Протягом переважної частини 2020 року інфляція перебуватиме нижче цільового діапазону 5% ±1 в. п., але повернеться в його межі наприкінці року. Економічне зростання прискориться до 3,5% у 2020 році, а в наступні роки становитиме близько 4%. Про це повідомив голова НБУ Яків Смолій під час монетарного брифінгу.
Нацбанк оновив прогноз інфляції та ВВП
Як знизилася інфляція за 2019 рік
Нагадаємо, у 2019 році споживча інфляція сповільнилася до 4,1% (з 9,8% у 2018 році) – найнижчого рівня за останні шість років.
Національний банк досягнув середньострокової інфляційної цілі 5% ± 1 в. п., яку декларував з 2015 року навіть швидше, ніж очікувалося.
Читайте також: Нацбанк знизив облікову ставку до 11%
Стрімкого уповільнення інфляції вдалося досягти передусім завдяки зміцненню гривні, що нівелювало ефекти досить сильного споживчого попиту.
Читайте також: Консенсус-прогноз — 2020: курс гривны, инфляция, ВВП
Чому інфляція продовжує сповільнюватися
Уповільнення інфляції, за оцінками НБУ, продовжується. Починаючи з січня і протягом переважної частини року вона буде нижче цільового діапазону 5% ± 1 в. п.
Однак вона прискориться у 4 кварталі і становитиме 4,8% за підсумками 2020 року. Як зазначають в НБУ, цьому сприятиме низка чинників:
- минулорічна ревальвація гривні продовжить відображатися на вартості імпортованих товарів;
- збереження відносно невисоких цін на енергоносії на світових ринках стримуватиме подорожчання палива на внутрішньому ринку;
- продовольча інфляція за відсутності шоків пропозиції буде незначною завдяки очікуваному поліпшенню врожайності овочів та фруктів.
Читайте також: Інфляція в найближчі місяці знизиться до 3,6% — Focus Ukraine
Водночас темпи зростання адміністративно-регульованих цін будуть дещо вищими. На це вплине підняття акцизів на тютюнові вироби до європейського рівня.
У 2021-2022 роках інфляція внаслідок пом’якшення монетарної політики перебуватиме на рівні середньострокової цілі 5% ±1 в. п.
Прогноз ВВП
У Нацбанку прогнозують, що економічне зростання прискориться з 3,3% у 2019 до 3,5% у 2020 році, а в наступні роки становитиме близько 4%.
Основним рушієм економічного зростання залишиться високий рівень приватного споживання та інвестицій.
Водночас внесок чистого експорту у ВВП і далі буде від’ємним через значні потреби реального сектору економіки в інвестиційному імпорті.
Читайте також: Заборгованість по зарплаті в Україні зросла майже на 15%
Доходи населення зростають досить швидко, а розрив у зарплатах порівняно з сусідніми країнами скорочується. У Нацбанку вважають, що це буде підвищувати зацікавленість українців у працевлаштуванні в Україні, а не за кордоном.
Раніше повідомлялося
- МВФ переглянув прогноз інфляції з 8,7% до 8% до кінця поточного року і зберіг на 2020 рік — 5,9%.
- В уряді прогнозують, що до кінця 2020 року рівень інфляції в Україні не перевищить 5,5%.
- Світовий банк прогнозує прискорення зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) України в 2020 році з 3% до 3,7%.
- Міжнародний валютний фонд у своєму жовтневому огляді поліпшив прогноз ВВП України на 2019 рік з 2,7% до 3%. Прогноз на 2020 рік фонд залишив незмінним — 3%. При цьому прогноз для світової економіки погіршений до рівня кризового 2008 року.
Коментарі - 18
Популісти і непрофани при владі.
Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/economics/finance/10851410-ideya-kabminu-priskoriti-zrostannya-ukrajinskoji-ekonomiki-na-40-provalilasya-ekspert.html
https://www.unian.ua/politics/10849205-brehunami-roku-stali-deputati-partiji-medvedchuka-poroshenko-i-timoshenko-voxukraine.html
«Демократия»- это не власть народа (демос + кратия), а просто демо версия власти для наивных избирателей, работающая только в день выборов, и после этого требующая деньги, за свои никому не нужные услуги, в кратном от предыдущей версии власти, размере.
Спекулянт инвестор покупая акции у на на аукционе например: на 3 месяца по 10%, в случаи у него паники не сможет прибежать к государству и сказать верни мне деньги у вас кризис, так как между ними условный уговор о 3 месяцах. Продать спекулянт может кому то другому, но уже с дисконтом и должен найтись кто то, кто купит эти акции. Поэтому это не все так просто как Вы пишете схлопниться.
"Високий рівень приватного споживання та інвестицій залишатиметься основним двигуном економічного зростання. Водночас внесок чистого експорту у ВВП і надалі буде негативним через значну потребу реального сектору економіки в інвестиційному імпорті", - додає регулятор.