Національний банк працює над проектом із розвитку платіжної інфраструктури країни на базі міжнародного стандарту ISO 20022. Про це йдеться у повідомленні регулятора.
Нацбанк: Платіжна система України перейде на новий стандарт
Мета запровадження проекту
Метою є модернізація фінансової інфраструктури України, покращення конкурентоспроможності країни та її інтеграція зі світовими ринками.
Переваги використання міжнародного стандарту ISO 20022
- гармонізація українського платіжного простору зі світовим;
- включення нових гравців платіжного ринку та платіжних інструментів, відповідно до другої платіжної директиви ЄС (PSD2);
- запровадження нових та розширення функціонального наповнення існуючих платіжних інструментів на користь банків та їх клієнтів;
- реалізація нових автоматизованих процесів, які покривають повний життєвий цикл платежів;
- підвищення рівня обслуговування, ефективності та прозорості платежів;
- розширення реквізитів платежів додатковою інформацією;
- посилення захисту інформації.
На що вплине ISO 20022
Здешевить транзакції та підвищить гарантованість їх доставки.
Коли планують запровадження
Зокрема планується, що впровадження стандарту ISO20022 в Системі електронних платежів (СЕП) відбудеться до кінця 2021 року. У середньостроковій перспективі у рамках переходу СЕП на стандарт ISO 20022 планується також запровадження миттєвих платежів у системі.
Плани НБУ
У межах проекту НБУ розробляє моделі стандарту ISO 20022 для використання у платіжній інфраструктурі, а саме у таких напрямах: кредитовий переказ – переказ з ініціативи платника; дебетовий переказ – переказ з ініціативи отримувача грошових коштів/стягувача; особливі випадки та розслідування – уточнення реквізитів, неможливість виконання платіжної інструкції, розслідування щодо платежу тощо.
Читайте також: Нацбанк змінює тарифи на електронний переказ коштів
Що таке стандарт ISO 20022
-
ISO 20022 – міжнародний стандарт і методологія створення описів бізнес-процесів, що супроводжуються обміном електронними фінансовими повідомленнями, і проектування схем і форматів цих повідомлень.
-
Його можна розглядати як «фінансове есперанто», універсальну мову взаємодії різних автоматизованих систем учасників фінансових і торгових ринків.
-
ISO 20022 був затверджений у 2004 році.
Раніше повідомлялося
- За 2019 рік через СЕП здійснено 384 млн початкових платежів на суму понад 32 трлн грн, що більше на 7,5% за кількістю та 28% за сумою, ніж у 2018 році.
-
З квітня 2020 року запланований її перехід на розширений регламент роботи у форматі 23/7.
Коментарі - 8
т.е. вам приходит не платеж на счет , а дебетовка . по которой со счета безакцептно списываются средства , а вы потом разбираетесь с тем , кто ее прислал - на каком это было основании....
Хотя ето у них там, а как будет у нас тут, учитывая например практику работы исполнительной… Вопрос.
Тоесть примерно как у нас можно подписать карту на Мегого или Ютуб.премиум, там можно подписать счет на оплату за отопление. Но сам я конечно не проверял так как никаких договоров с провайдерами услуг не имею. Еще direct debit вроде бы используется для выплаты зарплаты, но что ето и как ето я вообще не понял.