За розрахунками Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, у 2020 році розмір реально, тобто скоригованої на інфляцію, зарплати має збільшитися на 8-9%. Про це повідомив заступник міністра розвитку економіки Сергій Ніколайчук, пише Громадське.
Як зросте реальна зарплата у 2020 році. Підрахунки МЕРТ
Прогноз МЕРТ
«Щодо зарплати, то якщо ми очікуємо, що у реальному вимірі, тобто скориговані на інфляцію, її темпи будуть зберігатися на рівні минулорічному, тобто у минулому році реальна зарплата зросла на 9,8%, то десь приблизно 8-9% зростання побачимо цьогоріч», — заявив заступник міністра.
Читайте також: Держстат: Реальна зарплата в Україні зросла на 11,3%
За словами Ніколайчука, враховуючи, що рівень інфляції в Україні значно скоротився і за підсумками січня впав нижчу 4% у річному вимірі, то номінальний ріст зарплат також зменшиться. Хоча реальна платоспроможність отриманих українцями грошей має зрости на 8-9%.
Читайте також: Мінімальна зарплата в світі та Україні. Чи можна вижити
Міністр економіки про зарплату
Міністр Милованов раніше зазначив, що заробітна плата зростає високими темпами вже четвертий рік поспіль.
«З урахуванням високої ділової активності та попиту на ринку праці очікуємо, що темпи зростання реальної заробітної плати і в 2020 році залишатимуться високими — близько 10%», — прогнозує Милованов.
За перші 11 місяців 2019 року заробітна плата в реальному вимірі була на 9,6% вище, ніж за аналогічний період 2018 року.
Як зростали зарплати в 2019 році
Як писав «Мінфін», розмір середньої номінальної зарплати в жовтні 2019 року склав 10 727 гривень, що на 16,4% більше, ніж за аналогічний період 2018 року.
- Найвищі зарплати в жовтні отримували працівники, зайняті у сфері фінансів і страхування, — у середньому 19 571 гривень на місяць.
- Працівники ІТ-галузі в середньому отримували 17 057 гривень у жовтні.
- Найменші зарплати в Україні отримували працівники сфери охорони здоров'я. У жовтні лікарі отримали в середньому 7002 гривні.
Коментарі - 6
Для валют є девальвація.
Але якщо девальвацію будь-який школяр зможе порахувати, то з інфляцією зась! — чорна магія навіть для професорів. :)