Граничний розмір державного боргу України відносно ВВП у 2020 році знизиться до 47,5%, а в 2022 році - до 43%. Про це повідомила міністр фінансів Оксана Маркарова у фейсбук.
Мінфін у слайдах показав, як скоротиться держборг
Як знизиться граничний обсяг державного боргу
Граничний обсяг державного боргу до ВВП у 2020 році знизиться до 47,5% відносно ВВП, у 2021 році - до 45,5%, а в 2022 році - до 43%.
Читайте також: У НБУ розповіли, коли і скільки Україна має виплатити за зовнішнім боргом у 2020 році
Як зменшився держборг
-
У грудні 2019 року держборг у гривні досяг найнижчого рівня за два роки. Проте в доларах збільшився.
-
За місяць номінований в національній валюті державний борг зменшився на 2,67% порівняно із жовтнем та досяг найнижчого за останні два роки рівня в 1 990 млрд грн.
-
Водночас, сума в еквіваленті у доларах США зросла на 1,2%, до $82,83 млрд.
-
З початку року державний і гарантований державою боргу України, номінований в національній валюті зменшився на 8,19%, а номінований в іноземній валюті зріс на 5,75%.
Коливання суми державного боргу викликано, зокрема, зміцненням національної валюти.
Читайте також: Держборг України в доларах зріс на 8% за рік — Мінфін
- У листопаді витрати державного бюджету з погашення державного боргу склали 19,8 млрд грн, з обслуговування – 16,8 млрд грн.
Коментарі - 27
за счет укрепления курса гривны в гривнах долг пересчитали по курсу, и получилось меньше
а чем хвастаться, тем что фактически должны стали больше а не меньше?
но курс гривны по словам нбу плавающий,и что будет если дол будет по 30?
отдавать до все равно: котрый взяли доллар плюс проценты на него. а курс влияет только на макропоказатели, а не на толщину кошелька(((
Тож цифри і «досягнення» Маркарової - МАЛЬОВАНІ. Тим більше, що основні чинники, які зменшили борг до ВВП, одночасно завалюють промвиробництво і «забезпечують» діри в бюджеті.
Ми лікуємо нежить конячою дозою антибіотиків, але можемо померти від дисбактеріозу...
Розрахунковий курс Маркарової умовно 24. Борг - умовно 50% від ВВП (67% в валюті, 33% в гривні). Уявімо, що через світову кризу курс зростає вдвічі, до 48 грн/дол. Як зміниться наш борг? Еквівалент боргу в гривні моментально зростає на 67% і стає 83,5% від ВВП. І усі «досягнення» Маркарової коту під хвіст.
А если так (отбросить хотелки), то остается объективная реальность, в которой:
1. Долг есть.
2. Долг будет расти.
3. Главное, чтобы:
- рост долга был контролируемый;
- дефицит бюджета небольшой;
4. Естественно как вишенка, хотелось бы более грамотную экономическую политику, чтобы экономика росла быстрее, но пока это сложно.
Да, есть определенное субсидирование, гос. программы и преференции, но называть это вложениями под %, непрофессионально. По сути это просто траты, но они окупаются в длительном периоде за счет роста экономики и увеличения бюджета за счет налогов от новых бизнесов и роста действующих.
Примеров валом, Турция, Египет, Польша, и.т.д.
А вы увидели США в комментарии, и начали «умничать».
Борг, який брався у валюті таким і залишиться незалежно від курсу. А от те, що Ви називаєте ВВП в доларах, отриманий шляхом тупого переведення в долари по поточному курсу, може змінюватись у великих межах за кілька днів. Достатньо волі НБУ, який легко дозволяє курсу за кілька днів змінитись на 5%.
https://www.youtube.com/watch?v=H-cnliQoiL4&feature=youtu.be
Подписывайтесь на youtube-канал Минфина и оставляйте комментарии с вопросами под видео.