Рада розгляне нову версію законопроекту №2571, який, як планувалося, мав зробити майже неможливим отримання грошової компенсації ексвласниками Приватбанку. Після доопрацювання та скорочення документу фінкомітетом ВР, Коломойський може отримати компенсацію за Приват.
Новий закон щодо компенсації за Приватбанк. Депутати йдуть назустріч Коломойському
Нову версію законопроекту, який скоротили із майже 400 до 6 сторінок, оприлюднило НВ Бізнес.
Що пропонує новий законопроект
-
У разі визнання незаконним і скасування рішення НБУ про віднесення банку до категорії неплатоспроможних, власники банку на момент прийняття такого рішення НБУ мають право на отримання компенсації.
-
Протягом шести місяців з моменту вступу в законну силу судового рішення про визнання протиправним і скасування відповідного рішення НБУ, Кабмін, НБУ і колишні власники банку проводять переговори про порядок, спосіб і терміни здійснення компенсації.
Читайте також: Закон проти Коломойського. Як Приват захистять від попередніх власників
-
У разі досягнення згоди, учасники переговорів укладають угоду у вигляді договору, істотними умовами якого є узгоджений порядок, способи і терміни компенсації.
-
І лише якщо не буде досягнуто угоду, суперечка переходить в судову площину. Хоча не зазначено, за якою формулою суд має рахувати компенсацію.
-
У новому проекті закону вказується, що загальний розмір шкоди, який може бути стягнуто з НБУ на користь колишніх власників банку, обмежується розміром збитку, крім моральної шкоди.
-
У документі не уточнюється за якими саме стандартам та параметрам буде визначаться збиток колишніх власників.
Читайте також: Нові факти у справі Приватбанку. Чим закінчаться суди
-
Але прописується, що скасування відповідного рішення НБУ і його окремих положень не відновлює того становища банку, яке існувало до прийняття такого рішення, включаючи відновлення правового статусу цього банку.
-
Колишні власники банку також матимуть можливість на компенсацію у разі скасування через суд рішення Фонду про введення тимчасової адміністрації і початку процедури ліквідації банку.
-
А також якщо будуть визнані незаконними рішення Кабміну про участь держави у виведенні неплатоспроможного банку з ринку (націоналізації) і подальші рішення Міністерства фінансів, Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку.
-
На переговори сторонам також, як і у випадку з НБУ, дається 6 місяців. При досягненні згоди укладається відповідний договір з умовами компенсації.
Читайте також: Рожкова назвала дії НБУ в разі програшу суду по Привату
-
Якщо ж домовленості не досягнуті, то сторони йдуть до суду. Розмір збитку, який буде стягуватися в такому випадку з ФГВФО, обмежується розміром збитків.
Ця версія законопроекту буде схвалена профільним комітетом ВР і винесена на голосування парламенту найближчим часом.
Про що йшлося у першій редакції законопроекту
Колишні власники здобували законне право на компенсацію від Нацбанку у випадку скасування рішення про неплатоспроможність. Але з другого боку, загальний розмір шкоди обмежувався розміром реальних, а не уявних збитків.
«Розмір визначається із застосуванням міжнародних стандартів фінансової звітності як розмір капіталу банку з урахуванням якості його активів за умови врахування наслідків дострокового погашення усіх зобов’язань такого банку перед кредиторами на день прийняття відповідного рішення та має бути підтверджений міжнародно визнаною аудиторською фірмою», – зазначалось в законопроекті.
Раніше повідомлялося
-
У Міністерстві фінансів не планують компенсувати колишньому власникові Приватбанку Ігорю Коломойському гроші за націоналізацію банку.
-
На зустрічі з послами країн Великої сімки в Офісі президента заявили, що, якими б не були судові рішення, підстав для повернення Приватбанку колишнім акціонерам немає.
-
Коломойський хоче $2 млрд компенсації за націоналізацію Приватбанку, яку вважає експропріацією.
Розмісти депозит у надійному банку
-
15 жовтня Приватбанк виграв апеляцію у Лондонському суді, який підтвердив юрисдикцію розгляду позову банку проти Коломойського і Боголюбова.
-
Цим рішенням суд продовжив всесвітній арешт активів колишніх власників Приватбанку, яких підозрюють у тому, що вони вивели з банку 1,9 мільярда доларів на офшорні компанії.
-
19 жовтня Госпсуд Києва переніс ухвалення остаточного рішення у справі про повернення акцій Привату Коломойському.
Коментарі - 34
ведь решение о неплатежеспособности банка принимали реально протвоправно (он был ликвидным на день принятия решенеия) по договоренности его владельцем с гонтаревой и порошенко, которые и разделили то что яко бы «тайком» вывели из банка, и налогоплательщики как всегда за все заплатили.
руки гонтаревой в нбу (рожкова) до сих пор рулят в стране, а вы про Зе все. то что ему не хватило духу обрубить эти руки и посадить - это правда, кишка тонка, так сейчас будет повод ему исправиться как только будет решение о противоправности решений и действий фонда и нбу
Коломойський під дулом пістолета підписував угоду? Чи може під беззаперечним фактажем щодо виводу більше 5 млрд з банку, що й призвели до проблем в ньому?
Ну і Беня не був би собою, щоб не спробував повернути собі банк і на цьому мати непоганий гешефт.
Хорошо доработали! Аплодирую стоя!
Мы говорим Бе подразумеваем Зе
Такою «боротьбою» з корупцією слуги типу народу будуть виправдовуватися банальні бажання розпиляти чуже добро, домогтися політичного результату, вибудувати авторитарну систему.
как говорили в древнем Риме..
Проблеми у банку були системні і накопичувалися роками. Його невиважена кредитна політика призвела до втрати капіталу а 97% кредитів банк видав компаніям, пов'язаним з його акціонерами Коломойським та Боголюбовим, заявили в НБУ.
Попередні власники не забажали, чи не змогли провести докапіталізацію банку, — такими називає причини націоналізації економіст Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь.
Коли банк стикається з проблемою недостатності капіталу, то існують декілька рішень — ліквідація або націоналізація, розповідає інвестиційний банкір Сергій Фурса. Він називає націоналізацію поганим рішення, але найкращим із усіх можливих, такою собі необхідною жорстокістю.
Держава забирає на себе не актив бізнесменів Ігоря Коломойського і Генадія Боголюбова, а пасив, вартістю у мінус 5,5 млрд. доларів, і ці гроші ляжуть на плечі платників податків.
5,5 млрд доларів які олігарх Коломойський вивів з Привату в офшори.
«Стороны согласились с важностью необратимости реформ в банковском секторе, в частности в связи с национализацией „ПриватБанка“, сделав особый упор на осуществлении правосудия в отношении лиц, ответственных за широкомасштабное мошенничество в „ПриватБанке“, и возвращении активов», – сказано в тексте заявления.
https://www.kmu.gov.ua/news/rada-asociaciyi-ukrayina-yes-visoko-ocinila-plani-ukrayinskogo-uryadu-ta-rezultati-na-shlyahu-integraciyi-ukrayini-z-yevrosoyuzom-spilna-zayava
И если для ЕС публично декларируют необратимость реформ в банковском секторе, то в непубличной области делают всё возможное для дальнейшего продвижения интересов гражданина Коломойского и не только в части Приватбанка, но и по другим направлениям, особенно в области энергетики…