Майже кожен десятий гектар української сільгоспземлі знаходиться в тіні. Тобто де-юре поля не існує, а де-факто — з неї збирають урожай. За даними дослідження EOS Crop Monitoring, у 2019 році з незареєстрованих полів зібрали урожай, імовірно, на 88,5 млрд грн.
Кожен десятий гектар української сільгоспземлі знаходиться «в тіні»
Скільки і де незареєстрованих земель
Згідно з дослідженням, площа незареєстрованих полів становить 4,3 млн га, при зареєстрованих в Держгеокадастрі — 31,6 млн га.
В топ-5 по виробництву сільгосппродукції на незареєстрованих полях увійшли Миколаївська, Одеська, Харківська, Чернігівська і Кіровоградська області.
Зернові вирощують на 12,2 млн га землі, соняшник — на 7,5 млн га, кукурудза — на 6,7 млн га.
Читайте також: Законопроект про ринок землі затвердили до другого читання. 5 ключових положень
Закон про ринок землі: що відомо
-
13 листопада Рада прийняла за основу законопроект щодо обігу земель сільськогосподарського призначення (№2178-10). Його підтримали 240 народних депутатів.
-
Серед найбільш обговорюваних положень законопроекту — купівля землі іноземцями та ліміт землі «в одні руки». У версії законопроекту до другого читання ліміт зменшений з 200 тисяч га до 10 тисяч га, як і запропонував президент Володимир Зеленський після протестів.
Читайте також: Ринок землі і газу: що станеться з курсом валют (відео)
-
Закон про продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення після 1 січня 2020 року був автоматично продовжений до прийняття нового закону.
Коментарі - 2