Кожен нерезидент, який веде діяльність в Україні, повинен платити податки. Про це докладніше розповів в інтерв'ю Liga.net депутат від Слуги народу, голова профільного комітету ВР Данило Гетманцев, коментуючи законопроект №2634 про ПДВ для нерезидентів.
Податок для Facebook. Гетманцев розповів подробиці ідеї
Що передбачає Податковий кодекс
«У нас є така норма в Податковому кодексі: іноземна компанія, яка працює в Україні без реєстрації, вважається такою, що ухиляється від податків», – сказав Гетманцев.
Депутат вважає, що ця норма спочатку була «мертвонародженою». Оскільки немає суб'єкта оподаткування в розумінні Податкового кодексу, немає і механізму справляння податку.
Читайте також: Скандальні зміни в Податковому кодексі в 2020 році
Facebook фактично ухиляється від податків
За словами Гетьманцева, соціальна мережа Facebook фактично ухиляється від податків.
«Щодо Facebook у нас вже є законопроект. Там ідеться лише про ПДВ на електронні послуги, а не податок на прибуток», – зазначив Гетманцев.
Депутат зазначив, що змусити такі великі компанії, як Facebook, платити податки складно, але можливо.
Читайте також: Виручка Facebook в 2019 році зросла на 27%
«Це складне питання, це проблема. Є досить складна процедура виконання податкових рішень. Найімовірніше, ми будемо залучати до податкової відповідальності і представництва компаній, якщо вони є», – вважає він.
Схожі ініціативи в Європі
У жовтні 2019 року Італія прийняла проект бюджету на 2020 рік, в якому передбачено новий податок для цифрових компаній, зокрема американських технологічних гігантів.
Франція в 2019 році прийняла подібний закон. Він зобов'язує великі компанії, що надають цифрові сервіси, сплачувати податок у розмірі 3% від суми річного доходу, який вони одержують від послуг французьким користувачам.
Читайте також: Франція відклала введення податку для Google, Amazon і Facebook
У США розкритикували цей документ, заявивши, що податок прямо націлений на великі американські технологічні компанії, такі як Google, Facebook і Amazon. Франція поки відклала введення цього податку.
Передісторія
- Раніше в Раді був зареєстрований законопроект № 2634. Він пропонує ввести податок на додану вартість в розмірі 20% на електронні послуги, які надають фізособам компанії-нерезиденти України. Ідеться, зокрема, про Google, Facebook або Youtube. Автор законопроекту — Данило Гетманцев.
Коментарі - 10
Вот именно. А они есть?
Facebook, Google и т.д будут его только собирать и передавать государству, на их прибыли это никак не скажется.
Данило краще знає як грабувати законо українців. навіть закон придумав=)