У Національному банку вважають, що «стрибки» курсу валют та зупинка зміцнення курсу гривні пов’язані з психологічними чинниками на готівковому ринку. Про це заявив заступник голови НБУ Олег Чурій під час брифінгу.
У Нацбанку пояснили, чому гривня перестала зміцнюватися до долара
Що кажуть в НБУ
«Що стосується готівкового ринку, то тут дуже великий фактор — це психологічний. Ми бачили, наприклад, у жовтні минулого року був якийсь стрибок курсу, також повністю викликаний психологічним фактором, який був наприкінці цього року», — повідомив Чурій.
Він зазначив, що готівковий ринок, тобто ринок, на якому валюту купують українці, дуже тісно пов'язаний з безготівковим, на якому працює Національний банк. Тому через зміни на готівковому ринку змінюється й офіційний курс валют.
Читайте також: Скандал в уряді: що буде з курсом
Крім цього, додав Чурій, у Нацбанку не вважають, що «стрибки» курсу валют, які наразі відбуваються на ринку, якось відрізняються від тих, які були й раніше.
«Це приблизно ті ж коливання, які у нас завжди відбуваються», — додав Чурій.
Читайте також: Депозитні фокуси: як зміцнення гривні позначилося на динаміці вкладів
Раніше повідомлялося
- Нагадаємо, що наприкінці 2019 року офіційний кус долара в Україні опустився майже до 23 грн/$ однак на початку 2020 року він зріс до 24 грн/$.
- У 2019 році відносно гривні девальвували всі світові валюти. Зокрема, американський долар — на 14,5%, євро — на 16,2%.
- Основними причинами зміцнення гривні в Нацбанку називали значний приплив інвестицій в ОВДП з боку нерезидентів, валютні перекази від заробітчан і фінансову стабільність держави.
- За даними Міністерства фінансів, через міцний курс гривні державний бюджет у 2019 році недоотримав близько 3,1% запланованих доходів.
Читайте також: Гривня у 2019 році зміцнилася відносно всіх світових валют — НБУ
- У Нацбанку не очікують, що курс гривні істотно знизиться в 2020 році. Поділяють цей прогноз і в уряді.
Читайте також: Консенсус-прогноз — 2020: курс гривні, інфляція, ВВП
- Відповідно до актуального макроекономічного прогнозу середньорічний обмінний курс у 2020 році становитиме 27 грн/$, в 2021 — 27,2 грн/$, в 2022-му — 27,5 грн/$ за базовим сценарієм. Уряд планує переглянути макропрогноз у січні та внести зміни до бюджету.
- За оптимістичним сценарієм – в 2020 році курс очікується на рівні 24,8 грн/$, 23,9 грн/$ у 2021 році і 24,2 грн/$ у 2022 році.
Коментарі - 31
Отдавать гривневую прибыль проще всего за счет колебаний курса. Просадили до 23.25 в декабре, скупили больше миллиарда $, теперь тянут курс вверх. Если тот же миллиард купленный по 23.25 продать хотя бы по 25, то получаем разницу в 1.75 миллиарда гривен, которые можно использовать для выплат «прибыли» по ОВГЗ.
Це ти про схему валютного бариги кажеш. А з облігаціями нерезів геть по іншому. Завів 1000 баксів по 27 грн купив облігацій на 27 тис під 10 % отримав через рік 29900 грн купив бакси по 23 і отримав 1300 долларів. От твої 30%. А якби курс був на кінець по 29, як ти кажеш, то отримав би трохи більше 1000 баксів.
Мое мнение - деньги зашли под будущий рынок земли (не важно допустят резидентов или нет) или дефолт в котором уйдут гос земли с молотка.
Рад услышать хорошие и логичные мнения.
Однак, слід розуміти: як тільки нерезиденти втямлять, що НБУ буде для них «рисовать прибыль» за рахунок задирання курсу під виплати, так одразу потік валюти під ОВДП пересохне в нуль. Так що цей варіант не робочий.
На межбанке пошло вниз, жду инфы откуда предложение…
Я писал неделю назад что создавалась видимость стабильности и держали 24, а тут вылезла месячная прослушка Гончарука. Так то умный ход, перед овгз 7 летних поднять курс до 25 на панике и вернуть ниже 24 под февраль…
Якби ви в останні тижні зменшили щоденне викуповування долара з МБ хоча б на 20%, то курс зараз плавно би йшов до 23. Аналогічно, якби ви півроку тому збільшили викуповування валюти з МБ на тих же 20%, то й увесь цей час курс був би стабільним на рівні 27.
Але ви спочатку задали тренд на «буде тільки зміцнюватись», от і населення повелось. Зараз ви задаєте протилежний тренд і посилаєтесь на населення? Ще пару тижнів потримайте тренд вгору, і дійсно доведеться стримувати ослаблення гривні інтервенціями на МБ і розпорошуванням резервів.