Представник МВФ в Україні Йоста Люнгман заявив, що зниження процентних ставок несе певні ризики для України. Про це він розповів в інтерв'ю телепрограмі «Еспресо: капітал».
Представник МВФ пояснив, чому надто низькі процентні ставки нашкодять Україні
Ризики від зниження процентних ставок
"І компанії, і уряд виграють від більш низьких процентних ставок. Але якщо процентні ставки дуже низькі, це може призвести до посилення інфляції.
Якщо висока інфляція буде тривалою, це робить країну біднішою, і більше страждають менш захищені верстви населення порівняно з заможними", — пояснив Люнгман.
При цьому фінансист не визначив, який саме рівень процентних ставок для України, на його думку, є неприпустимим.
Читайте також: Гривня в дефіциті. Низька інфляція і курс позначилися на економіці
Також Йоста Люнгман зазначив, що гнучкий обмінний курс, який прийшов у 2015 році на зміну фіксованим, дозволяє попередити накопичення негативних зовнішньоекономічних дисбалансів України і допомагає інфляційному таргетуванню.
При цьому саму політику НБУ з інфляційного таргетування представник МВФ назвав успішною.
«Коли ми бачимо, що інфляція знаходиться трохи вище 5 процентних пунктів, ми бачимо, що Національний банк був достатньо успішним у своєму інфляційному таргетуванні», — сказав він.
Читайте також: Нацбанк не пояснив, чому хоче досягти саме 5% інфляції
Що означає зниження облікової ставки
Зміна облікової ставки є важливим сигналом для визначення банками процентних ставок по внесках і позиками.
Зниження облікової ставки НБУ впливає на зниження ставок за депозитами для населення.
Читайте також: Грошово-кредитна політика НБУ в 2020 році: чого чекати бізнесу і вкладникам
Як раніше відзначали в НБУ, здешевлення кредитів для бізнесу дозволить компаніям активніше залучати позики для модернізації виробництва і нарощування випуску, які будуть трансформуватися в подальше зростання ВВП.
Вибирай депозит і отримай бонус до 2% річних від суми вкладу
Раніше повідомлялося
- Прогнозний сценарій НБУ на 2020 рік передбачає зниження облікової ставки до 8% за умови стійкого зниження інфляції до 5%.
- На сьогодні облікова ставка нбу становить 13,5%, а на початку 2019 року вона становила 18%.
Коментарі - 46
И только с января 2016 НДФЛ увеличили до 18% снизив при этом ЕСВ.
http://finbalance.com.ua/news/derzhstat-inflyatsiya-za-2019-rik-spovilnilasya-do-41
Свекла, морковь, капуста, мясо - подешевели.
Рыба, по большей части, осталась в том же ценовом диапазоне.
Свекла, морковь, капуста, мясо - подешевели.
Или тоже не знали?
Для відповіді на це питання, потрібно повернутися знову ж таки в кризу 2014-2015 років, за яку українські платники податків заплатили дуже високу ціну, а саме: 15 млрд доларів, що становить близько 15% тодішнього ВВП, які виявилися збитками, нанесеними ліквідованими банками. Було закрито 100 банків. Довіра до банківської системи колапсувала. Банки, що залишилися, були занадто слабкими. Вони призупинили кредитування, а це, в свою чергу посилило економічну кризу тих років. І тепер перед державою стоїть просто зобов'язання - повернути принаймні частину тих коштів назад. І ті, хто до цього призвів, до цих збитків, мається на увазі колишні власники ліквідованих банків, вони повинні понести за це відповідальність і повернути частину коштів, витрачених платниками податків на ліквідацію банківської кризи.
Але на відміну від менших банків, у 2016 році Приватбанк неможливо було просто ліквідувати. Понад половину населення України мали рахунок у цьому банку і на цю фінустанову припадало понад половина всіх роздрібних транзакцій в українській економіці. І Українська держава, з метою захисту населення та фінансової стабільності, була вимушена вкласти в банк 5,5 млрд доларів. І тепер на часі для Української держави - повернути ці кошти.
Других официальных версий не существует...
что он отлил бабла всем просившим.
Выдвигать обвинения против Кубива - это размывать ответственность Гонтаревой, и как следствие Порошенко - а ведь Коломойскому и Ко очень хочется «закрыть» именно Петю и Валерию, а не Кубива, Соркина или Арбузова.
которые успели заслужить право быть посаженными.
Только он не спешит реализовать своё конституционное право — сдать своих подельников.
А по Порошенко есть публичная инфа о том, что всемогущий Труба за пол-года по 13 уголовным делам так ничего существенного и не смог нарыть и поэтому был с позором уволен с должности главы ГБР.
Желание «закрыть» своего политического оппонента важно подтверждать фактическим материалом, а не только требованиями «закрыть» до конца года во что бы то ни стало…
Не все украинские президенты досиживали до конца своей каденции в мягком президентском кресле.
Из пяти бывших президентов — два, Кравчук и Янукович,
не смогли продержаться до окончания сроков своих полномочий.
Как вариант, из шести может быть уже и три…
Смотрим во все глаза - а Коломойский как был после победы Зеленского во втором туре выборов так продолжает быть неприкасаемым на территории Украины для украинского правосудия...
«с подачи Порошенко и Югике безрукого, все дела рыгов замяли и потопили в кипятке.»
Дела «заминали» конкретные прокуроры и судьи — вот с них и начинайте свои предъявы.
Новая глава ГБР сейчас на распутье:
— дела есть, а компромата нет.
— закрыть из-за отсутствия состава преступления — нельзя, её не поймут и сразу уволят
— передавать в суд и попытаться сшить дело «белыми нитками» — фактического материала не хватает, да и международные партнёры не поймут такого произвола.
Если сможете документально подтвердить вину Порошенко хотя бы по одному из 13 открытых уголовных дел — вас в ГБР примут с распростёртыми объятиями и может даже мат помощь выпишут.
Не к добру.