, може не володію інформацією, однак 20 вважаю неможливим в принципі. Я допускаю, що реальний торговельний баланс у нас позитивний, якщо врахувати, що основна стаття нашого експорту - це експорт робочої сили. І тут ніхто не може чітко порахувати, скільки ж валюти реально переводять/привозять в Україну заробітчани. Помилка може бути в десятки мільярдів доларів. Однак, така база стабільності і зміцнення гривні, як заробітчани, так само як ОВДП, - надто хитка, щоб на неї опиратись, як на залізобетонний фундамент.
Щодо можливих ризиків, то тут все більше вилазять вуха Китаю з його коронавірусом. По-перше, все більше інформації, що економіка Китаю просто стоїть. Ще трохи і світові ринки з великою імовірністю покотяться вниз. Чекаємо статистики з Китаю по січню-лютому. Якщо буде серйозна криза, то Україна в ній - слабка ланка. У цьому випадку не працюватимуть ніякі фактори, ні сезонні, ні будь-які придумки соросят.
По-друге, ми побачили на днях Нові Санжари. Я не сумніваюсь у тому, що Україні не уникнути коронавірусу (його ніхто не уникне). А Нові Санжари показали, як ми його будемо приймати і долати. Тож тут оптимізму щодо економіки ще менше.
https://mof.gov.ua/uk/ogoloshennja-ta-rezultati-aukcioniv
НБУ купил $125млн за неделю.
https://bank.gov.ua/markets/currency-interventions
На сегодня сбор по налогам 12.7 млрд, Гончарук обещает 100% план (34.6млрд)
https://www.treasury.gov.ua/ua/file-storage/2020-5?v=5e1c363005730
Погашение овзг
https://bank.gov.ua/markets/ovdp/search?page=1&perPage=5&cpcode=&date_from=&date_to=
Это только часть официальной инфы, я ничего не выдумываю. Умейте читать цифры и слушать соросят.
Тренд нисходящий. Отбились от зоны предложения по цене 25.1. Продолжили падение и столкнулись первой небольшой зоной спроса. Началась консолидация, после которой должен быть хороший выстрел. Я все еще за шорты, поэтому жду выстрела вниз к зоне 24,05. А дальше будем смотреть по ситуации:)
Кому интересно глянуть на разметку, смотрите по ссылке в профиле
А вот с Рублем Все очень даже интересно… предельно сжат Деревянный, думаю неделя или две… Красивый прострел в сторону обвала ждем… Сливайте Деревянный господа… пока не поздно!
Ценовая цель 71.00 за вечно зеленый.
Не все сразу конечно, но в течении пару месяцев Смотрелось бы, ну очень красиво.)